×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • РЗИ взима повторно проби от всички населени места в община Севлиево
  • Населението на Япония е спаднало с 2,5 % за пет години, сочат нови данни
  • Русия отхвърли призива на САЩ да не нанася „системни удари“ по Киев
  • Кабинетът обсъжда кадрови промени и ключови решения на заседание
  • Военен камион се преобърна в Полша, има ранени американски военни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутат обяви, че Борисов се крие като мишка и е най-големият страхливец, БСП напусна залата


Депутат обяви, че Борисов се крие като мишка и е най-големият страхливец, БСП напусна залата
Стоян Мирчев се изказа остро срещу министър-председателя и получи наказание
29 Юли 2020, Сряда, 10:05 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки: Авторът)

Соцформацията се радикализира в контекста на обявения за днес голям национален протест

БСП се радикализира в контекста на обявения за днес мащабен национален протест срещу правителството и главния прокурор. Депутатите от соцформацията призоваха настоятелно премиерът Бойко Борисов да се яви в пленарна зала и да обясни за какво ще се харчат милиарди левове във връзка с обявените тази седмица социално-икономически мерки.

Стоян Мирчев от БСП дори каза, че Борисов е доказал, че е „най-големият страхливец“ и че се крие като мишка. Това му донесе наказание.

Георги Свиленски пък обяви, че парламентарната група на „БСП за България“ ще напусне залата заради обявената седмична програма, която не била адекватна на случващото се по площадите.

Всичко започна с декларация на Корнелия Нинова от името на групата.

„Едно от исканията на протестите по улиците на България е да има правова държава, върховенство на закона, да функционират институциите, да има разделение на властите и взаимен контрол между тях. Не ги чувате. Това, което правите днес, с този дневен ред, е принос към унищожаването на парламентаризма и още един факт за налагане на еднолична власт в България. Вчера министър-председателят обяви социално-икономически план в размер на 2 милиарда лева в помощ на икономиката и хората, за възстановяване от кризата. Той ги обяви пак от джипа, пътувайки из страната. Сякаш това са личните му пари. Не, това са парите на българските граждани. И вместо днес да е тук, да представи анализ на изпълнението на бюджета, да предложи актуализация на бюджета на парламента, както се прави в парламентарна република, какво предлагате вие? Предлага един депутат от коалиционен партньор в закона за местните данъци и такси промяна на ДДС върху вино и бира. Нормален парламентаризъм ли е това след вас? Още повече че го предлагате по начин, по който лишавате опозицията от всякаква възможност да направим своите предложения и позиция по актуализация на бюджета и раздаването на тези 2 милиарда лева. Парламентаризъм ли е това“, попита Нинова.

По думите й през цялото време управляващите лицемерно говорели за подаване на ръка и за търсене на единение в криза.

„И лишавате опозицията  от парламентарната възможност пред нашите 1 милион избиратели да предложим своето виждане за антикризисен план. При това още не е минало на комисия, тепърва ще има комисия, която да разглежда предложението на Валери Симеонов. Няма правителство, няма коалиция, няма управляващо мнозинство, няма ПГ на ГЕРБ. Кой тогава носи отговорността за тези предложения? Кой носи отговорността, че парите ще отидат там, където им е мястото, а няма да отидат в чекмеджето му“, попита още Корнелия Нинова.

Последва акция на няколко депутати от „БСП за България“.

Първо Георги Свиленски настоя премиерът да бъде извикан в пленарна зала. Председателят на парламента Цвета Караянчева отвърна, че ще се обади на Бойко Борисов, но първо трябва да си довърши работата по дневния ред.

Свиленски обаче поиска да се даде почивка и Борисов да бъде извикан незабавно, което не срещна подкрепа от страна на Караянчева.

Междувременно депутатите отляво започнаха да блъскат по банките и да скандидат „оставка“.

Последваха процедурни изказвания за привикване на премиера с изключително остър тон и от Филип Попов и Стоян Мирчев от БСП.

"Г-н Бойко Борисов, откакто са протестите, доказа, че е най-големият страхливец. Води България към катастрофа. Той трябва да е тук и да обясни как ще се премине през цялата тази ситуация, в която той ни е поставил и да спре да се крие като мишка", обяви Мирчев.

Което му докара наказание "забележка", наложено от Цвета Караянчева. 

Георги Свиленски и Стоян Мирчев дори отказваха да напуснат трибуната, докато не бъде извикан Бойко Борисов. 

Реакция дойде от председателя на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова. 

"Моля ви, г-жо председател, направете всичко възможно, за да запазите авторитета на Народното събрание, който се руши грубо, просташки от колеги, които от тази трибуна демонстрират поведение, което не подхожда на народни представители. Уважаеми госпожи и господа народни представители, вие сте тук, за да защитавате интересите на българските граждани. Българските граждани очакват социалните мерки, които бяха анонсирани и тази седмица ние трябва да ги запишем в съответните закони“, заяви Дариткова.

Тя подчерта, че този дневен ред отговаря на очакванията на българските граждани. "Моля ви, г-жо председател, ако колегите от БСП са в емоционална криза, дайте наистина 10 минути почивка, за да могат де се успокоят и да пристъпим спокойно към работата, защото тя е сериозна и ние наистина трябва отговорно да подходим към всички антикризисни мерки, независимо от това дали сме управляващи или опозиция, защото ние представляваме всички български граждани", каза още д-р Дариткова.

Цвета Караянчева не даде пауза.

След това думата взе Георги Свиленски: "В дневния ред на Народното събрание няма нито една дума за икономическите мерки, няма нито една дума за тези 1,8 млрд. лв., няма нито една дума за тези 50 лв. на пенсионерите, за тези хора, които останаха без работа и няма кой да им плати съществуването през тези месеци. Няма нито една дума за тези 700 млн., които ББР щеше да дава, а са дадени 7 млн. Няма нито една дума за тези 27 хил. фирми, които очакват помощ от държавата. Поради тази причина, г-жо председател, тази програма не отговаря на очакванията и за това ПГ на "БСП за България" ще освободи пленарната зала, за да може да продължите да заседавате и да се криете зад дебелите стени на българския парламент.“

След което и депутатите от соцформацията напуснаха залата.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
29
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Ще шашнете гостите с този десерт Ще шашнете гостите с този десерт 29/05/2026, Петък 18:00 0
Емел МАХМУД Снимат сериал за Селин Дион Снимат сериал за Селин Дион 29/05/2026, Петък 17:20 0
29
Коментара по темата
29.
Айнщайн
29.07.2020 17:47:20
3
4
Не съм от никоя партия, но честно ви казвам няма по-големи лъжци от Бсп. Цяла година на всички гласувания в пленарна зала за приемането на законопроекти, изменения и допълнения на законопроекти на първо и второ четене, те отсъстваха всички до един. а приемането на законите е едно от най-важните неща за България нейната съдба и бъдеще, а иначе на протестите са първи и винаги намират време. И по този начин оставиха на Герб да си приемат всички закони които искат без никакъв отпор, а иначе се правят на опозиция и че са в голяма битка. Всичко е лъжа и прах в очите на хората, играят заедно и си делкат от голямата баница всички парламентарни групички и така ни крадат от 30 год.
28.
????
29.07.2020 17:36:59
0
8
А Баце ще го накаже ли някой за езика или от нас да мине изпуснал се човека??? България никога не е преживявала по голям срам от сегашното управление !!!! И не не симпатизирам на никоя партия но това вече е прекалено !!!! Но с 50 човека на две кръстовища няма да стане!!!! Тия ни се подиграват в очите а ние си търпим
27.
Смях
29.07.2020 16:46:38
0
8
Най -смешното е, че никой вече не де чуди автентичен ли е новият запис! Толкова добре, като шамар му пасва на тиквун!
26.
Сенко
29.07.2020 16:33:33
1
6
Днес Баце се скри в Златни Пясъци. Но не го обявиха, за да го посрещнем с фанфари, питка и медец. Жалко. В София го чакат. Успех братиньо, многоо пачки в чекмеджета да натрупаш!
25.
cchb vcgbb
29.07.2020 16:30:42
1
11
Нивото на политиците и политическата култура падна драстично ниско с такъв неграмотен простак като премиера ни. Полека лека и другите вече започнаха да говорят на уличен език и не правят тищо друго освен да се обиждат един друг. Пълна деградация на политическия живот в страната ни. Пълна простащина и циницъм. Пълно е с некомпетентни хора на всяко ниво във властта. Интелигенцията е изтикана в ъгъла и наглостта, простащината, ниската култура и необразоваността е превзела политиката у нас. Просто срам за страната ни!
24.
До 23
29.07.2020 15:17:23
1
13
Глупендер ! Симитлийски педераст начело на държавата, видими резултати ! Осмото джудже !
23.
Единственият 3 пъти премиер на България в новата н
29.07.2020 15:09:18
18
5
Такъв онакъв, но направи много. Пистрои се много, арестуваха се и разследваха много от "тарикатите на прехода". Нищо от това, не направи ни БСП, ни СДС, ни НДСВ. Като гл секретар работи много, като кмет на София, и като премиер 3 мандата успя в доста направления. Това са фактите, а БСП с всичките си управления и катастрофи стигна дъното и губи всички избори.
22.
Хахахсха
29.07.2020 14:35:30
3
21
Кво му казал? Мишка? Че това е комплимент на фона на най-новия репертоар на умнокрасивия ни премиер. И кой го глобил? Цветето, туй неоткъснато Кърджалийско кокиче, дето е железно и от нищо се не обижда. Ако не беше жалко, щеше да е много смешно. ГЕРБ, марш бе, махайте де бее!
21.
Схахахаха
29.07.2020 14:30:34
2
10
Кво му казал? Мишка? Че тва изобщо не е обидно на фона на най-новите Бойковите попръжни за президента. И кой го глобил? Онази мома кърджалийска, дето от нищо се не обижда. ГЕРП, ако не беше жалко, щеше да е много смешно! Махайте се беее!
20.
Фикуса
29.07.2020 14:24:22
2
16
Флагман, само искам да попитам дали подобен запис като на ТЪПАНАРА, който излезе днес, бъде например с участието на друг политик ще намери място в новинарският ви блок????????? Или този нов запис на ВУЛГАРНИЯТ ЦИНИК ОТ БАНКЯ не влиза в графата "Само важното"?!!
19.
Toj
29.07.2020 14:18:28
1
16
Той е пълен глупак.Не се явява понеже няма хабер изобщо от нищо.Аз,се чудя как такъв прост чивек е вув властта.Егати държавата
18.
Фикуса
29.07.2020 14:02:08
3
18
Ако и след този нов запис на този вулгарен неграмотник, няма адекватна реакция от институциите, то означава че наистина живеем в третият свят!! Този уникален ТЪПАНАР, който се води премиер на България ако има грам достойнство трябва на секундата да се оттегли и да бъде подведен под наказателна отговорност!! По прост, нагъл, безскрупулен, неграмотен и неадекватен човек в изпълнителната власт никога не сме имали!!!
17.
*********
29.07.2020 13:45:40
4
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Хахаха
29.07.2020 13:23:46
17
6
Божков май спира кинтата сега и няма лапаница реват на умряло команезите гладостта направила да сме долни другарее
15.
Ако метежът на Божков и Радев успее
29.07.2020 12:58:57
18
10
Новият герб на България ще бъде ротативка с фуражка!
Всички магазини ще бъдат игрални зали, а ще се пазари след закупен талон за игра!
14.
Народа на Бг.
29.07.2020 12:46:43
7
21
Призовавам уважавания от мен г-н Минеков
довечера на протеста записа на Тъпанара Крадец и Престъпник Мутрата борисоФ
да бъде пуснат по аудио уредбата пред министерски съвет!
Да чуят мало и голяма какъв Колосален Простак и Вулгарен Индивид имаме на поста Премиер на Република България!
13.
КороноТъпак
29.07.2020 12:24:22
9
23
ЧУЙТЕ ГО В НОВИЯ ЗАПИС В АФЕРА ! ПОТРЕС !!! КОЛКО СБЪРКАН ЧОВЕК Е УЗУРПИРАЛ ВЛАСТТА ! АРЕСТ ЗА МУТРАТА ТЪПА !
12.
Мирчев искал
29.07.2020 12:21:02
14
14
ДДа наследи дядо си от Политбюро на БКП!
БСП не могат без Бойко,все го викат,дори,когато не е в България,а в Брюксел!
Защото Радев и Нинова,никъде не ги понасят по света и у нас,безработни интриганти.
Бойко работи,псетата на Нинова и Радев,лаят !
11.
Баце, баце
29.07.2020 12:13:33
10
10
Силен си само на телефонЬЯ! Изслушайте новата му тирада и жалка немощ! Но едно нещо прави силно впечатление, заровено между епитетите (не е виновен еднокнижника, че му е беден речника), "Нищо няма да се оправи и с Нинова няма да се оправи". Съдейки по споменатите събития сме чакали изборите за ЕП, а през тези години, той оправя себе си, сектантите си, гъзоблизците си, на наш гръб и за наша сметка! Нали така Лисицов и колективно безотговорни???
10.
демократ
29.07.2020 11:52:26
10
26
Борисов е с психиката на симитлийска жена ! Шибаняк ! Бръкна някъде и измъкна 2 мрд. мазнинка. Все едно парите на държавата са си негови и той си ги вози в жипката ! ОСТАВКА БЕ ТЪПАНАР
9.
Ха Ха Ха
29.07.2020 11:46:30
17
14
Радев все се кани да предизвика Борисов на ринга,да се разберат като мъже,ама ну му стиска,получавал разтройство от страх ! Нинова е по-мъж от Радев!
8.
СПРАВЕДЛИВ
29.07.2020 11:43:17
11
22
Депутат от БСП бил наказан,затова,че
каза за Боко,че се крие като мишка.
Питам аз а оная ЛОЕНА ТОПКА ПОДЛЕЦ
Спас Гърневски наказаха ли го като
нарече г-л м-р президента
РУМЕН РАДЕВ ,,ФЕЛДФЕБЕЛ"?
7.
бивш симпатизант на нфсб
29.07.2020 11:38:22
9
21
браво на Стоян Мирчев казал е самата истина моите адмирации
6.
гражданин
29.07.2020 11:31:30
9
16
Валери Симеонов държи Борисов на колене откакто Цецо лъжецо го изостави .
5.
пурко
29.07.2020 11:12:49
6
11
От устата на този борсук, това звучи гордо.
4.
Мяу
29.07.2020 11:12:39
13
27
Започва големият лов на герберасти !!! ;)
3.
Ей ся
29.07.2020 11:08:20
10
18
Ей ся като се наспат малките палави гербчета, ще видите кой е мишка!! Само да си изядат баничките и ви почват!!
2.
Зрител
29.07.2020 11:03:24
11
38
Не е мишка,а е НАЙ-ГОЛЯМАТА мишка.
1.
Че лъжа ли е?
29.07.2020 10:20:20
14
45
Разбира се, че се крие. Откога не идва на парламентарен контрол? Ама в джипката, където всички ти се мазнят е по-яко.
- Браво шефе, твойта терпца уби мойто петдесет!
- Уауу шефе, невероятен аромат... пръднята ти мирише на темежуки
А он, цял министър председател кара джипарата, щото това най-много умее. И преди е бил шофьор... в едни други времена, на едни други хора
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино" Поставиха 10-дневен срок за премахване на огражденията в "Баба Алино" Това съобщи министърът на земеделието и храните Пламен Абровски Сянката на Северния плаж в Бургас ще бъде безплатна на 1 юни (ВИДЕО) Сянката на Северния плаж в Бургас ще бъде безплатна на 1 юни (ВИДЕО) Началото на летния сезон стартира с жест към бургазлии и туристите на морския град Вълшебни приключенски истории за Деня на детето по VIVACOM Arena Вълшебни приключенски истории за Деня на детето по VIVACOM Arena Специалната програма за празника започва още от сутринта с анимации, приключения и заглавия за цялото семейство Най-цветното място в България оживява това лято край София Най-цветното място в България оживява това лято край София На минути от София 120 000 кв.м. зеленина, 7 басейна, звездни куполи и над 22 740 цветя посрещат гости за летни спомени сред природата Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Кошарица е пример за сплотеност, позитивна енергия и активен социален живот Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Кошарица е пример за сплотеност, позитивна енергия и активен социален живот Организацията обединява близо 100 души, сред които и чуждестранни граждани, подкрепяни изцяло от Община Несебър Бандитът Васил Михайлов се укривал и в Черноморец Бандитът Васил Михайлов се укривал и в Черноморец Жителите на курорта дори не подозирали, че страшилището на цяла България се е приютил при тях Депутатите не замразиха заплатите си, ще продължат да се актуализират на три месеца Депутатите не замразиха заплатите си, ще продължат да се актуализират на три месеца Само един народен представител се обяви против Мъжете у нас живеят до 72,2 г., а жените – до 79,6 г. Мъжете у нас живеят до 72,2 г., а жените – до 79,6 г. Статистиката отчете слабо повишение на продължителността на живота Човекът зад незаконния град във Варна прилича на привърженик на „Възраждане“ Човекът зад незаконния град във Варна прилича на привърженик на „Възраждане“ Олег Невзоров е рускоезичен украинец от Одеса, в мобилизационна възраст, но не е на фронта, а в България Сигнал до Флагман: Какво се случва? Трети ден самолети прелитат над Бургас с необичайна траектория Сигнал до Флагман: Какво се случва? Трети ден самолети прелитат над Бургас с необичайна траектория Няма повод за притеснение, ето каква всъщност е причината
Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Хърватия въвежда строги ограничения за продажбата на алкохол заради пияни туристи Новите законови промени дават право на местните общини да забраняват нощната търговия с алкохолни напитки в магазините Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Веселин Пренеров от трибуната на ОбС: Загърбваме егото и суетата, Бургас има исторически шанс за Евровизия Местният парламент даде мощен символен знак, че градът е готов за най-мащабния музикален форум Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Лоша прогноза за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър Според предвижданията, водените от Хулио Веласкес „сини“ ще си осигурят място в основната схема на третия по сила турнир на УЕФА Лигата на конференциите Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд
Атанас Пеканов, вицепремиер Атанас Пеканов, вицепремиер Хората трябва да се откажат от скъпите неща Виц на деня Виц на деня Двама се карат:
- Ти знаеш ли кой е баща ми, бе?
- Не. А ти знаеш ли?
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За да съм здрав и да не се разболявам приемам витамин "ЦЕ." - мезенЦЕ, винЦЕ, кюфтенЦЕ, прасенЦЕ!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори