×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката
  • Делото за катастрофата на „Гурко” започва отначало, родителите на Филип обвиниха съдията в пристрастност
  • Правосъдният министър поиска ВСС да уволни Сарафов
  • Въпреки ударите: Милиарди похарчени, но Иран не е обезоръжен
  • От 1 април в Гърция без кеш за наеми
  • Разбиха схема "Оръжия срещу канабис" в България, Испания и Гърция
  • Магистрат твърди, че е станал жертва на опит за влияние
  • "Брент" над 115 долара: Нов натиск върху пазарите заради кризата в Ормузкия проток
  • Прокурорският син се готви да избяга в чужбина?
  • Нетаняху: Израел е изпълнил над половината от военните си цели във войната с Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Си Дзинпин иска да възстановява китайската икономика с вътрешно търсене


31 Юли 2020, Петък, 13:20 ч.

Китайският държавен глава очерта фокуса на Пекин към привличането на чуждестранни инвестиции и стабилизиране на търговията

Китайският президент Си Дзинпин призова за повече усилия относно реформите за стимулиране на вътрешното търсене, докато икономиката продължава стабилното си възстановяване от спада, причинен от мерките срещу коронавируса, съобщава Bloomberg.

Изказвайки се по време на заседание на Политбюрото по въпросите на икономическата политика, Си заяви, че Китай трябва да ускори развитието на своя модел на растеж с акцент върху увеличаване на местното производство, като същевременно продължи процеса по привличане на чуждестранни инвестиции и стабилизиране на търговията, съобщава Xinhua News Agency.

Данните, публикувани в петък, показаха, че производствените перспективи в Китай се подобряват за втори месец през юли. 

Коментарите на китайския президент предхождат поредица от политически срещи на високо ниво, които ще очертаят пътя на развитието на втората по големина икономика в света. 

Въпреки че в краткосрочен план лидерите на Китайската комунистическа партия (ККП) изразиха удовлетворение, че икономическият растеж се ускорява, в дългосрочен план Китай е изправен пред множество икономически проблеми, включително конфронтацията със САЩ, която би могла да създадат по-големи предизвикателства.

„Двойното циркулиране е новата стратегия на Пекин за справяне с новия свят. На обикновен език това означава „първо на вътрешния пазар“, посочва Лари Ху от базираната в Хонконг Macquarie Bank Ltd. „Изпълнението ѝ не е толкова ясно за нас на този етап, но идеята е да се засили китайското присъствие по веригите на доставка и да се намали зависимостта от чуждестранни доставчици“, добавя той.

Централният комитет на комунистическата партия ще се срещне през октомври, за да очертае следващия петгодишен план и дългосрочната визия на Китай до 2035 г.

Политиката

Въпреки че срещата на Политбюрото в четвъртък запази общата позиция за фискалната и паричната политика непроменена, тя добавя нов акцент за по-целенасочена политика. Партийните лидери също така призоваха за по-ниски разходи за финансиране на реалната икономика и разумен растеж на кредитите.

„Пекин потвърди, че цикличната политика е насочена към круиз контрол: непрекъснато въвеждане на фискални стимули, неутрална парична политика“, пишат в доклад икономисти, включително Робин Син от Morgan Stanley.

Ръстът на китайската икономика се ускори през юли с възстановяване на фабричното производство.

Официалният индекс на мениджърите по поръчки през юли се повиши до 51,1 пункта от 50,9 пункта месец по-рано, сочат данните, публикувани от Националното статистическо бюро.

Възстановяването на икономическия растеж продължава през втората половина на годината, тъй като ръководените от правителството инвестиции увеличават фокуса си, докато глобалното търсене се възстановява. Икономистите преразгледаха прогнозите си за растеж през цялата година и сега очакват, че икономиката на Китай ще нарасне с 2% през тази година.

Китайските политици се опитват да избегнат образуването на балони при активите на фондовите и имотните пазари, докато икономиката се възстановява, като в същото време поддържат тавана на дълга, който надхвърля над два пъти и половина размер на брутния вътрешен продукт на страната.


В категории: Политика


6
Коментара
Мария АРНАУДОВА БЧК-Несебър започна раздаването на помощи БЧК-Несебър започна раздаването на помощи 31/03/2026, Вторник 13:57 0
6
Коментара по темата
6.
*********
11.05.2021 06:36:18
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
5.
Дернев
31.07.2020 19:40:49
0
0
Почнете да мислите като европейци и ще разбетете, че нищо не е пропуснато
4.
Брат Динев
31.07.2020 16:12:50
0
1
Дернев, нещо за СЕЩ? Два коментара направи, а пропусна да го споменеш?
3.
Дернев
31.07.2020 15:32:06
0
0
"растеж с акцент върху увеличаване на местното производство, като същевременно продължи процеса по привличане на чуждестранни инвестиции " Тоеа трябеа да спрем. Нека сами да си праеят каквото си искат, но да оставят и нас на спокойствие. Защото не кспиталите доврдоха света до това състояние, а китайското имперско чувдтво за вечност, което явно вижда резултата от панденията, като началото на устабовяването на сетовното им господство. А това след Тръмп, а и който и друг няма давърне дисегашното отношение към Китай. Да живееш е много по-ценно от да печелиш. Тази пандемия показа и доказа, че не всичко е бизнес. Особено за нас, останалият свят.
2.
Дернев, пак не си разбрал основната идея
31.07.2020 15:07:33
0
3
Какви европейски и американски инвестиции в Китай те гонят бе Дернев. Тия инвестиции бяха в миналото и то от алчност заради евтината работна ръка. Китайците вече произвеждат всичко и то качествено. 1,3 млрд души са и са си самодостатъчни ако ме разбираш. Каквото не произвеждат са на път да го произведат. Не гледай Тикай, а гледай гърча на америка и други държави които хем ги боли хем ги сърби като стане дума за Китай. Тръмп щял да води търговска война с Китай. Ми хубаво, само дето загубите са по-големи от ползите. Американските компании, които все още имат производство в Китай се гънат и колабират. Повярвай ми, че много сериозни хора от бизнеса в Америка искат свалянето на Тръмп, защото губят милиарди
1.
Дернев
31.07.2020 13:45:56
1
0
Нека сами да си развиват вътрешното потребление и икономика, но без европейски и , да се надяваме, американски инврстиции. И от тях ще искаме дамо същото отношение. Много дистанционни мирни, дай боже, отношения. Това трябеа да е съжителсвото на Китай с остсналият свят.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България се сбогува с Борислав Михайлов след вълна от думи на почит България се сбогува с Борислав Михайлов след вълна от думи на почит Николета Лозанова, Красимир Балъков, Стилиян Петров, „Левски“ и БФС отдадоха почит на легендарния вратар и дългогодишен ръководител на българския футбол Зоро иска в ареста, страхува се да не му отмъстят близките на Поляка Зоро иска в ареста, страхува се да не му отмъстят близките на Поляка В съдебната зала адвокатът на Живко Георгиев констатира, че Стефан бил "наемен убиец", защото така пишело в профила му в социалните мрежи Мариета от жк. "Славейков" открадна спестяванията на баба от Черноморец Мариета от жк. "Славейков" открадна спестяванията на баба от Черноморец 32-годишната бургазлийка се промъкнала в склада на къщата и задигнала чанта с 2 хил. евро ГДБОП и ДАНС удариха мрежа за имотни измами и пране на пари ГДБОП и ДАНС удариха мрежа за имотни измами и пране на пари Петима са задържани след акция в София, а прокуратурата разследва сделки с имоти, фалшиви документи, подкуп и финансови потоци през кухи фирми Дизелът удари рекордната цена от 1,70 евро за литър Дизелът удари рекордната цена от 1,70 евро за литър В рамките на няколко седмици цената на нафтата е отбелязала ръст с около 39 евроцента за литър, което е поскъпване с 30.23% Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката Световният ден за борба с рака на дебелото черво насочва вниманието към профилактиката В България всяка година се откриват между 3500 и 4000 нови случая, а лекарите напомнят, че ранното установяване повишава шанса за успешно лечение Дрогиран шофьор размаза БМВ-то си в Голф в поморийското село Бата Дрогиран шофьор размаза БМВ-то си в Голф в поморийското село Бата При инцидента няма пострадали, но материалните щети са сериозни Стефан Янев за проекта на Радев: Дали няма да заменим една олигархия с друга? Стефан Янев за проекта на Радев: Дали няма да заменим една олигархия с друга? Бившият служебен премиер коментира политическата криза, рисковете за икономиката и евентуалното участие на нова президентска формация в изборите Пазарът на имоти за строителите падна със 70 %, твърди предприемач Пазарът на имоти за строителите падна със 70 %, твърди предприемач Западноевропейският модел навлиза с голяма сила на българския имотен пазар БЧК-Несебър започна раздаването на помощи БЧК-Несебър започна раздаването на помощи Правоимащите могат да получат полагаемите им се продукти в пункта на БЧК в кв. „Черно море“ 3 – в Супермаркет „Кабана“,  в петък, събота и неделя от 13:30 до 16:30 ч.
ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране От ГЕРБ-СДС ще работим заедно с българския строителен бранш по пакет от законодателни промени, които да облекчат и ускорят процедурите в инвестиционния процес, както и да се приоритезира дигитализацията Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Мярката цели да ограничи ефекта от рязкото поскъпване на петрола, заради конфликта в Близкия изток Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Персоналът и пациентите са евакуирани, а при атаката са поразени и жилищни сгради в украинския черноморски град САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори. Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик 16-годишният юноша се включи уверено срещу Асеновец, асистира за гол и показа защо е сред големите надежди на клуба Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Те са по руска технология и са най-евтината възможност за нас, сподели президентът на Украйна Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Ако не сключим сделка и незабавно не го отворят, САЩ ще унищожат всичките им електроцентрали, нефтени находища и остров Харг, предупреди той Жената, която подари вечност на Ван Гог Жената, която подари вечност на Ван Гог Йохана е вдовицата на брат му Тео, която преобръща тъжната история и го превръща в един от най-великите художници в историята на европейското изкуство Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котка изчезна мистериозно при полет от Кипър до Гърция Котката е била част от пратка
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори