Кметът на Приморско посочи следващия важен проект във ВиК инфраструктурата
Очакват се 22 млн.лева директна помощ за ВиК мрежата в Приморско и Китен и 31 млн.лв. – индиректна за главния водопровод
Кметът на Приморско д-р Димитър Германов днес имаше повод за радост – завърши дългочакания проект за реконструкция на пречиствателната станция в Китен.
Съоръжението бе изключително старо и не бе ремонтирано от 70-те години на миналия век. Това е един от първите проекти, по които екипът на д-р Германов започна да работи още през 2012 година. В условията на жестока конкуренция, Общината успя да спечели финансиране на стойност 22,27 млн.лева по линия на Оперативна програма „Околна среда“.
Със средствата пречиствателната станция бе разширена и модернизирана. Еквивалентът на ПОСВ Китен е за 55 хил.жители, което е напълно достатъчно да покрие нуждите на Приморско, Китен и съседния курорт Лозенец за следващите 30 години.
Кметът на Приморско откри пречиствателната станция и обяви: Завършихме грандиозен проект
„Приключваме един изключително сериозен проект, бих казал грандиозен. Нашата община има бюджет около 20 млн.лева, а това съоръжение струва 22 млн.лева. В момента си давам сметка кога и как започна работа. Стартирахме процедурата през далечната 2012 година – изключително тежка, отговорна, свързана с много бягане по институциите, но ние успяхме да докажем, че тази пречиствателна станция е нужна на региона. Договорът бе подписан през 2017 година, а сега приемаме една работеща, реновирана пречиствателна станция. Зад всичко това стои огромен труд, финансов ресурс, физическа и интелектуална работа. Благодаря на колегите от общинска организация, които бяха ангажирани с този проект, на съветниците от ОбС, представителите от държавните институции“, каза д-р Димитър Германов.
Той анонсира и следващата стратегическа стъпка за Приморско – обновяването на подземната инфраструктура по големия воден проект, който бе подписан преди месец (ВИЖТЕ ТУК).
„Днес финализираме този проект, но предстои друг – 18 млн.лева директни инвестиции ще има в Приморско и Китен по големия воден проект, който директорът на ВиК Бургас инж.Ганчо Тенев подписа преди месец. Отделно 31 млн.лева индиректно през трасето за водопровода, който отвежда питейната вода от язовира. Ако всичко е нормално, имайки предвид високият професионализъм на г-н Тенев през 2023 ще има инвестирани още 50 млн.лева във ВиК инфраструктурата“, допълни д-р Германов.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

Ще има за всички по един апартамент рушвети
Ще има за всички по един апартамент рушвети