Местят бургаския кучешкия приют край в ж.к."Меден рудник"
На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги
Община Бургас стартира процедурите за изграждането на нов приют за кучета. Той ще бъде разположен в местността Карабаир, в околностите на комплекс "Меден рудник".
Новият център за животни ще замени съществуващия в момента в местността "Пода", който е върху частен терен. На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги. Предвижда се отделянето на парцели за осигуряване на транспортен достъп и изграждане на трасета за техническа инфраструктура.
След като бъде приет подробният устройствен план, ще се пристъпи към следващата фаза, която предвижда изработването на технически и инвестиционен проект.
Новият приют ще отговаря на всички съвременни изисквания и в него ще бъдат надградени добрите практики на Община Бургас в грижите за четириногите.
В момента в общинския приют за безстопанствени кучета в местността "Пода" се полагат грижи за около 70 животни.
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екъшн! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота

Дупки по улиците между блоковете
Градинки пред входовете циментирани за огнища за лютеница и компоти
Абе,там кмет имат ли