Временно без такса смет за фирмите, пострадали от коронакризата
При спиране от движение на колата, шофьорите ще имат половин ден да приберат автомобила си до мястото на домуване
Народното събрание гласува на второ четене временно освобождаване от такса смет за фирмите, засегнати от коронакризата.
Правомощията ще бъдат в ръцете на общинските съвети, които ще могат да освобождават от таксата за битови отпадъци за определен период от настоящата 2020 г., уточнява БНР. Временното освобождаване ще става срещу предоставяне на финансови и други документи, които да удостоверяват преустановяването на дейността на фирмата за определен период от време, пише investor.bg.
От приетите окончателно текстове става ясно още, че отпада и задължението за предоставяне в съответната община на удостоверението за предаване на разкомплектоване на МПС, след прекратяване на неговата регистрация.
С други промени в Закона за местните данъци и такси се промени и Законът за автомобилните превози. Съгласно новите разпоредби шофьорите, за чийто автомобил има наложена принудителна административна мярка спиране от движение за не повече от 12 месеца, ще разполагат с 12 часа, за да придвижат моторното превозно средство (МПС) до място за домуване. Предложението е на Валери Симеонов. Същото се отнася и до превоза за собствена сметка или таксиметров превоз.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
