Дариткова: Ако Радев иска да реализира политически проект, да излезе от президентството
Да направи своя партия и да се срещнем на полето, каза депутатът
„Ако Румен Радев иска да реализира политически проект, да излезе от президентството, да направи своя политическа партия и да се срещнем на полето, на което можем да правим разговори за политики”. Това заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова пред БНР.
Тя запита дали призоваването от висши представители на властта за сваляне на едно демократично избрано правителство не е погазване на закона и на конституцията.
„Гражданите очакват да се спазват законите от всички и когато някой на такова ниво си позволи да призове за война с легитимно избрано правителство и легитимно избран парламент, не дава добър знак на обществото, а е знак за разделение и погазване на законите. Това трябва да бъде много внимателно оценено”, заяви Дариткова.
Тя подчерта, че основното на упражняването на политическата власт е носенето на отговорност за последствията. Тя попита какво следва след призивите за оставка на правителството.
„Искаме да се вслушаме в гласа на хората. Да разберем защо, когато градим стабилна перспектива на държавата, те не виждат перспектива за своите деца и искат промяна”, каза още Даниела Дариткова във връзка с протестите с искане за оставка на правителството и главния прокурор.
Тя обясни, че политическите тези на парламентарно представените партии са едни, на президента са други.
„Винаги сме давали знак, че когато видим проблем в нашите членове и в управлението, много бързо реагираме и то по единствения възможен начин - с подаване на оставки. Нещо, което не сме видели при никой от опонентите ни. Нито се поискаха оставките на тези, за които има съмнения за нарушения и обвинения в президентството, нито в БСП - дори тя не успя да организира собствената си оставка след загубата на изборите”, каза Дариткова.
Дариткова призова гражданите към демонстрации, които не нарушават правовия ред в държавата: „Чуваме възгласи за това, че трябва да се махват партиите, че не харесват никой от управляващите сега политици. Затова допринася тежкият раздор между институциите. Отговорността трябва да се поеме първо от президентската институция, защото войната започна от там, а ние бяхме предизвикани да влезем в този двубой. Това няма да доведе до нищо добро”.
В криза политическите партии трябва да търсят това, което ги обединява, категорична беше председателката на парламентарната група на ГЕРБ. По думите ѝ не се очаква смяна на министри в кабинета „Борисов 3”, за да бъде понижено напрежението и да стихнат протестите.
Важно за всички дами - тези цветове ни подмладяват
Наградиха най-добрите млади еколози в Бургас
До 4 април подаваме заявления за гласуване по настоящ адрес
На 76 години Бай Данчо прави неща, които са непосилни за голяма част от 26-годишните
Частно училище вдигна таксите с 1000 евро и изгони две деца, защото родителите им се оплакали във вайбър
Мъж разби приют в Благоевград , за да открадне собственото си куче
Ружа Игнатова се крие в Дубай, смята български журналист
Ключов форум на ГЕРБ - избират председател и зам.-председатели (НА ЖИВО)
Значително поскъпване на цената на домата
Енцо Фернандес е мечтаният трансфер на Реал Мадрид, готви се мега сделка
Блестяща фурна без усилие - лесен начин за почистване
Цветовете, които ни подмладяват
