Септична яма скара царевски бизнесмен със семейството на местния политик Емил Пейчев
Рибопреработвателният му цех използва яма с реден камък, отходните води се просмукват в почвата и избиват в нашия имот, твърди собственикът на „Шанс тур“ Тодор Илиев
Септична яма за битови и промишлени отпадъци от рибопреработвателния цех на семейството на политика Емил Пейчев го скара сериозно със съседа му Тодор Илиев, собственик на автобусната фирма „Шанс тур“.
За проблема алармира Тодор Илиев, който разказа, че неговата база и цехът на семейство Пейчеви се намират в съседство в промишлената зона на Царево, където обаче липсвала канализация за мръсните води.
„От дълги години сме потърпевши от немарливото отношение на съседите Пейчеви, относно извеждането на отпадните води от производствения им процес. Законът изисква изграждането на септична яма за битови отходни води. За останалите такива, в случая солни и химични разтвори се изисква изграждане на вани с навес, и дори с подгряване до 40/50°С. Полученият сух остатък би следвало надлежно да се предава по установения ред. В рибопреработвателния цех на фирма „Лимнос“ съществува септична яма за биоотпадъци, изградена още при пускане на цеха в експлоатация, която обаче е дражирана с реден камък. Така част от отходните води (битови и промишлени солени) се всмукват от почвата. За господата преработватели това е икономически изгодно, обаче за нас е проблем. Денивелацията на терена е към гаража на „Шанс тур“ и част от тези мръсни води избиват през асфалта. Пораженията са видими, а миризмата непоносима“, разказва Тодор Илиев.
Той твърди, че договорът на фирма „Лимнос“ с пречиствателната станция в Царево бил прекратен заради нарушения, а вследствие на опита му да си потърси правата станал враг на семейство Пейчев, които го нападали с безпочвени според него обвинения с „много жлъч, обиди, доноси и конспирация“.
„Искам да ви уверя,че всички нападки са провокирани от три основни подбуди. Първата е прословутата човешка злоба. Втората - болната амбиция на Пейчев-младши да влезе в Общинската управа, да стане кмет, а защо не депутат или даже премиер и третата - нападението е начин за защита“, смята Илиев.
„Относно изискванията за отпадни води и септични ями смятам, че г-н Илиев има най-малкото право да коментира, тъй като няма абсолютно никаква документация за собствените си отпадни води. Изброява изисквания, които се отнасят за краварници, а не за цехове. В петък имахме проверка от РИОСВ-Бургас, имаше и представител на Община Царево. Смятам, че проверката не беше случайна, но мина без никаква забележка. Г-н Илиев твърди, че изхвърляме отпадните води в дерета и канавки, което е лъжа. Инспекцията в петък обходи целия район и единственото което откриха бе тръбата, която отвежда фекалните води и отработените двигателни масла от базата на „Шанстур“ в канавката на главния път“, твърди Емил Пейчев.
Припомняме, че преди няколко месеца между семейство Пейчеви и Тодор Илиев имаше нов скандал - Илиев бе обвинен, че стрелял с въздушна пушка по базата на Пейчев.(ВИЖТЕ ТУК)
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
