Апелативната спецпрокуратура подкрепи работещите в държавното обвинение на България
Те възразяват срещу опитите Прокуратурата да бъде намесена в политически борби, скандали и противоречия
Прокурорите и съдебните служители от Апелативна специализирана прокуратура изказват своята подкрепа и уважение към всички работещи в системата на Прокуратурата на Република България прокурори, следователи и съдебни служители, които честно, съвестно и всеотдайно изпълняват своите професионални задължения
Прокурорите и съдебните служители от Апелативна специализирана прокуратура изказваме своята подкрепа и уважение към всички работещи в системата на Прокуратурата на Република България прокурори, следователи и съдебни служители, които честно, съвестно и всеотдайно изпълняват своите професионални задължения.
Изразяваме безпокойството си от опитите за намеса в работата на българската прокуратура поради нейните действия, насочени към спазването на върховенството на Закона. Споделяме призивите на Асоциацията на прокурорите в България, Камарата на следователите в България и Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет за отстояване на конституционно установения принцип за разделение и независимост на властите в Република България, за преустановяване на опитите за подчинение на съдебната власт, част от която е и българската прокуратура и поставянето й в ситуация на зависимост от политически субекти.
Възразяваме срещу опитите Прокуратурата да бъде намесена в политически борби, скандали и противоречия. Възмутени сме от квалифицирането на българските магистрати като мутри, което уронва престижа прокурорската институция, която през всичките години на своето съществуване е била,
продължава да бъде и за напред ще бъде стожер на борбата с престъпността.
В тази връзка, недопустимо е да се иска оставката на Главния прокурор на Република България с цел да се попречи на българската прокуратура да изпълнява своите функции по правораздаване и да бъде въвлечена и намесена в политически скандали и манипулации.
Като съвестни и отговорни граждани на Република България призоваваме към спазване на българските закони, към уважение на институциите и спазване разделението на властите.
На косъм от трагедия на Подбалканския път: Камион спука гума и едва не премаза кола
Дизелът поевтиня в България: Ето колко струват горивата днес
Главчев си прави отвод от одитите за периода, в който беше служебен премиер
Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче
Дете е сред жертвите на нощните руски удари край Киев
Проф. Кантарджиев предупреди за западнонилската треска: Най-застрашени са хората над 60 години
Нова пречка пред сделките с имоти: Искат енергиен сертификат при продажба и наем
Лияна Панделиева за убийството в Пловдив: Това не е единичен случай, а част от процес на детска агресия
Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Дилъри пращали фентанил от София до Русе по куриер, криели дрогата в маратонки
ООН бие тревога: Задава се нова голяма война
