Болниците в Белград изнемогват заради увеличението на заразените с COVID-19
Починали са 19 пациенти през последното денонощие
Почти няма край в Сърбия, където броят на заразените с коронавирус да не нараства, пише РТС. Белградските болници са претъпкани от дни. Институтът по ревматология ще бъде включен към болниците за лечение на COVID-19 от понеделник за първи път, предаде БГНЕС.
Министърът на здравеопазването Златибор Лончар каза, че най-новите данни показват отношението на населението към ситуацията и как самите граждани се борят срещу коронавируса.
Според последните данни в Сърбия са починали още 12 пациенти с COVID-19 през последното денонощие. Коронавирусната инфекция е потвърдена при още 354 души. Към момента 139 пациенти са на апарати за механична вентилация.
В Нови пазар, Сеница и Тутин данните за епидемиологичната обстановка, според лекарите, показват, че ситуацията се подобрява.
Историята е различна в Шабац, където първият пациент с коронавирус почина на 19-ти.
В област Златибор вирусът е потвърден при още 100 души. В предишните дни четирима души починаха.
В отделенията за COVID-19 на Клиничния център в Ниш има 291 пациенти, шестима от тях са на апарати за изкуствена вентилация.
99 заразени пациенти се лекуват в Клиничния център в Крагуевац, шестима в най-тежко състояние са на респиратор.
По последни данни са регистрирани 46 нови случая в сръбските райони в Косово и Метохия, а двама души са починали.
Продадоха легендарен завод за алкохол
Правилната диета за вас
Как да направим домашен хляб
Телата на четирима мъже са открити в две реки
Тиквички със сирене и чесън: Лесна и вкусна рецепта
Мъж не е виждал 11-месечната си дъщеря заради отказ за виза
Инвестиция за милиарди евро: Румъния започна мегапроект в Черно море
Кметът на София с коментар за Джирото
Какви партньори търсят зодиите: Любовни предпочитания и съвместимост според астрологията
10/05/2026, Неделя 19:00
0
Министърът на спорта говори за Обиколката на Италия
Почина човек на културата
Кристиан Титрийски блести, на крачка е от титлата в САЩ
