Борисов за Доган и ДПС: Далеч са от контрола на държавата, а медиите им са няколко процента
Сами виждате какво е отразяването в средствата за масова информация, посочи премиерът в петък
Премиерът Бойко Борисов вчера следобед свика извънредна пресконференция, за да обяви, че му се поставя капан с искането от НСО да се отцепи районът около морския сарай на Доган до 15 септември.
На брифинга по този повод репортер на „Флагман“ му зададе следния въпрос: “От казаното излиза, че Доган управлява цялата държава, което напомня за една Ваша мисъл отпреди шест години – че имайки медийна империя и владеейки съдебната власт, той пръв е осъзнал, че може да управлява държавата. Докъде е стигнало това овладяване на държавата от Доган?“
Отговорът на Бойко Борисов бе доста напоителен.
Той започна със следната констатация: „Ами аз мисля, че с днешните решения - до 15 септември да бъде охраняван (Доган – б.а.), въобще, всичко е било ей така за пред публиката. Хубаво е, че навреме ме информираха, навреме ме информираха. Защото буквално службите – и военните, и МВР, и Гранична полиция, и Морска администрация, действат по тертип. Получават писмо и те го свеждат и го изпълняват. Или когато даде (НСО) – ще отива председателят на Народното събрание еди къде си, те го пращат на местната полиция, те осигуряват трасе, всичко, което е необходимо.“
След това премиерът продължи с коментар, свързан с протеста в четвъртък срещу него и главния прокурор: „Напротив! Считам, че понеже на вчерашната сбирка, която видях на лидери на различни политически партии, липсваше ДПС. За първи път липсваше. И може би това е начин да бъде върнато там, където винаги е било – в тройни или двойни коалиции.“
Борисов добави: „Аз пак повтарям – когато нещо добро са направили (ДПС), когато сме искали официално съдействие и те са ни подкрепили, ние съответно сме благодарили. Включително и с Каракачанов – когато мина сделката за F-16 Block 70, те ни подкрепиха в парламента. Никой не може да обяви, че (Каракачанов) е малък националист, патриот или какъвто и да било. Тогава?“
След това вече дойде и отговорът на въпроса на „Флагман“ по същество: „Мисля, че и сега са далече от какъвто и да е контрол. А пък медиите са им няколко процента. Самият факт – както виждате отразяването, медийната среда...“
Краят на отговора на Борисов пък бе следният: „Но вие ме подсетихте за нещо много важно. Още стоят плакати, Бог да я прости, и тогава МВР работи перфектно с германските служби и задържахме убиеца на журналистката в Русе. Още това стои като тема, че се е случило, и ние всички скърбим. Прави ли ви обаче впечатление, че потрошеният и пребит Слави Ангелов, на който задържахме биячите и са още в ареста, отсъства от всички медии? Прави ли ви впечатление? Един безспорен разследващ криминален журналист. Пребит като куче. И тогава МВР и прокуратурата няколко месеца работиха, информираха ме за това, което правят МВР, и казаха, че трябва да сме търпеливи. Бяхме търпеливи, задържахме извършителите, работи се по поръчителите. Но тишината по този случай в медиите мен ме притеснява. Да, заловили сме ги извършителите, поръчителят обаче явно е такъв, който може и най-опозиционните медии... да извади темата от тях. Прави впечатление. Може би греша. Но ми прави впечатление, понеже ме върнахте към тази тема. Благодаря!“
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето

Пиш, Лиз, Новата на домус ага , малък процент ли са....