Георги Лапчев: Сезонът в Царево не е по-различен от миналата година
Всеки ден срещам хора, които харесват Царево и казват, че пак ще дойдат, доволен е кметът на морския курорт
Сезонът в Царево не е по-различен от миналата година, каза кметът Георги Лапчев пред журналисти. Той бе категоричен, че българските туристи са спасили Лято 2020 и признава, че всеки ден срещал хора по улиците на Царево, които много харесвали курорта и казвали, че пак ще се върнат.
„Това е най-голямото признание за нас. Все повече хора преоткриват Царево!”, доволен е кметът Георги Лапчев.
Той се надява епидемичната обстановка да не се влоши рязко и сезонът да продължи и през септември, когато Общината е предвидила богат календар с културни и фестивални събития. През миналите години те привличаха хиляди туристи, а надеждите са, че и тази година ситуацията ще позволи да се проведат.
В Царево, както Флагман.бг писа, още в началото на пандемията се заселиха между 2500-3000 души предимно от София, които имат собствени имоти и могат да си позволят да работят от разстояние. Те вдъхнаха живот на морската община в най-тежкия момент, а впоследствие още през юни Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец започнаха да се пълнят с туристи.
Как да спестите пари и да подобрите финансовото си състояние за 1 месец: Стъпка по стъпка ръководство
5 лесни домашни упражнения за по-голяма сила
Как да поддържате дома си чист и подреден с малко усилия
Стъпка по стъпка рецепта за домашен хляб без месене
Какви са слабостите и силните страни на вашата зодия?
Най-честите грешки при пране
Как да приготвите вкусни кюфтета по български: Традиционна рецепта за перфектния вкус
Най-добрите упражнения за укрепване на сърцето: Подобрете сърдечното здраве с лесни тренировки
Бърза рецепта за български сандвич с лютеница и сирене: Лесна и вкусна закуска с вариации
Супермоделът и звезда от "Далас" Анабел Скофийлд почина
Как да се справим с праховите алергии у дома
5 плода от супермаркета, които подобряват здравето

Там е уловката ,че са на 2 км от града ,а не на 2 крачки ,както по другите места :)
В Царево плажове бол, това, че природата не ние дарила с голям плаж не значи, че няма такъв. Има и то доста, на 2 км на юг и на север през няколко стотин метра има 7 плажа.