×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кристиян Киров: Умишлено провалиха общественото обсъждане за крематориума в Камено


Кристиян Киров: Умишлено провалиха общественото обсъждане за крематориума в Камено
Управителят на "Ворик груп" се опита да проведе диалог с гражданите на Камено и да опровергае страховете им с аргументи, но не пожелаха да го чуят
31 Юли 2020, Петък, 18:00 ч.
Автор: Флагман.бг

От фирмата инвеститор потвърдиха, че на този етап проектът е замразен, но все пак има планирани действия, които трябва да бъдат доведени до край

Насроченото за 28-ми юли в Камено обществено обсъждане, относно изграждането на мегапроекта за милиони „Парк за кремация и урнополагане“, бе провалено от няколко негативно настроени към огромната инвестиция граждани, сигнализира фирмата инвеститор на проекта „Ворик Груп“ ЕООД.

Управителят на фирмата Кристиян Киров заяви: „Разбирам възраженията на двама трима подстрекатели, които ни саботират от самото начало, но няма как да оправдая техните действия. Бяхме свидетели на едно крайно неуважително поведение от страна на част от присъстващите, които не дадоха никаква възможност да проведем общественото обсъждане“, коментира Киров.

На събитието Кристиян Киров бе поканил и представители на немска фирма, която е изградила над 250 крематориума по целия свят. Целта на визитата бе жителите на град Камено да зададат всички свои въпроси и да получат пълно разяснения за бъдещия проект. „Не само, че немските представители не успяха да се включат в общественото обсъждане, а дори на излизане от залата единият от тях бе заплашен с физическа саморазправа! Колегата от германия сигнализира на органите на реда и пусна жалба срещу агресорите, но това ще остане една изключително нелепа и недопустима ситуация и срам за нас като общество, че не успяхме да проведем цивилизовано общественото обсъждане“ коментира разпалено Киров.

От „Ворик Груп“ за пореден път изразиха мнение, че основните притеснения на гражданите на Камено, относно замърсяването на въздуха, са абсолютно неоснователни. "Научно е доказано в огромен брой страни по света, където има изградени подобни крематориуми, че при работа с подобни инсталации, въздухът не само не се замърсява, а преминавайки през специалните филтри и инсталации, ще се връща в пъти по-чист в атмосферата", аргументира се Киров.

От фирмата инвеститор потвърдиха, че на този етап проектът е замразен, но все пак има планирани действия, които трябва да бъдат доведени до край. Относно ползите на евентуално реализиране на инвестицията Кристиян Киров заяви: „Ако успеем да финализираме този огромен проект, ползите за цялата община Камено ще са големи. Нови работни места, внесени сериозни данъци в Община Камено, сериозно подпомагане на Камено-Газ, защото на това почти фалирало дружество са му необходими големи консуматори като нас. В крайна сметка имотът, на който планираме изграждането на този крематориум е частен и ако няма законови пречки това да се случи, ние ще работим за да финализираме този проект“, обяви Киров.


В категории: Камено


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Тервел ИЛИЕВ Роналдо се приближи до нова титла Роналдо се приближи до нова титла 16/04/2026, Четвъртък 08:40 0
Тервел ИЛИЕВ Драма в Шампионска лига и Реал пропищя от съдиите Драма в Шампионска лига и Реал пропищя от съдиите 16/04/2026, Четвъртък 08:27 1
Тервел ИЛИЕВ 43-годишен бургазлия вилня в "Славейков" 43-годишен бургазлия вилня в "Славейков" 16/04/2026, Четвъртък 07:57 2
Флагман.БГ Кои зодии пазят тайни най-добре Кои зодии пазят тайни най-добре 15/04/2026, Сряда 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Мария Шарапова влиза в нова роля Мария Шарапова влиза в нова роля 15/04/2026, Сряда 21:23 0
България Всички новини
Мистерия на летището в Бургас, държавен самолет кацна 15 дни преди отварянето Мистерия на летището в Бургас, държавен самолет кацна 15 дни преди отварянето Аерогарата трябва да възобнови работа на 1 май след мащабна рехабилитация на пистата Добрин Бяндов: „Прогресивна България“ е шанс за достойно бъдеще под лидерството на доказан държавник Добрин Бяндов: „Прогресивна България“ е шанс за достойно бъдеще под лидерството на доказан държавник Това е исторически момент за България, каза той Тинка Дякова от „Прогресивна България“: Време е за дисциплина в държавата и реална свобода за инициативните хора Тинка Дякова от „Прогресивна България“: Време е за дисциплина в държавата и реална свобода за инициативните хора Депутатите трябва да изграждат мост между реалните нужди на гражданите, бизнеса и законодателната власт, каза тя "Лукойл" успокои пазара: Доставките на петрол за май са гарантирани "Лукойл" успокои пазара: Доставките на петрол за май са гарантирани След удължаването на лиценза от САЩ компанията уверява, че няма риск за снабдяването с горива, но не разкрива конкретни наличности Флагман.бг с 72-часов изборен маратон, очаквайте пълно отразяване на вота на 19 април (ВИДЕО) Флагман.бг с 72-часов изборен маратон, очаквайте пълно отразяване на вота на 19 април (ВИДЕО) Екипите на медията ни ще следят денонощно изборния процес, резултатите и сигналите за нарушения в страната и Бургаска област 30 кандидати за депутати загазиха, разследват ги за престъпления 30 кандидати за депутати загазиха, разследват ги за престъпления Вътрешният министър разкри, че са образувани преписки и уточни, че са нарушенията им са свързани с изборите Ексклузивно! Първи думи на Венелин Ташев след излизането му от ареста с кръвно 195 на 110 Ексклузивно! Първи думи на Венелин Ташев след излизането му от ареста с кръвно 195 на 110 Снощи служители от Общината ме предупредиха какво ме очаква днес, тръгнах посред нощ от Гърция, мафията опита да пречупи дъщеря ми Мариета, но тя е силна като мен, но успяха със съпругата ми Стефка… Каримански: Дефицитът расте и сянката на дълговата спирала наднича зад гърба ни Каримански: Дефицитът расте и сянката на дълговата спирала наднича зад гърба ни Високите цени на електроенергията и горивата може да има дисциплиниращ болезнен ефект от гледна точка на това да станем по-спестовни Скъпият дизел ще е най-малкият ни проблем, скоро може да няма гориво по бензиностанциите, твърди експерт Скъпият дизел ще е най-малкият ни проблем, скоро може да няма гориво по бензиностанциите, твърди експерт Неофициални източници успокояват: Бургаската рафинерия имала горива поне до края на май Жалко, няма да ни заместят: Роботите са пълен провал в домакинската работа Жалко, няма да ни заместят: Роботите са пълен провал в домакинската работа В предвидима лабораторна среда машините се справят в 90% от случаите, но в реалния дом търпят крах
250 милиарда долара за мир с Иран? 250 милиарда долара за мир с Иран? Израелска медия твърди, че такава цена се обсъжда в преговорите Ръководството на Европейската инвестиционна банка се впечатли от напредъка по детската болница и Студентския кампус на Бургас Ръководството на Европейската инвестиционна банка се впечатли от напредъка по детската болница и Студентския кампус на Бургас Делегацията на ЕИБ включваше вицепрезидента Марек Мора, главния финансов съветник Борислава Габровска, която е с изключителен принос за важните за Бургас проекти, ръководителя на офиса в София Теодор Радонов, съветника Руксандра Сердеан-Верде Лекарите се борят за живота на жената, запалена от мъжа си в Ситово Лекарите се борят за живота на жената, запалена от мъжа си в Ситово Пострадалата все още е с опасност за живота Симулативен процес с ученици в Съдебната палата на Бургас Симулативен процес с ученици в Съдебната палата на Бургас Ментор на участниците бе съдия Станимира Иванова  от Окръжен съд - Бургас Експертност и опит в името на регионите: Коя е Фатме Рамадан от „Прогресивна България“ Експертност и опит в името на регионите: Коя е Фатме Рамадан от „Прогресивна България“ Дългогодишната ѝ работа в държавната администрация в сектор „Земеделие“ не е само ред в биография, а натрупан практически опит в една от най-трудните сфери на страната Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Благотворителна футболна инициатива събра 2400 евро в подкрепа на дете от Несебър Събитието показа силата на съпричастността и единството Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Над 100 дизайнерски яйца ще представи Деница Благоева в Бургас. Експозицията се реализира с подкрепата на Община Бургас Ултамаратонец почина при опит за рекорд Ултамаратонец почина при опит за рекорд Бившият кралски морски пехотинец е бил открит в отдалечения планински район Кинтейл в северозападната част на шотландските планини в събота Турски тираджия се заби в сграда в Новозагорско и загина на място Турски тираджия се заби в сграда в Новозагорско и загина на място По първоначални данни товарен автомобил МАН с прикачено ремарке е загубил управление, напуснал е пътното платно и се е ударил в сграда Почина Олга Петрова Почина Олга Петрова Нейната светлина ще продължи да живее във всяка изложба, във всяка картина и във всеки спомен.
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Скъпи, направих палачинки като извинение, че блъснах колата.
- Какво си направилааа?!
- Палачинки.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си лафят.
Едната пита:
- И защо не си отворила на новото си гадже, когато е позвънял на вратата ти?
Другата:
- Щото баба ми казваше, че мъж който звъни на вратата - не чука!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бог е създал половите органи, за да може българинът да изказва кратко и точно мислите си
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори