×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ може да спре протестите с ново правителство, служебен кабинет крие рискове за Борисов


ГЕРБ може да спре протестите с ново правителство, служебен кабинет крие рискове за Борисов
Възможен е сценарий за второ правителство в рамките на това Народно събрание, каза социологът Димитър Ганев
14 Юли 2020, Вторник, 08:46 ч.
Автор: Флагман.Бг

Може да се опитат да тушират напрежението с оставка, но това не означава предсрочни избори, коментира социологът Димитър Ганев

Оставка на правителството не означава непременно предсрочни парламентарни избори. Може да се състави втори кабинет в рамките на това Народно събрание. Служебен кабинет крие рискове за ГЕРБ. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ социологът Димитър Ганев. Той обясни, че ако кабинетът хвърли оставка, президентът ще връчи мандата на първата политическа сила - ГЕРБ. 

По думите му партията може да се окаже в ситуация да опита да тушира напрежение с нов кабинет в рамките на настоящия мандат. Според него така няма да се стигне до служебен кабинет, а ГЕРБ ще имат силно влияние, защото ще са основна опора. Той изтъкна, че БСП и ДПС няма да участват в подобен кабинет.  

Ганев смята, че Борисов трябва да търси дистанция от ДПС. Според него е възможен и сценарият четвърти кабинет на ГЕРБ без Борисов за премиер. 

“Ако се отиде на предсрочни избори, може да има служебен кабинет, който да не е толкова балансиран и мек като първия кабинет на президента начело с Огнян Герджиков. Може да се търси реваншизъм. Все пак Радев и Борисов са отявлени политически опоненти”, подчерта той. 

Според него ще има много политически последици и смята, че протестът в момента е разнороден, но има група - тази на либералните градски кръгове, която говори за свобода и ценности и дава жизненост на демонстрациите. 

“Борисов от доста време има проблем с тази общност. Те са отявлени политически опоненти на премиера. До протести обаче не се стигна. Неслучайно Христо Иванов изглежда най-изявен в протестите - той е техен легитимен политически представител”, уточни социологът.

Ганев смята, че поредици от събития през последните няколко седмици са довели до наслояване на напрежение, което е довело до протестите - строежът на “Алепу”, филмът “Осемте джуджета”, плажът в парк “Росенец” и влизането на прокуратурата в Президентството. 

“Бойко Борисов не може да поиска оставката на главния прокурор, нито някой може да поиска оставката на премиера. Те сами трябва да вземат това решение”, каза още социологът. 
 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Криминално проявен бургазлия обра две вили Криминално проявен бургазлия обра две вили 24/02/2026, Вторник 07:50 0
Тервел ИЛИЕВ Очакват се валежи по Южното Черноморие Очакват се валежи по Южното Черноморие 24/02/2026, Вторник 07:18 1
Тервел ИЛИЕВ Това е сцена от футболен мач до България Това е сцена от футболен мач до България 23/02/2026, Понеделник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Брад Пит снима новия си филм на Балканите Брад Пит снима новия си филм на Балканите 23/02/2026, Понеделник 21:19 1
11
Коментара по темата
11.
питанки
14.07.2020 11:38:15
2
2
Ако Руското Посолство излезе с декларация какво ли ще ни чуе главата ? Ако преподавателите по руски език направят протесво шествие в София за закина на малцинстмата у нас, какво ли ще ни чуят главите ни ? Ако от руското посолство започнат да плащат 12 млн. за рекламна кампания "ДАНО", какво ли ще ни чуе главата ? Когато и трите гореизброени ги извърши хамериканското Посолство никой нищо не каза осмен, беееее. ОФсе !
10.
Пешо кура
14.07.2020 11:21:48
2
5
Ново правителство без ГЕП това е единствената алтернатива и Бургас без Митя
9.
Янките са най големите боклуци
14.07.2020 11:20:56
1
2
Щом покровителстват българската мафия
8.
Бабикян
14.07.2020 10:33:33
0
9
Докато всички мафиоти не са в затвора, протестите ще продължат
7.
до 5 хаха ИДИОТ СИ
14.07.2020 10:04:44
0
2
ДЕМОКРАТИЧНИТЕ ЦЕННОСТИ СА ОБЩ""" ДВОР""" БЕ ИДИОТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ТИ ИЗОБЩО НЕ РАЗБИРАШ///идиот не е обида а човек не разбиращ СМИСЪЛА!!!!!!!!!!!////ТИ КАЗВАШ СЛЕДНОТО!!!!!!!!!!!АЗ МОГА ДА ЖИВЕЯ В ЦЕНТЪРА НА ЦИГАНСКО ГЕТО //приемайки техните ЦЕННОСТИ –НАЧИН НА ЖИВОТ///И ЩЕ ЖИВЕЯ ДОБРЕ!!!!!!!!!!!!ВЕРОЯТНО НЯМА ДА РАЗБЕРЕШ ПРИМЕРА ЩОТО СИ ИДИОТ!!!!!!!!!!!!!
6.
Народа на Бг.
14.07.2020 09:47:29
2
7
Превод на мънкането на гешеФ:
Партньорите ни от Съединените щати и посолството им в България дадоха разрешение на Прокуратурата да действа! Наистина - БорисоФ за нас не е над закона! Днес ще го покажем на всички българи за пореден път като ПОВДИГНЕМ обвинение срещу него и Хунтата му !
PS За такива случаи Народа е казал: "На умряло куче нож вади"
5.
Не ме интересува какво мисли САЩ
14.07.2020 09:43:24
5
8
САЩ да си гледат техните протести , че с тях
не могат да се справят, седнали акъл да дават. Всеки да си гледа собственият двор...
4.
Зов
14.07.2020 09:42:43
3
9
Гешеф,къде го видя това върховенство на закона в България?Кажи и ние да го видим?
3.
И.ГешеФ
14.07.2020 09:21:49
7
5
Благодаря на партньорите ни от Съединените щати и посолството им в България за подкрепата за върховенството на закона и безкомпромисните действия на Прокуратурата. Наистина - никой за нас не е над закона! Днес ще го покажем на всички българи за пореден път!
2.
бивш симпатизант на нфсб
14.07.2020 09:13:04
2
20
нищо ново под слънцето това го знаем Борисов много добре знае че паднели нищо добро не го чака
1.
Лайното
14.07.2020 08:57:14
4
7
Кафето : Изсрах се от радост поради " красивата " новина !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
ЕК потвърди за 5-годишната забрана за Стоил Цицелков за участие в мисии на ЕС ЕК потвърди за 5-годишната забрана за Стоил Цицелков за участие в мисии на ЕС Санкцията е наложена заради нарушение на Кодекса за поведение при наблюдение на избори през 2020 година Наталия Киселова Смяната на областни управители беше очаквана стъпка Наталия Киселова Смяната на областни управители беше очаквана стъпка БСП критикува кадрови решения на служебния кабинет и настоява за яснота около избора на временно изпълняващ функциите главен прокурор Гръдната аневризма – тихият убиец, който отне живота на 16-годишния Емил Раковски Гръдната аневризма – тихият убиец, който отне живота на 16-годишния Емил Раковски Аутопсията показа разкъсване на аортата – състояние, което често протича без симптоми и се открива късно Валери Жаблянов: Остана чувството, че БСП е подчинена и безгласна Валери Жаблянов: Остана чувството, че БСП е подчинена и безгласна Трябваше да кажем на Бойко Борисов, когато критикува коалиционните си партньори заради загубата на ГЕРБ в Пазарджик, че вината си е тяхна, каза той Ще отстрани ли ВСС Борислав Сарафов: Янкулов не изключи процедурен блокаж Ще отстрани ли ВСС Борислав Сарафов: Янкулов не изключи процедурен блокаж Правосъдният министър настоява пленумът на Висшия съдебен съвет да избере нов и.ф. главен прокурор заради изтекъл шестмесечен срок Криминален психолог с различна версия за трагедията с рейнджърите: Има три убийства Криминален психолог с различна версия за трагедията с рейнджърите: Има три убийства Три са и самоубийствата, твърди той Новият губернатор на Бургас Добромир Гюлев влиза утре сутрин в областна администрация Новият губернатор на Бургас Добромир Гюлев влиза утре сутрин в областна администрация Новият губернатор работи в българската компания „А Дейта Про“ – специализирана в медийния анализ, както и обработката на данни Румен Христов: Махат Рашков, защото ПП-ДБ иска да прави избори със свое МВР Румен Христов: Махат Рашков, защото ПП-ДБ иска да прави избори със свое МВР Всички апокалипсиси, които се предричаха преди влизането на еврото, не се случиха и ние сме страна за пример, коментира той Бизнесменът Тезджан Сабри проговори за скандала, обвини ИТН, "Възраждане" и бившата си съпруга Бизнесменът Тезджан Сабри проговори за скандала, обвини ИТН, "Възраждане" и бившата си съпруга Той бе обвинен, че е усвоил пари за поддръжка на 4 неделни училища на Албиона, но не плащал заплатите Как да спрете „синдрома на пенсионирания съпруг“ да съсипе брака ви Как да спрете „синдрома на пенсионирания съпруг“ да съсипе брака ви Експертно ръководство за справяне със стреса и напрежението, когато съпругът ви се пенсионира
"Принцесата на народа" и съюза, който промени британската монархия  "Принцесата на народа" и съюза, който промени британската монархия  Бъкингамският дворец обявява годежа на принц Чарлз и лейди Даяна Спенсър на 24 февруари 1981 г.  Том Холанд и Зендея сключиха ли брак тайно? Том Холанд и Зендея сключиха ли брак тайно? Актрисата беше забелязана с ново бижу, което повдига въпросите дали тя и годеника и вече не са сключили брак Дмитриев призова Стармър да подаде оставка заради педофилски скандал Дмитриев призова Стармър да подаде оставка заради педофилски скандал Руският представител Кирил Дмитриев настоя за оставка на британския премиер в резултат на обвинения за намеса в случаите с педофили. Закопчаха бившия македонски вицепремиер Артан Груби, присвоил 8 млн. евро Закопчаха бившия македонски вицепремиер Артан Груби, присвоил 8 млн. евро Груби беше задържан на граничния пункт Блаце и е обвинен в злоупотреба със служебно положение. Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Apple пусна уникалния iPhone Air, продава се на цената на Golf 7 Тънкият модел се предлага с изключителен дизайн Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Кой беше най-издирваният наркобарон в Мексико Немесио Осегера Сервантес, известен като Ел Менчо, беше убит при операция на мексиканската армия Уилям и Кейт загрижени, че арестът на Андрю ще навреди на здравето на краля Уилям и Кейт загрижени, че арестът на Андрю ще навреди на здравето на краля Според информация от кралски източници, двойката е дълбоко разочарована и чувствата им за смут бяха намекнати на наградите БАФТА Туристи блокирани във войната на картелите в Мексико след убийството на наркобарона Туристи блокирани във войната на картелите в Мексико след убийството на наркобарона Западняци молят за помощ, тъй като вълна от насилието избухва в цялата страна   „Ламборгини“ се отказа да прави изцяло електрически автомобил „Ламборгини“ се отказа да прави изцяло електрически автомобил Италианският производителнията прекрати плановете за разработка на модела „Ланзадор“ Радев: Трябва да преговаряме с Русия Радев: Трябва да преговаряме с Русия Украйна не е готова за членство в ЕС, твърди подалият оставка президент
Андрей ГЮРОВ, служебен премиер Андрей ГЮРОВ, служебен премиер 65 милиона евро за изборите не са разход, а инвестиция
Виц на деня Виц на деня Двама се разхождат из гробищата и четат надгробните плочи.
- Петър Иванов, 1947-1996. Адвокат и добър човек.
- Бре, двама човека в един гроб погребали.
Виц на деня Виц на деня - Какво е общото в работата на туристическия агент и гинеколога?
- И двамата работят там, където другите намират удоволствие.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На една жена и трябват точно 5 секунди, за да прецени дали ще те чука.
Останалото е театър.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори