Лятото е в разгара си, неделята е идеална за плаж
Температурата на морската вода е 26-27°
Днес над западната половина от страната ще продължи да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевични бури. На отделни места валежите ще са интензивни и със значителни количества. През нощта срещу понеделник явленията ще затихват, облачността ще се разкъсва. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще е слаб до умерен и с него ще прониква хладен въздух. Над Източна България ще е предимно слънчево. Ще продължи да духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 29° и 34°, по-ниски в северозападните райони: 23-26°.
Над планините от Западна и Централна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Над източните масиви ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максимална температура на височина 1200 метра около 23°, на 2000 метра – около 15°.
Над Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максимални температури на въздуха: 27-30°. Температурата на морската вода е 26-27°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
На 26.07.2020 слънцето ще изгрее в 06:13 часа и ще залезе в 20:52 часа. Продължителност на деня 14:38 часа.
На 26.07.2020 луната ще изгрее в 12:37 часа и ще залезе в 00:00 часа. Осветеност на диска в 0h UT 40 %. Фаза на луната: първа четвърт.
Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара
Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците
Почти всеки 7 млад българин нито работи, нито учи
Дъщерята на Ники Кънчев поема към Рим, ще върви по стъпките на баща си
Студена бира в 35-градусова жега? Ето кога чашата става опасна
С 25 риби в улова и рядък рекорд: Александър Перухов грабна златото край Черноморец
Бургас отваря врати за още един европейски град: Стартира директна линия до полския Радом
В Община Несебър се проведе обучение за Хартата на основните права на ЕС
Извънредна акция в МБАЛ-Благоевград: Викаха спасители за починал пациент, тежащ близо 300 кг
Джип блъсна моторист до Битака в Меден рудник
Шишков разкри пътната схема: Един ден отвори крана за над 1 млрд. лева аванси
Кондуктор разцепи веждата на пътничка с касов апарат по път за Радомир
