Ад на пътя след жесток удар между кола и мотор край Китен, жена бере душа
Съпругът й също е с тежки наранявания, настанен в реанимацията на бургаска болница
Тежък инцидент с двама ранени е станал вчера на пътя Приморско-Китен, съобщават от полицията. Ударът е бил между лек автомобил Тойота Аурис, управляван от 43-годишен ямболия, и мотоциклет Ямаха, шофиран от 49-годишен мъж от Бяла.
Около 15:35 ч. водачът на лекия автомобил предприел неправилна маневра - обратен завой на ляво, като е навлязъл в насрещната пътна лента и да продължи към входа на Китен, с посока на движение от Царево.
В този момент водачът на мотоциклет „Ямаха“, с русенска регистрация, предприел неправилна маневра - изпреварване, вследствие на което се блъснал в страничната лява част на колата.
От удара 49-годишният мотоциклетист и неговата 47-годишна спътничка и съпруга, също от Бяла, изхвърчали от превозното средство и са паднали на пътното платно. При удара и двамата са пострадали тежко.
Мотоциклетистът е с фрактура на ребрата и левия крак, контузия на белия дроб, без опасност за живота. Той е настанен за лечение в отделение „Реанимация“ на МБАЛ „Бургасмед“, а неговата съпруга – с диагноза „политравматизъм“, с опасност за живота, е настанена за лечение в отделение „Реанимация“ на УМБАЛ - Бургас.
Слънчево време в повечето райони, мъгли преди обяд и слаб вятър ще определят днешния ден
Българската червена чушка - един от 12-те суперпродукта, които пазят зрението
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже
Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ
Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара
Властта се срива, Радев излиза напред
Откраднаха коледна елха от района пред училище в Радомир
Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората
Как евтините китайски дрехи заляха Европа
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана

Не оправдавам този с автомобила, но да ви питам всички мотористи, при високата маневреност на мотоциклета с каква скорост трябва да караш, че да не можеш да заобиколиш автомобил? И давате ли си сметка, че при тези скорости, с които управлявате мотоциклетите си, ние с колите се оглеждаме, няма никой, предприемаме маневра и вие връхлитате върху нас. После тоя с автомобила виновен. Да виновен е, но когато се е огледало няма никой? А моториста защо не е виновен нито за превишена, нито дори за несъобразена скорост?