Новата учебна година започва в присъствено обучение, увери Вълчев
Министърът обаче иска организация за бързо преминаване на електронно обучение
Взехме решение да стартираме новата учебна година в присъствено обучение. Това каза министърът на образованието Красимир Вълчев по време на заседанието на Комисията по образованието и науката във връзка с началото на учебната година. Според него това решение е единственото логично в тази ситуация.
„Факт е, че обучението в електронна среда не може изцяло да замести присъственото. В същото време ние трябва да работим и разработваме правила за функциониране на системата в тези условия. Те ще бъдат най-общи по отношение на организацията и конкретни по отношение на така наречените здравни протоколи. По думите му по отношение на организацията училищата ще трябва да имат план за организация на работа, за да превключат при необходимост за обучение в електронна среда за кратък период.
„Било то 3,5 или 7 учебни дни. Надяваме се и здравната система да има този капацитет бързо да направи анализ на ситуацията и като види здравния протокол да види каква е средата на контакт“, каза още Вълчев. Той обърна внимание и на дезинфекцията в училищата.
В София и Пловдив е по-топло, отколкото на морето
Домашни средства срещу мухъл в банята и по стените
Признаци, че връзката ви върви в правилната посока
Сарми по стара българска рецепта - вкус, който не се забравя
Как да премахнете миризмата от хладилника с лесни средства
Коя зодия е най-ревнива в любовта
Хаос на "Айброкс": две люти агитки се сблъскаха на терена
Кавърма по селски - вкусна българска рецепта за цялото семейство
Кои зодии прощават и кои никога не забравят
Отиде си уважаваният д-р Димитров от "Пирогов"
Кой спорт е най-подходящ за хора със заседнал начин на живот
Смразяваща катастрофа: Починаха трима души, включително дете (ОБНОВЕНА/СНИМКИ 18+)
