Местят бургаския кучешкия приют край в ж.к."Меден рудник"
На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги
Община Бургас стартира процедурите за изграждането на нов приют за кучета. Той ще бъде разположен в местността Карабаир, в околностите на комплекс "Меден рудник".
Новият център за животни ще замени съществуващия в момента в местността "Пода", който е върху частен терен. На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги. Предвижда се отделянето на парцели за осигуряване на транспортен достъп и изграждане на трасета за техническа инфраструктура.
След като бъде приет подробният устройствен план, ще се пристъпи към следващата фаза, която предвижда изработването на технически и инвестиционен проект.
Новият приют ще отговаря на всички съвременни изисквания и в него ще бъдат надградени добрите практики на Община Бургас в грижите за четириногите.
В момента в общинския приют за безстопанствени кучета в местността "Пода" се полагат грижи за около 70 животни.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

Дупки по улиците между блоковете
Градинки пред входовете циментирани за огнища за лютеница и компоти
Абе,там кмет имат ли