Ако видите дим в Бургаския залив, но спокойно – част е от учението „БРИЗ 2020“
Учението включва имитация на пожар с преодоляване на последствията от инцидент с търговски кораб на море
На 16 и 17 юли, четвъртък и петък, във времето около 14.00 часа, е възможно да видите дим над Бургаския залив. Това не е повод за притеснение.
Тогава ще бъде проведено специфично упражнение от Военноморското учение с международно участие "БРИЗ 2020", включващо имитация на пожар с преодоляване на последствията от инцидент с търговски кораб на море, както и операции по овладяване на похитен плавателен съд. За целта ще бъдат използвани имитационни средства - димки "ДМ-11", които не са опасни за здравето на хората.
Близо до мястото на учението, но на брега, за всеки случай ще бъде ситуирана автоматичната мобилна станция на Община Бургас, която в реално време ще отчита показателите на въздуха.
Безработицата у нас - 1.7% в София, в Бургас около 2,3%
Река Янтра излезе от коритото си край Бяла
3 зодии започват да привличат пари и нови възможности
Радев: Считаме просветата, културата и писмеността за висша ценност
Спад в цените на някои от основните храни тази седмица
Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“
Дони и Нети празнуват сребърна сватба, показаха уникални кадри
Трагедия на празника: Момиче е намерено мъртво в Благоевград
В Русе издигнаха паметен знак на Стоян Михайловски в навечерието на 24 май
Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия
След пороите: Издирват 55-годишен мъж в Севлиево
С какво да се подслаждаме кафето - трима диетолози са категорични в отговора си
