Юпитер и луните му ще са видими с бинокъл
Най-голямата планета в Слънчевата система наближава най-близката си точка до Земята
Тази седмица планетата Юпитер ще привлече вниманието на любителите на астрономията. Най-голямата планета в Слънчевата система ще застане на най-близката си точка до Земята.
Освен това този път нощем Земята се пада между Слънцето и Юпитер, което означава, че газовият гигант не само ще е в най-близката си точка, но и ще е най-ярък. Това го прави подходящ за наблюдение с дори и с бионкъл, като около него ще могат да се виждат и някои от луните му.
Според НАСА ще се виждат луните Йо, Ганимед, Европа и Калисто. Астрономите препоръчват на по-търпеливите любители да наблюдават Юпитер по няколко пъти през нощта. Така ще могат да видят как луните обикалят Юпитер и променят позицията си спрямо него.
Юпитер ще е видим през почти цялата нощ и тази седмица е идеална за наблюдение и с телескопи. Най-близката точка е днес, но и през следващите дни планетата и луните ѝ ще са видими добре, стига времето да е ясно, пише vesti.bg
Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия
Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България
