×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пенсиите на полицаи и военни надхвърлиха 1100 евро
  • Русия засекрети репетициите за парада за 9 май
  • Днес започва Младежкия музикален фестивал "СОЛиСиМи", входът е свободен!
  • Спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май, концертът ще започне в 18 часа
  • Новата междуконтинентална ракета на Турция поставя въпроси за сигурността в НАТО
  • Днес и утре синята и зелена зона на Бургас няма да работят
  • Започна изплащането на пенсиите за май
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Партията на Иван Костов "Демократична България" била готова да управлява?


Партията на Иван Костов "Демократична България" била готова да управлява?
Лидерите Атанас Атанасов и Христо Иванов, снимка: Бтв
14 Юли 2020, Вторник, 17:45 ч.
Автор: Красимир ЯНКОВ*

Отново, под благовидна форма на борци срещу проваленото управление на ГЕРБ опитват да яхат надеждите на хората

Партията на Иван Костов "Демократична България" била готова да управлява. Това заявиха лидерите й Христо Иванов и Атанас Атанасов. Единият бивш вицепремиер и министър на правосъдието в едно от правителствата на Бойко Борисов. Другият, свързан с управлението на Иван Костов в най-близкия му екип. Това управление донесе най-много щети на България с грабежа маскиран като приватизация. Тези хора яхнаха веднъж народното недоволство през 1997г. и заграбиха надеждите на хората, като въдвориха най-несправедливите форми за преразпределение на националните активи и си ги раздадоха помежду си. Сега отново, под благовидна форма на борци от единния фронт за сваляне от власт на проваленото управление на ГЕРБ се опитват да яхнат надеждите на хората за промяна и да ги употребят както си знаят! Костов знае как!

Хората са на улицата, защото искат да отхвърлят всичко онова, което отхвърлиха през 2001 махайки Костов от власт. Днес протестите са заради всеобхватната социална криза, заради провала на едноличното управление на Бойко Борисов във всички секторни политики, заради корупцията, която е подменила нормалното функциониране на държавата. Има нужда от промяна и тя трябва да даде друг облик на България, а не да бъде сменен Бойко Борисов с друг изразител на частни, групови интереси.

БСП е единствената опозиционна сила, която през всичките години на безмерната власт на Борисов разкриваше всички злоупотреби и деформации, с които се подменяше конституционното разделение на властитите, създаваха се закони в частен интерес. Тези реакции на БСП са подкрепени с ясен проект за алтернатива, която дава решения на това което е нужно на хората. Никой днес не е по готов да поеме отговорността за промяна, защото нашата партия системно доказваше, че е единствен защитник на потребностите на народа ни, за по-добро здравеопазване, гарантирано образование, сигурни доходи, справедливи пенсии, политика за младите. Някой иска да ни декласира от процесите днес.

Внушава, че не сме в кондиция, че се разпадаме! Това е една елементарна лъжа! Партията е жива с целия си капацитет и заряд. Партията не е председателят! Партията това са хората, експертите, идеите, моралът. Всичко това е достояние на БСП. БСП е единствената политическа сила, която може да поеме отговорността за управлението в условията на тази дълбока криза и да бъде гарант за необратимост на нужната промяна.

*Красимир Янков е народен представител от парламентарната група на БСП, член на НС на БСП от 2002 г., коментарът е от страницата му във Фейсбук.


В категории: Политика


35
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия 07/05/2026, Четвъртък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Европа пред невиждана транспортна криза Европа пред невиждана транспортна криза 07/05/2026, Четвъртък 21:40 2
Тервел ИЛИЕВ Рецепта за бързи палачинки Рецепта за бързи палачинки 07/05/2026, Четвъртък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Оперират спешно световна легенда Оперират спешно световна легенда 07/05/2026, Четвъртък 20:59 0
Тервел ИЛИЕВ Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид 07/05/2026, Четвъртък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Колоездачи в болница преди Джирото Колоездачи в болница преди Джирото 07/05/2026, Четвъртък 20:20 2
Тервел ИЛИЕВ Кои зодии са най-честни Кои зодии са най-честни 07/05/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ МОК с категорично решение за Беларус МОК с категорично решение за Беларус 07/05/2026, Четвъртък 19:40 1
Тервел ИЛИЕВ Мъж застреля две жени и се самоуби Мъж застреля две жени и се самоуби 07/05/2026, Четвъртък 18:41 3
35
Коментара по темата
35.
Траката
19.07.2020 18:30:04
0
0
Демократична България защитават интересите на олигарха Иво Прокопиев. България няма нужда от поредните крадци, които да я управляват.
34.
Васил
16.07.2020 09:53:31
0
1
Демократична България нямат никакъв полезен опит, че да управляват. Ако се домогнат до власт, то ще е за да обслужват финансовите интереси на Прокопиев.
33.
Радев
15.07.2020 16:15:17
0
2
Какво са управлявали през живота си Христо Иванов и Атанат Атанасов, за да бъдем сигурни, че имат подходящия опит? Те дори не могат да бъдат избрани за партия в Народното събрание, защото хващат 3%, а тръгнали да управляват... Смешници!
32.
Хихи
15.07.2020 15:53:57
0
1
Демократична България завинаги ще си остане извънпарламентарна партия и няма причина да се бори за нещо друго!
31.
Фифи
15.07.2020 14:59:28
0
1
По-голям виц не може да съществува "Демократична България била готова да управлява....Вече видяхме един от лидерите й как се представи като министър на правосъдието, мисля че това им беше напълно достатъчно и повече не трябва да стъпват в управлението, тъй като достатъчно катастрофи преживяхме.
30.
ggjbvv
15.07.2020 10:37:37
0
1
До 28 Проверете

Зависи кои медии четеш и вярваш. Ако вярваш на фалшиви новини на превзетите и изкупени от Шиши медии. Или не проверяваш защо фабрикуват скалъпени скандали около него, за да му затворят устата. Така става със всеки дръзнал да се опълчи на мутренското схатукво, със заплахи за съдебен процес с фабрикувани доказателства, коите не издържат в съда. Но за тях е важно не да осъдят, а да тормозят, да водят по разпити, да го заплашват, докато се откаже. Така стана и с Трайчо Трайков и много длуги.
29.
фалирала държава
15.07.2020 09:36:32
0
3
Кой остви фалирала държава,кой
раздаде кфарчета с пари на
бъдещите олигарси,дали не беше
бкп/бсп/и пак мераци за управление
28.
Проверете
15.07.2020 07:38:14
2
0
Само искам да подчертая , че започнах да се интересувам от Христо Иванов дали наистина е читав човек и се отказах много бързо за жалост и то от официални информации за него не от жълти сайтове . Когато е бил министър на правосъдието дори е бил с отнети адвокатски права , което е шокиращо и много жалко че застава до този Атанасов , защото пък при него нещата са много дебели.
27.
Петър
15.07.2020 03:11:14
1
7
Това, че герб е еднолична партия на Тиквуний, не означава че и останалите са такива! Костов отдавна не е в тази партия, а Тиквуний ако я напусне какво ли ще се случи с герб?! А, Янков!
26.
ffff
15.07.2020 02:32:40
3
6
Определено Демократична България са алтернативата на ГЕРБ, БСП и ДПС, дясно центристка партия и проевропейски настроена. Партията на интелигентните хора.
25.
gjm jmn
15.07.2020 02:27:44
1
8
Хайде стига вадихте скелети от гардероба от преди 20 гозини. Сега сме 2020 година. Колкото до Христо Иванов, учредителят на Да България, е един образован, компетентен и интелигентен човек, за разлика от пожарникаря. И той беше министър на правосъдието във второто правителство на Бойко Борисов, който го излъга, че ще правят реформи, но в последствие ГЕРБ бламира и саботира съдебната реформа на Христо Иванов и той си подаде оставката, като разбра че Герб не възнамеряват да правят реформи.
24.
оффф...
15.07.2020 00:11:45
1
7
Флагман, уплашихте ли се?
Заплаха за патриотчетата ли видяхте?

Сериозно ли единственото, което успяхте да измислите е да върнете призрака на Костов от преди 20 години?

Когато не можеш да обориш правилните решения на неудобния, започваш да го очерняш с кой лош човек му бил другар, шурей, ортак преди сто години.

Много се издавате с тази статийка
23.
Здравко
15.07.2020 00:06:23
6
5
Тези ли ще управляват. Най голямата мафия, разграбиха България. Сега седнали да ми говорят за справедливост.
22.
Радио Варна
14.07.2020 22:11:28
1
6
Закривай темата.....Сър.
21.
О, не!!!
14.07.2020 22:07:39
1
7
Пази Боже!!!
20.
Боклуци
14.07.2020 20:51:15
2
7
На стената!!!
19.
Костов
14.07.2020 20:39:49
7
9
Май забравихме при кой нарязаха всички предприятия,много малоумни хоа сте.Тия двамата мога да ръководят само верига от тоалетни.Живеел в къщата на баща си.Изгоряха му парите в КТБ къде да живее,андрешковци моля ви стига.
18.
От Симеон II насам България става все по-зле
14.07.2020 20:33:07
0
13
Като се замисля, упадъка на България започва по време на управлението на Симеон II, който щеше да ни оправя за 800 дни. Тогава се появиха юпитата и Борисов грабна вълната...
17.
Борисов - вън!
14.07.2020 20:30:18
9
11
Изобщо не ме интересува Атанасов, но Христо Иванов свърши много хубава работа. Няма какво да ни плашите кой щял да дойде на власт. Който и да е, ще е по-добре от Борисов и свитата му.
16.
Уха
14.07.2020 20:14:50
1
1
Ко речии.
15.
кядто
14.07.2020 19:56:07
8
11
някой хора започнаха да сънуват еротични сънища! ха-ха-ха! щели да управляват!?
14.
Smith
14.07.2020 19:32:28
8
15
За разлика от Доган, на който ГЕРБ подариха български бряг и го оставиха да си дерибейства и да разширява периметъра с помпозни имения за стотици милиони, за разлика от Доган, на който държавата подари ТЕЦ Варна и пристанище, за разлика от Доган, на който Бойко му назначава гешефти в прокуратура, БНТ, ББР, МВР, НАП, КЕВР и къде ли не, за разлика от него Костов, който според пропагандата е откраднал милиарди, та Костов живее в къщата на баща си и от 20 години не е помирисвал политика. Свински медии - едновременно тъжни и смешни.
13.
аmi
14.07.2020 19:31:28
8
19
Костов не е в политиката от 15 години но на някои хора им е угодно да си мият ръцете с него.Какво е правил какво е било то е минало отдавна...сега е интересно какво ще се прави.Аз не виждам алтернатива на Борисов,да кажем,че го сваляме после какво правим...читави хора има но никой няма да ги допусне във властта остават БСП за тях знаем на какво са способни по лошо от БСП е само БСП Президента е комунист и пълен абсурд в политиката слаба фигура е ще го лашкат на където си поискат.Държавата е пред абсолютен разпад и не виждам вариант за спасение!
12.
Шиши
14.07.2020 19:29:13
2
11
Браво, Касабова...ще има след изборите още кинти.
11.
Светла Вълчева
14.07.2020 19:11:41
5
12
Пак Костов,Хр.Иванов,Атанас Атанасов-трио"Обектив"....Има още кокали за глозгане....
10.
Трол
14.07.2020 19:11:21
10
18
Костов? Хахаааа. Първо да върне милиардите от приватизацията! Боклук!
9.
Кибик
14.07.2020 18:47:21
4
13
Боклуци
8.
Море от лайна ( Бг )
14.07.2020 18:33:40
5
8
P.S. LOONEY TUNES ! Писна ми от тези хора !
Как не ги е срам идея нямам ( от себе си ) !
Палят свещи в църквите и т.н. ! Аз ако бях на тяхно място нямаше да си помисля за това ! Щях да се срамувам от себе си !
7.
Усмивки
14.07.2020 18:10:42
3
22
от старите ленти!
Тези си повярваха :)))))))))))))))))
6.
gsn43
14.07.2020 18:04:38
4
24
Партията на Иван Костов е ДСБ, откакто повери ръководството на радан кънев такава партия вече няма ,както за мен така и за много от привържениците и! След като я оглави атанас атанасов , броя на членовете се броят на пръсти!
5.
1 Април
14.07.2020 17:58:45
3
15
Флегманите вижте си календара
4.
Мангали
14.07.2020 17:54:44
3
9
И ний искаме да управляваме.
3.
хаха ТИКВАТА
14.07.2020 17:53:24
2
21
ОЩЕ НЕ Е ПАДНАЛА ТЕЗ ВЗЕХА ДА ПЛЮЯТ ДРУГИТЕ !!!!!!СПОКОЙНО БЕ НА ИЗБОРИТЕ НАРОДА ЩЕ РЕШИ
2.
DO 1
14.07.2020 17:53:07
3
20
Точно така!
1.
АЗ
14.07.2020 17:49:11
11
41
ТОЯ БОКЛУ И НАЦ.ПРЕДАТЕЛ-ЦИГАНИНА ИВАН КОСТОВ.....ОТДАВНА ТРЯБВАШЕ ДА Е ИЗГНИЛ В ЗАТВОРА. ИЗРОД МРЪСЕН
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Политолог: Влизането на Иво Христов в кабинета „Радев“ означава, че България сменя лагера Политолог: Влизането на Иво Христов в кабинета „Радев“ означава, че България сменя лагера Най-голямото разочарование ще дойде, когато успеят да изберат ВСС и се окаже, че това по никакъв начин не променя системата, коментира той Двама пешеходци пометени пред магазин в София, шофьорът объркал педалите Двама пешеходци пометени пред магазин в София, шофьорът объркал педалите Колата е управлявана от 79-годишен шофьор Президентският указ за кабинета „Радев“ е в парламента, ГЕРБ, ПП, ДБ и „Възраждане“ ще гласуват „против“ Президентският указ за кабинета „Радев“ е в парламента, ГЕРБ, ПП, ДБ и „Възраждане“ ще гласуват „против“ Бъдещото правителство се очаква да бъде подкрепено само от „Прогресивна България“ Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Бургас посрещна Giro d’Italia с впечатляващ спектакъл на площад „Св. св. Кирил и Методий“ Концертът „Бряг и безкрайност“ събра стотици жители и гости на града, сред публиката имаше и италиански туристи и участници в колоездачната обиколка Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Кои ще са министрите в кабинета на Румен Радев (БИОГРАФИИ) Румен Радев влиза в управлението с четирима вицепремиери и 18 министри За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния За Овен, Лъв и Риби всеки следващ ден през май ще е по-добър от предишния Енергията на този период се засилва прогресивно Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Кой е Иван Василев - кандидат за министър на иновациите и дигиталната трансформация Съавтор е на промените в Търговския закон, свързани със създаването на нов вид дружество – Дружество с променлив капитал, както и на промените Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония Бургаските каратеки на „Ронин“ с поредица златни медали от международната купа в Япония В надпреварата сили премериха състезатели от 13 държави, а представителите на КК „Ронин“ отново доказаха високата класа на българското карате Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Защо Майкъл Джексън не умря в "Невърленд" Тайните на имението, в което Кралят на попа прекара последните си дни Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени Румен Радев върна мандата с готов състав на проектокабинет и обеща: Ще пречупим тренда на галопиращите цени От началото на демокрацията това е най-бързо сформираното правителство, похвали се кандидат-премиерът
Балът вече струва колкото една сватба Балът вече струва колкото една сватба Когато всички разходи бъдат събрани с визия, куверти, музика, фото и видео, общата сума за един абитуриент през 2026 година често достига между 5 000 и 8 000 евро Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо Шефът на сдружението на хипермаркетите обясни защо продават толкова скъпо "Търговията е крайната витрина. Когато сме малък пазар и зависим от внос, това неизбежно води до по-високи цени“, каза той. Пиян тираджия едва не се размаза в къща Пиян тираджия едва не се размаза в къща Камионът се е движил по улица, непригодена за такъв вид МПС,  а след удара се е разрушила конструкцията на полуремарке, а след 100 метра камионът е успял да спре на тротоара пред къща Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Оставиха в ареста литовката, която намушка 4-ма души във Варна Съдът реши жената за бъде настанена за изследване в психиатричното отделение към болницата на затвора в Ловеч Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Бургас става част от емоцията на Giro d’Italia с масово градско велошествие Събитието ще се проведе на 9 май 2026 г. (събота), със старт в 12:00 часа от площад „Тройката“ До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика До дни започва пръскането срещу комари в Бургас, вижте графика Обработките ще се извършват в часовия диапазон от 00:00 до 04:30 часа, при подходящи метеорологични условия Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Децата на Бургас превърнаха сцената на Пантеона в празник на таланта Атмосферата беше изпълнена с детски смях, аплодисменти и споделена радост, а началото постави Дебора Ангелова За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища Временната промяна ще обхваща отсечки от първокласната, второкласната и третокласната пътна мрежа в областите Бургас, Сливен, Ямбол, Велико Търново, Пловдив, Пазарджик и Софийска Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер Ужасяващата история, за която целият свят говори: С хеликоптер извадиха крокодила, погълнал хотелиер В стомаха на животното, разследващите са открили две човешки ръце, част от гръден кош, парчета плът и пръстен, разпознат като принадлежащ на изчезналия хотелиер Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия Законът ясно определя в кои случаи е допустимо спиране в аварийната лента, но според юристи има основания наказанието да бъде обжалвано
Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Димитър НИКОЛОВ, кмет на Бургас Попитах италианците как сме се справили. Казаха ми: Рerfetto Виц на деня Виц на деня - Скъпи, нали ми имаш доверие?
- Разбира се скъпа!
- Знаеш, че никога не бих те излъгала?
- Естествено.
- Един стълб на паркинга ме удари, когато паркирах.
Виц на деня Виц на деня - Къде попадат добрите съпрузи след смъртта?
- На небето.
- А лошите?
- При тъщата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Повярвайте, нищо не работи толкова добре в интернет, както крайните срокове
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори