×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Гърция
  • Създават национално звено за наблюдение на изборите за 52-рото Народно събрание
  • Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Доц. Ангел Кунчев: Хората помислиха проблемa с вируса за приключил, затова има драстичен ръст на заболелите


Доц. Ангел Кунчев: Хората помислиха проблемa с вируса за приключил, затова има драстичен ръст на заболелите
Според него намесата на политиката в епедемичната опасност няма да доведе до дори резултати
12 Юли 2020, Неделя, 14:38 ч.
Автор: Флагман.БГ

Най-видимата част от от процеса е лечението на пациенти с коронавирус, невидимата част е неуморната работа на РЗИ по установяването на контактните

Притеснява ме броят на приетите в болница, защото за тези хора е въпрос на живот и смърт. Това каза пред БНР доц. Ангел Кунчев - зам.-председател на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса. По думите му целите на щаба са да се осигури болнично лечение на всеки, който има нужда от него, за да има по-малко смъртни случаи.

Доц. Кунчев уточни, че в момента здравните заведения са много по-подготвени за борбата с коронавируса, в сравнение с началото на пандемията, но "много важно е кой ще работи над тези болнични легла":

"Най-видимата част е лечението и какво ще получат хората по време на това лечение, но има една невидима част - работата на РЗИ, които се грижат на всички - вече над 200 хиляди души, поставени под карантина - да бъдат намерени и да им се смъкне епидемиологична анамнеза, да им се намерят контактите, да се организира изследването, да се контролира карантината. Това го правят колегите от РЗИ, които са на ръба на изтощението".

В предаването "Неделя 150" доц. Кунчев коментира основните проблеми, които са довели до драстичното повишаване на броя на новозаразените в България:

"Едната причина е, че хората приеха проблема с епидемията за решен или маловажен. Другата причина е политизирането на проблема".

Според него намесата на политиката в епедемичната опасност няма да доведе до дори резултати:

"Всеки си гледа проблема според своите интереси и в резултат на това няма да се прави това, което трябва, а това, което е удобно за някого".

Той се обърна с апел към политическите лидери да не се занимават с медицинската страна на епидемичката криза:

"Оставете ни да работим, ако не се справим, сменяте щаба и правите каквото искате", заяви доц. Кунчев.


В категории: COVID-19


28
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите фурната без химикали Как да почистите фурната без химикали 20/03/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тайни на успеха за зодиите Тайни на успеха за зодиите 20/03/2026, Петък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Перфектен телешки стек за 20 минути Перфектен телешки стек за 20 минути 20/03/2026, Петък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов Гонзо със стрела по "съветника" Бербатов 20/03/2026, Петък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ Домашен шоколадов сладкиш за нула време Домашен шоколадов сладкиш за нула време 20/03/2026, Петък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за домашен хляб Лесна рецепта за домашен хляб 20/03/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма загуба сполетя Светлана Василева Голяма загуба сполетя Светлана Василева 20/03/2026, Петък 18:18 0
28
Коментара по темата
28.
кажи си истината, Кунчев
13.07.2020 07:34:49
0
0
Пуснахте софиянци, пловдивчани и др. да се разхождат из страната и най-вече по черноморието и това е причината да се разнесе вируса.
27.
до 26
12.07.2020 22:17:31
3
4
Самият вирус има начин на предаване. В случаят е капков. Предпочитам капките от плюнки кихане и всекидневно говорене. Да се поемат от маската. Отколкото всичко да хвърчи във въздуха. Сега схвана ли за какво са маските и как помагат? Това всеки го знае, стига разбира се да не си пропускал часовете по биология.
26.
До 23
12.07.2020 21:29:43
4
2
Ти вярваш, че моята или нечия друга маска ще те спаси от вирус? Хайде прочети малко за вирусите, явно си пропуснал часовете по биология. Ама щото толкова месеци ви набиват в тъпите кратуни маски маски маски, че вече и насън да ви бутнат ще издекламирате маски.
25.
Кавал Кунчев до 15 тролът от ГРОБ
12.07.2020 20:43:22
0
2
Абе къде е този Ковид, имаш ли познати болни от него? Щото на ден пукналите от инфаркт и ЧТП-та колко са? Ами колко са самоубитите от психясването на НОЩ и мизерията бе? Е ми ти слушай Кунчев и Фатмака с лампазите и се покрий у вас. Толупа от СИК че те нарани и напои и че ти плаща тока и водата. Кунчев и Фатмака техната е лесна вали-трещи опъват минимум по 10-15 бондака месечно.
24.
*********
12.07.2020 19:32:29
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
23.
до 22
12.07.2020 19:13:52
5
3
Какъв стрес бе? Ти каква психика имаш че носенето на маска те стресира? Те докторите по силни и от спец войниците ги изкара. Че носят маска през работният им ден. А държавта губи, време и пари моментно или за постоянно ако умреш или имаш някакви усложнения за телк. А сега дай да разпространяваш на околните този шанс. Губят много като затварят бизнесите и следователно държавата, защото има хора които не спазват по леките мерки като носенето на маска и дистанция. Които позволяват нормална работа на бизнеса.
22.
Аз
12.07.2020 19:04:07
1
3
С две ръце ще се подпиша, че няма да ползвам клиничната пътека, само да не нося тая гнусна маска. Кажете къде да отида да го декларирам. Оставете ме да живея както искам. Ако се разболея, ще си платя - около 1000 лв. струва лечението на пневмония. Ще се откажа от вентилацията, тя и без това само ускорява умирането. Обаче от тоя непрекъснат стрес може да хвана рак, а знаете ли колко ще струва това на държавата?
21.
!!!!
12.07.2020 18:00:42
2
2
Скрий се някъде бе мармот никой не те слуша!!!!
20.
999
12.07.2020 17:43:05
2
9
Неуморната работа на РЗИ е да клечат шумкарската в храстите и да дебнат кой не носи маска в магазина за да събират глоби и да пълнят ограбената хазна.
19.
Българин
12.07.2020 17:36:42
4
5
Сигурно за това отворихте пак ебалниците дееба смешника ти гербав дееба
18.
31415
12.07.2020 17:26:53
1
11
Лекувайте ги ако са болни, нали за това са болниците. И без това болни от други болести няма, свършиха се от няколко месеца.
17.
до 16
12.07.2020 17:23:20
0
2
МнЗ отвори дискотеките. За какво говориш?
16.
IT
12.07.2020 17:18:00
2
6
Щом отваряте дискотеки значи няма проблеми! Неадекватни дядки
15.
Кавале
12.07.2020 17:16:50
4
4
СИК няма, НОЩ е щаб, не институция с правомощия. И като глупавите не им увира в главата, да ходят на дискотеки. Ама първо се подпишете, че клиничната пътека няма да я използвате и лечението да бъде за ваша сметка. Хората с добрo ви казаха пазете се. Спазвайте мерките бизнеса да не се налага да затваря повече. Но не ви увира. После що имало икoномическа криза, що съм освободен от работа и кой ми сра в гащите.
14.
Кавал Кунчев
12.07.2020 17:05:27
1
7
Е като бройката на Ковидясали расте, защо Вождът ти от СИК, отвори дискотеките и баровете от днес?
13.
до 12
12.07.2020 16:47:01
3
1
Света ти е крив очевидно.
12.
Hrasko
12.07.2020 16:39:15
7
9
Брадат неандерталец,кажи колко ти плащат да продължаваш да твърдиш за некъв вирус.Долен комунистически педал в червено.
ТЕЯ ОТ ГЕРБ НЕ РАЗБРАХА ЛИ ЧЕ НАРОДА НЕ Е ГЛУПАВ И ПРОСТ КАТО ПРЕЗ КОМУНИЗМА И ЗАД ВАЯКА ЗАПОВЕД НА РЪКОВОДЕН ОРГАН СЛЕДВА ЛЮТА ОПОЗИЦИЯ ОТ НАРОДА.
ХОРАТА ПРЕЗ КОМУНИЗМА БЯХА СТАДО ОВЦЕ ВЯРВАЩИ НА ПАРТИЯТА ,КОЯТО ГИ ЛЪЖЕШЕ И МАНИПУЛИРАШР КАКТО СИ ИСКА.
ГОСПОДА СЪГРАЖДАНИ И ВИРУС НЯМА И ПРЕСТАНЕТЕ ДА ХОДИТЕ КАТО МЮСЮЛМАНИ ПО УЛИЦИТЕ А СЕ ВЗЕМЕТЕ В РЪЦЕ.Сами лудите и болните психически си слагат маски
11.
Адолф
12.07.2020 16:35:53
2
8
Кунчев, за разследване от Главния прокурор си. Май не правиш разлика от заразени и заболели! Заболелите са в болница. Фармацевтката я разследват, защото предупреди, че съществува опасност да свърши някакво лекарство и сздавала паника. Ти сега какво всяваш? Заболелите са 500 и те се лекуват в болница. Не ти отговаря на длъжността да не знаеш разликата между двете думи. Това си е чисто всяване на паника!
10.
до 2
12.07.2020 16:05:39
1
6
Може и даса останали без работа, въпреки че дискотеките яко бачкат с "безработните" клиенти. Но дали имаш пари или не, на вируси, бактерии, инфекции и всичко друго неудбно, не му пука. И човека казва, да се спазват мерките. Не може да не спазваш мерки които не ти възпрепятсват да работиш( маска или дистанция). А после да ревеш когато се налагат по строги и се затварят бизнеси, защото случаите растат от неспазващите леките мерки. Сами си вредат тези хора. И после искат да ги взимаме на сериозно. И също така, гладен на сит не вярва.
9.
до 8
12.07.2020 15:59:41
0
3
Ами попринцип отиващите на почивка, не ходят със каквите и да е било симптоми. Докато в болниците идват. А у нас е около 3%, не 6%.
8.
КороноТъпак
12.07.2020 15:18:08
4
10
Всеки ден у нас между 6 и 9 % от направените тестове са новооткритите вирусоносители. На ГККП Промахон от направените задължителните тестове от гръцките власти вирусоносителите сред българите са 0,32 %. Е КАК ИМА ТАКОВА РАЗМИНАВАНЕ МЕЖДУ БЪЛГАРСКИТЕ И ГРЪЦКИТЕ ТЕСТОВЕ СРЕД БЪЛГАРСКОТО НАСЕЛЕНИЕ ?
7.
Ивайло
12.07.2020 15:15:58
2
12
Поне се спрете с тези "уникални" заключения доц. Кунчев.......защо ли хората,които не ви вярват се увеличават?Само кажете колко още бройки ни трябват???

Не сте ли вие човека,който през ануари 2019 твърдеше,че от грипни заболявания всеки сезон умират от "хиляда до хиляди"!?
6.
Хипократ
12.07.2020 14:57:13
4
18
Силно се надявам един ден да лежите в затвора всички от щаб-а.
5.
Лост
12.07.2020 14:52:41
0
14
Преди две седмици каза, че всичко е точно в Бургас. И като заприиждаха едни самолети :една, че втора, че трета държави ни сложиха в черния списък....
4.
Мислещ
12.07.2020 14:52:16
5
22
Случаите с коронавирус се увеличиха защото искате да откраднете повече пари от европейския съюз, нали скоро идва времето за разпределяне на милиардите, по 1200 лв за заразен човек дава европейския съюз , затова изведнъж започнаха да излизат по 200-250 случая на ден , герберите не се наядоха , мега нагли
3.
Трол
12.07.2020 14:50:18
26
10
За следващия ръст ще благодарим на г-н Радев
2.
555
12.07.2020 14:49:22
2
28
Хората останаха без работа, спестяванията свършват, зимата ще е страшно! А този от снимката си получава редовно заплатата, нали!? Сит на гладен не вярва, това е проблемът!
1.
Хуйчета лъжливи
12.07.2020 14:48:21
9
16
Никой не Ви вярва!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Ученици в Царево се включват в кръводарителска акция, за да помогнат на хора в нужда Заместник-кметът и представители на БЧК насърчиха зрелостници да дарят кръв преди абитуриентския си бал   Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Първи поглед в обновената зала „Младост”, вижте как е трансформирана (СНИМКИ/ВИДЕО) Очаква се до края на май или най-късно началото на юни тя да бъде официално открита Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Магазинът от фаталното самоубийство в центъра на Бургас се изнесе Техническа справка за проведените телефонни разговори ще даде важна насока за причините, довели до трагедията Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Иван Станев във Ф Студио: Спортната инфраструктура на Бургас се развива в правилната посока Зала "Младост" вече е готова, скоро ще приключи и ремонтът на спортна зала "Нефтохимик", а от началото на тази седмица стартира пълната реконструкция на "Бойчо Брънзов" Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Промишлеността е не само двигател на икономиката, но и основен фактор за устойчивост през глобални кризи като пандемията и войната в Украйна 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско То е с мозъчна травма и счупен шиен прешлен Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Той е бил началник на сектор Криминална полиция в Несебър в най-тежките годинии на Районното управление, има големи удари зад гърба си Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Искам да се извиня на всички, които съм подвел да гласуват за тази партия, вярвайки в мен, се казва в обръщението му до избирателите Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Плеймейтката призна в кулинарното шоу, че има имала много разходи и едва се справя с финансите, за да поддържа стандарт по нейния вкус
Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш на пук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове  И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин. Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Поскъпването на горивата води до сериозен недостиг на оборотни средства в транспортния сектор, тъй като те са основен разход за компаниите Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви снощи, че наблюдава „пробиви“ както в иранското правителство, така и „на терен“, съобщава френският в. Монд Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Според Гвардейците Наини е загинал в резултат на "подло американско-ционистко терористично нападение в ранните часове на петък, последния ден от свещения месец Рамазан“ Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Според няколко представители на петролния сектор в страната – най-големия производител в Персийския залив – базовият сценарий е цените да скочат над 180 долара за барел
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори