БВП на Германия се срина с 10%
Това се дължи на резкия спад на потреблението на домакинствата и на инвестициите
Германската икономика се срина с 10,1% през второто тримесечие на тази година, сочат данните на Федералното статистическо ведомство във Висбаден.
Това се дължи на резкия спад на потреблението на домакинствата, спад на инвестициите в бизнеса и износа, заради извънредните мерки за карантиниране, въведени за предотвратяване на разпространението на пандемията от Covid-19.
Това е най-резкият спад от началото на тримесечните изчисления на БВП в Германия през 1970 г., предава lupa.bg.
През тримесечието април-юни БВП на най-голямата икономика в Европа е спаднал с 11,7% на годишна база, показват данните на Федералното статистическо ведомство.
Анализаторите прогнозираха, че през второто тримесечие германската икономика ще потъне с 9,0 % на тримесечна база и с 11,3% спрямо същия период на миналата година.
Редица германски компании публикуваха днес резултатите си за първото полугодие на 2020 г. Те са регистрирали огромни загуби, отбелязва „Дойче веле“. Жп концернът „Дойче Бан“ регистрира най-голямата си загуба в своята история – 3,7 милиарда евро. Загубите на автомобилния гигант „Фолксваген“ достигнаха 1,4 милиарда евро, пише БГНЕС.
Мъж поръча фалшиви евро онлайн, а получи мокри кърпички
6 април ще донесе любов за тези 4 зодиакални знаци
Прокурори бият аларма за проблем с фентанила и дрогата на изнасилвача
Ще дават Оземпик и при риск от инсулт и инфаркт
Младежка трудова борса в Бургас показа професиите на утрешния ден
На Великден в Поморие ви очакват весели хорà и вкусни козунаци
Емилия Русинова проговори за Пепи Еврото
Иран съобщи за екзекуция на мъж, осъден за връзки със САЩ и Израел
БЛС иска спешна актуализация на цените на медицинските дейности
Светът гледа към Несебър: Giro d’Italia стартира от града на Юнеско на 8 май
Вдъхновяващ урок сред природата в навечерието на Седмицата на гората
Великобритания вдига пенсионната възраст до 67 години

Ние с нашия смешен БВП от 64963 млн $ сме с 62 пъти по-малък БВП, т.е те са загубили 6 пъти нашият бюджет.