Бургас вече разполага с машина от най-висок клас за дезинфекция и пръскане срещу насекоми
Тя има резервоар с обем от 300 литра, който позволява да бъдат обработени 550 - 600 декара с едно зареждане
Община Бургас закупи машина от най-висок клас за дезинфекция и дезинсекция на градски райони, паркове, заразени и наводнени райони. Тя вече е на разположение на Дезинфекционна станция и след направените успешни тестове, ще бъде пусната в експлоатация.
Машината е от новите разработки на италианската марка "Ламборгини" и може да изпълнява различни функции, като в същото време обработва голяма площ с изразходване на по-малко количество препарат в сравнение с други.
Новият апарат ще се използва за пръскане на дървета в градските зони против гъсеници на бялата американска пеперуда, кестенов молец, листна и щитоносна въшка. Другото нейно приложение включва пръскане против вредители, опасни за човешкото здраве, като кърлежи, комари, бълхи и други насекоми.
Едно от най-важните приложения на машината е извършването на дезинфекция на открити пространства, където преминават повече хора. Тази нейна функция ще е от голяма полза в прилагането на мерките против разпространението на Covid-19.
Богатите техническите характеристики правят агрегата за дезинфекция и дезинсекция изключително ефективен. Основната глава, която разпръсква препарата в атмосферата, разполага с 5 дюзи. Останалите типове машини са снабдени с най-много 4. В хоризонтално положение главата може да се движи на 300 градуса, а във вертикално - на 270. Управлението се извършва от оператор дистанционно.
Съществува и възможност апаратът да работи в автоматичен режим, който позволява движение на основната глава от 30 до 240 градуса. За по-прецизна дезинфекция се използва специален пистолет за обработка на различни повърхности като пейки, катерушки и алеи в градските паркове.
Дезинфекционната машина има резервоар с обем от 300 литра, който позволява да бъдат обработени 550 - 600 декара с едно зареждане.
Генераторът може да работи както в режим на пръскане със студен аерозол, така и в режим на ултра малообемно пръскане с големина на капките от 20 до 40 микрона. Това позволява аерозолът да се носи дълго време във въздуха и да обхване големи площи.
Дезинфекционна станция - Бургас започва работа с новата машина още днес с обработка на парковете в комплексите "Изгрев" и "Славейков".
Освен на открито, екипите на дружеството извършват дезинфекция и в закрити пространства като детски градини, училища, социални заведения. За тази цел Дезинфекционна станция - Бургас използва 4 електрически генератора, които разпръскват аерозол под формата на студена мъгла.
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
