×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Приморско посочи следващия важен проект във ВиК инфраструктурата


Кметът на Приморско посочи следващия важен проект във ВиК инфраструктурата
Кметът на Приморско д-р Димитър Германов (в средата) с областния управител Вълчо Чолаков и директора на ВиК Бургас инж.Ганчо Тенев (вдясно) на днешното откриване на пречиствателната станция в Китен
24 Юли 2020, Петък, 15:29 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки и видео: Иван КОЛЕВ

Очакват се 22 млн.лева директна помощ за ВиК мрежата в Приморско и Китен и 31 млн.лв. – индиректна за главния водопровод

Кметът на Приморско д-р Димитър Германов днес имаше повод за радост – завърши дългочакания проект за реконструкция на пречиствателната станция в Китен.

Съоръжението бе изключително старо и не бе ремонтирано от 70-те години на миналия век. Това е един от първите проекти, по които екипът на д-р Германов започна да работи още през 2012 година. В условията на жестока конкуренция, Общината успя да спечели финансиране на стойност 22,27 млн.лева по линия на Оперативна програма „Околна среда“.

Със средствата пречиствателната станция бе разширена и модернизирана. Еквивалентът на ПОСВ Китен е за 55 хил.жители, което е напълно достатъчно да покрие нуждите на Приморско, Китен и съседния курорт Лозенец за следващите 30 години.

Кметът на Приморско откри пречиствателната станция и обяви: Завършихме грандиозен проект

„Приключваме един изключително сериозен проект, бих казал грандиозен. Нашата община има бюджет около 20 млн.лева, а това съоръжение струва 22 млн.лева. В момента си давам сметка кога и как започна работа. Стартирахме процедурата през далечната 2012 година – изключително тежка, отговорна, свързана с много бягане по институциите, но ние успяхме да докажем, че тази пречиствателна станция е нужна на региона. Договорът бе подписан през 2017 година, а сега приемаме една работеща, реновирана пречиствателна станция. Зад всичко това стои огромен труд, финансов ресурс, физическа и интелектуална работа. Благодаря на колегите от общинска организация, които бяха ангажирани с този проект, на съветниците от ОбС, представителите от държавните институции“, каза д-р Димитър Германов.

 

Той анонсира и следващата стратегическа стъпка за Приморско – обновяването на подземната инфраструктура по големия воден проект, който бе подписан преди месец (ВИЖТЕ ТУК).

„Днес финализираме този проект, но предстои друг – 18 млн.лева директни инвестиции ще има в Приморско и Китен по големия воден проект, който директорът на ВиК Бургас инж.Ганчо Тенев подписа преди месец. Отделно 31 млн.лева индиректно през трасето за водопровода, който отвежда питейната вода от язовира. Ако всичко е нормално, имайки предвид високият професионализъм на г-н Тенев през 2023 ще има инвестирани още 50 млн.лева във ВиК инфраструктурата“, допълни д-р Германов.

 

 


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември 30/08/2026, Неделя 11:01 0
6
Коментара по темата
6.
Шеки
25.07.2020 23:55:11
1
3
Всичко се прави в интерес на мангизите, не за хората. Има няколко пряко зависими от ОБС и един вожд и неговия заместник, както и шефа на гроб Приморско. И ако го направят като на улица иглика, за 2 седмици изгърмяха 10 отклонения да си го правят за в къщите и апартаментите им
5.
Сульо
25.07.2020 13:47:38
1
0
Нека кражбата започне Сега!
4.
Веско
25.07.2020 09:27:16
0
2
Дано започне по скоро този ремонт ,че всеки ден има спукан водопровод в Приморско и Китен.
3.
супер
24.07.2020 17:48:18
1
4
за ганчо много
2.
Много е просто...
24.07.2020 15:32:25
2
11
Охааа
Ще има за всички по един апартамент рушвети
1.
Много е просто...
24.07.2020 15:32:22
2
10
Охааа
Ще има за всички по един апартамент рушвети
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Пет месеца след като бе преизбран за още четири години лидерът за първи път заговори толкова отчетливо за партията след себе си - подготвя нова смяна, национален отбор и правителство в сянка От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод Пенсионираният полицай от Пловдив възстановява носии по стари фотографии и исторически описания, а вече обучава и наследници на занаята НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция Приходната агенция отчита над 3 млн. евро глоби, най-много нарушения при услугите и вече следи платформите за настаняване преди Евровизия 2027 Хотелиери отчитат до 7% по-малко туристи и срив на приходите, Евровизия е шансът за обрат Хотелиери отчитат до 7% по-малко туристи и срив на приходите, Евровизия е шансът за обрат Атанас Димитров: Българите станаха уикенд туристи, липсата на полети и бавните визи за работници удариха летния сезон Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Общият индекс на храните на едро все пак върви надолу, но яйца, зрял фасул, леща и пилешко поскъпват Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември В Северна Гърция вече има чувствително по-евтини нощувки, чадър с два шезлонга се намира от около 15-20 евро, а от 31 август започва голямо намаление в супермаркетите Шкода и Мерцедес се помляха на пътя Бургас-Айтос Шкода и Мерцедес се помляха на пътя Бургас-Айтос По първоначални данни няма пострадали, щетите са само материални Край на тайната на заплатите: Работодателите ще казват възнаграждението преди интервю Край на тайната на заплатите: Работодателите ще казват възнаграждението преди интервю Забраняват въпросите за предишната заплата и клаузите, които пречат на служителите да обсъждат доходите си, а фирмите ще дават информация за средното заплащане по позиции От 1 септември плащаме значително по-малко за сянка на плажа - ето кои са ивиците с нови цени От 1 септември плащаме значително по-малко за сянка на плажа - ето кои са ивиците с нови цени Председателят на Асоциацията за развитие на морските плажове Симеон Цветков съобщи пред Флагман.бг, че цената в Слънчев бряг пада на 10 евро, а Равда - на 15 евро ГЕРБ събира 700 делегати в НДК, Борисов подготвя кадрови промени и чертае битката за президент ГЕРБ събира 700 делегати в НДК, Борисов подготвя кадрови промени и чертае битката за президент Националното събрание ще гласува нов състав на Изпълнителната комисия, а големият въпрос остава дали партията ще влезе във вота със собствен кандидат
Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Рак, Везни и Водолей влизат в период на болезнена равносметка, в който старите илюзии отстъпват място на решенията Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Джон Ратклиф разговарял с ръководителите на руското външно разузнаване и ФСБ, докато Вашингтон търси път за връщане на Москва и Киев на масата за преговори Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Нашвил готви голям поклон пред Доли Партън: Летището ще носи името на кънтри легендата Губернаторът на Тенеси Бил Лий подкрепи промяната, а над 160 хиляди души вече са застанали зад идеята 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори