Местят бургаския кучешкия приют край в ж.к."Меден рудник"
На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги
Община Бургас стартира процедурите за изграждането на нов приют за кучета. Той ще бъде разположен в местността Карабаир, в околностите на комплекс "Меден рудник".
Новият център за животни ще замени съществуващия в момента в местността "Пода", който е върху частен терен. На предстоящата сесия на Общинския съвет ще бъде гласуван подробният устройствен план за обособяване на терен, където ще се намира новият приют за четириноги. Предвижда се отделянето на парцели за осигуряване на транспортен достъп и изграждане на трасета за техническа инфраструктура.
След като бъде приет подробният устройствен план, ще се пристъпи към следващата фаза, която предвижда изработването на технически и инвестиционен проект.
Новият приют ще отговаря на всички съвременни изисквания и в него ще бъдат надградени добрите практики на Община Бургас в грижите за четириногите.
В момента в общинския приют за безстопанствени кучета в местността "Пода" се полагат грижи за около 70 животни.
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста

Дупки по улиците между блоковете
Градинки пред входовете циментирани за огнища за лютеница и компоти
Абе,там кмет имат ли