Променят генералния план за движение на Поморие, въвеждат масово еднопосочно движение
Ще има и нов светофар – на кръстовището на ул.“Европа“ и ул.“Солна“
Генералният план за движение в Поморие ще бъде променен. Това стана ясно от предложение на администрацията, което бе публикувано днес в официалния сайт на Общината.
До 20-ти август се приемат предложения по проект, изработен от „Бултрафик“ ЕООД. Концепцията е въвеждането на повече еднопосочни улици. От една страна, за да се намалят конфликтните точки, а от друга – да се осигурят достатъчно места за паркиране.
„Опитът показва, че при въвеждане на еднопосочно движение, първоначално се нарушава стереотипа за придвижване на водачите, живеещи или работещи в съответния район, а за градове ката Поморие е възможно да се удължи пробегът до определени обекти, но положителните страни са значително повече, а именно - ще се повиши безопасността и сигурността, ще се намали броя на конфликтните точки, ще се осигури по-равномерно натоварване на уличната мрежа, допълнителни паркоместа и други“, мотивират се проектантите.
Те са посочи и кой е гръбнакът на плана за движение - ул.“Манастирска“, ул.“Княз Борис I“, ул.“Солна“, ул.“Сливница“ и ул.“Проф. Парашкев Стоянов“. По тях се движат автобусните линии на обществения транспорт. Тези улици ще останат двупосочни.
Ще има сериозни промени при второстепенните улици като ул.“Мусала“, ул.“Родопи“, ул.“Гоце Делчев“, ул.“Странджа“, ул.“Петър Берон“, ул.“Гео Милев“, ул.Добри Чинтулов“, ул.“Плиска“, ул.“Захари Стоянов, ул.“Петко Войвода“, ул.“Места, ул.“Вардар“, ул.“Бунар Хисар“ и ул.“Трапезица“. Голяма част от тях ще са еднопосочни.
Повече може да видите в приложената схема.

Предвидено е да има и нов светофар – на кръстовището на ул.“Солна“ с ул.“Европа.“
Община Поморие възложи изработването на проект, за да се осигури бърз, удобен, безопасен и икономичен транспорт с ефективно използване на уличните платна за спиране, престой и паркиране.
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона

Казах с изключение на ...!
Разхождането ми няма да промени факта, че не четеш.
Ако стане така ще се вдигне много трафикът там и при положение че се забряни спирането на коли по целият булевард Яворов това ще е предпоставка за по високи скорости а когато има туристи лятото предпоставка за сгазване на туристи.
А иначе от Новия до Старото казино е най важната и същинска част на булевард Яворов!
В по-голямата си част "Яворов" е двупосочна с изключение на отсечката от "новия" до входа на пристанището, и от "мутафа" до "старото казино"! Самия булевард е проектиран при съвсем други условия, предпоставки, причини и т.н..
Какво значи "бързо" при положение, че това ти е основната артерия през сезона, която е пълна с туристи?!
Булеварда, трябва да се мисли за разширяването му, та чак тогава да се говори за основна пътна (а, не пешеходна) артерия!
Това е основният проблем на движението в Поморие!
Половината стар град може да излиза и влиза само чрез тази улица много бързо и безпрепятствено.
В момента единственият проблем се явяват "уредените" паркоместа пред Омара, Кораба, Хотел Свети Георги. На тези места трябва да е забранено паркирането на самата улица.
Вобще цялото паркиране по улица Яворов трябва да е забранено!
Улицата е главно место за посещение на туристите и там спрели превозни средства нямат място. Така улицата покрай морето ще стане още по атрактивна за гостите на града и безпроблемна за каране в двете посоки.
Така улицата ще заработи безпроблемно и в двете посоки както преди достатъчно широка е и половиният трафик от старият град на Поморие ще се пренасочи натам без да има задръствания, засичания и тем подобни.
Поморийците които мислят като мене да ме подкрепят и да входират предложението е кметството!