Кметът на Приморско посочи следващия важен проект във ВиК инфраструктурата
Очакват се 22 млн.лева директна помощ за ВиК мрежата в Приморско и Китен и 31 млн.лв. – индиректна за главния водопровод
Кметът на Приморско д-р Димитър Германов днес имаше повод за радост – завърши дългочакания проект за реконструкция на пречиствателната станция в Китен.
Съоръжението бе изключително старо и не бе ремонтирано от 70-те години на миналия век. Това е един от първите проекти, по които екипът на д-р Германов започна да работи още през 2012 година. В условията на жестока конкуренция, Общината успя да спечели финансиране на стойност 22,27 млн.лева по линия на Оперативна програма „Околна среда“.
Със средствата пречиствателната станция бе разширена и модернизирана. Еквивалентът на ПОСВ Китен е за 55 хил.жители, което е напълно достатъчно да покрие нуждите на Приморско, Китен и съседния курорт Лозенец за следващите 30 години.
Кметът на Приморско откри пречиствателната станция и обяви: Завършихме грандиозен проект
„Приключваме един изключително сериозен проект, бих казал грандиозен. Нашата община има бюджет около 20 млн.лева, а това съоръжение струва 22 млн.лева. В момента си давам сметка кога и как започна работа. Стартирахме процедурата през далечната 2012 година – изключително тежка, отговорна, свързана с много бягане по институциите, но ние успяхме да докажем, че тази пречиствателна станция е нужна на региона. Договорът бе подписан през 2017 година, а сега приемаме една работеща, реновирана пречиствателна станция. Зад всичко това стои огромен труд, финансов ресурс, физическа и интелектуална работа. Благодаря на колегите от общинска организация, които бяха ангажирани с този проект, на съветниците от ОбС, представителите от държавните институции“, каза д-р Димитър Германов.
Той анонсира и следващата стратегическа стъпка за Приморско – обновяването на подземната инфраструктура по големия воден проект, който бе подписан преди месец (ВИЖТЕ ТУК).
„Днес финализираме този проект, но предстои друг – 18 млн.лева директни инвестиции ще има в Приморско и Китен по големия воден проект, който директорът на ВиК Бургас инж.Ганчо Тенев подписа преди месец. Отделно 31 млн.лева индиректно през трасето за водопровода, който отвежда питейната вода от язовира. Ако всичко е нормално, имайки предвид високият професионализъм на г-н Тенев през 2023 ще има инвестирани още 50 млн.лева във ВиК инфраструктурата“, допълни д-р Германов.
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС

Ще има за всички по един апартамент рушвети
Ще има за всички по един апартамент рушвети