С какво време започва новата седмица?
Ето какви ще са максималните температури?
Днес облачността ще бъде променлива, в Западна България - често намаляваща до слънчево време. На места, главно в Североизточна България, все още ще има валежи от дъжд, които до обяд ще спрат. Вятърът ще е до умерен от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 25 и 30 градуса, в София ще е 24 градуса.
Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месеца и през деня слабо ще се повиши.
Черно море
Над Черноморието облачността също ще бъде променлива. Преди обяд на отделни места на север от нос Калиакра слабо ще превали. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Максималните температури на въздуха ще са 26 - 29 градуса. Температурата на морската вода е около 25 - 27 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Планините
Над планините облачността преди обяд ще е все още значителна, и на места в Стара планина ще има валежи от дъжд. В останалите планински райони само на отделни места ще превали. По-късно през деня облачността ще се разкъсва и намалява. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максимална температура на 1200 метра около 19 градуса, на 2000 метра - около 12 градуса.
През следващите два дни времето ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, във вторник от северозапад, а в сряда от североизток. Максималните температури ще са между 29 и 34 градуса.
Мощна експлозия във фабрика за фойерверки
Новата власт: Кои са очакваните имена в бъдещия кабинет на Румен Радев?
Забравете за хляба, минете ли тази възраст, съветва експерт
Празник е! 11 прекрасни имена, носещи мир, черпят
Трагедия в Лайпциг: Кола се вряза в пешеходци, двама загинаха, има и тежко ранени
Мъртви делфини изхвърлени от морето край Варна и Слънчев бряг
„Движение в цвят“ по улиците на Бургас Djiro d’Italia
Бритни Спиърс се призна за виновна за опасно шофиране след алкохол и наркотици
Три жертви на хантавирус на круизен кораб, СЗО уверява: Рискът за общественото здраве остава нисък
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
