Как да превърнете любимия мед на Мечо Пух в здравословни барчета
Защото всеки от нас е мечтал да открадне едно от гърненцата на пухкавия герой
Да си признаем, често пъти всички ние мислено се връщаме в онзи сладникав спомен за отминалото детство, в което тревога бяха надрасканите колене, а безгрижието – наше призвание. И макар да свързваме най-хубавото време от живота си с незабравими преживявания, съществува само едно нещо, което наистина може да ни пренесе в бабината къща, където прекарвахме вълнуващите лета – вкусът на храната. И докато мислено си припомняте аромата на любимите гозби от детството, ви предлагаме една закуска, вдъхновена от любимото нещо за хапване на един от най-обичаните и лакоми анимационни герои от миналото и днес – Мечо Пух.
„Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед“, казва пухкавото мече.
Нека обаче не забравяме, че лятото дойде и съвсем скоро ще се наложи да се попечем под жаркото слънце, докато приятният морски бриз гали кожата ни в компанията на познати и непознати. Затова няма да прекаляваме със сладкия и невероятно вкусен медец, но пък за сметка на това спокойно може да отделим 20 минути, в които да запретнем ръкави в кухнята и да се подготвим за работния ден с една изключително лесна, енергизираща и здравословна закуска, която ще ни държи сити дълго време.
Здравословни барчета с мед и фъстъчено масло
Необходими продукти:
– 2/3 ч.ч. мед
– ¼ ч.ч. кафява захар
– ¾ ч.ч. фъстъчено масло
– 2 с.л. краве масло
– 3 ч.ч. овесени ядки по избор
Начин на приготвяне:
Медът, кафявата захар, фъстъченото масло и кравето масло се смесват в дълбок съд.
Съдът се поставя на котлона на слаб огън и се разбърква често, докато сместа се загрее.
Горещата смес се изсипва при зърнения микс в отделен съд.
След като всички продукти се разбъркат добре, изсипваме в тава, покрита с готварско фолио и пресоваме, за да получим равна повърхност.
Тавата се поставя в хладилник, за да може сместа да стегне.
Воаля!
Източник: Tialoto.bg
Невероятна чест за Христо Стоичков - вижте какво решиха за него в Испания
Дързък опит за измама с евро във Варна
Разкриха "специално" желание на Линдзи Вон в медицинския хеликоптер
Рекорд в "Арена Бургас"
11-годишният Калоян изчезна в Шумен, полицията търси съдействие
Бургазлийката Мария Бакалова ще снима филм с две големи звезди от Холивуд
Костадин Костадинов нападна ПП-ДБ заради "Петрохан", иска оставката на кмета на София
Гаджето на Гришо изгледа Супербоул до скандален мъж
Олимпийският герой Тервел Замфиров показа чувство за хумор при завръщането си в България
Слави Трифонов за бащата на застреляното дете в кемпера: Какво ще каже сега
Ева Кикерезова се разплака заради ужаса "Петрохан"
Турски гранд предложи невероятна оферта за млада звезда на Барса, каталунците с бърз отговор
