Борисов за Доган и ДПС: Далеч са от контрола на държавата, а медиите им са няколко процента
Сами виждате какво е отразяването в средствата за масова информация, посочи премиерът в петък
Премиерът Бойко Борисов вчера следобед свика извънредна пресконференция, за да обяви, че му се поставя капан с искането от НСО да се отцепи районът около морския сарай на Доган до 15 септември.
На брифинга по този повод репортер на „Флагман“ му зададе следния въпрос: “От казаното излиза, че Доган управлява цялата държава, което напомня за една Ваша мисъл отпреди шест години – че имайки медийна империя и владеейки съдебната власт, той пръв е осъзнал, че може да управлява държавата. Докъде е стигнало това овладяване на държавата от Доган?“
Отговорът на Бойко Борисов бе доста напоителен.
Той започна със следната констатация: „Ами аз мисля, че с днешните решения - до 15 септември да бъде охраняван (Доган – б.а.), въобще, всичко е било ей така за пред публиката. Хубаво е, че навреме ме информираха, навреме ме информираха. Защото буквално службите – и военните, и МВР, и Гранична полиция, и Морска администрация, действат по тертип. Получават писмо и те го свеждат и го изпълняват. Или когато даде (НСО) – ще отива председателят на Народното събрание еди къде си, те го пращат на местната полиция, те осигуряват трасе, всичко, което е необходимо.“
След това премиерът продължи с коментар, свързан с протеста в четвъртък срещу него и главния прокурор: „Напротив! Считам, че понеже на вчерашната сбирка, която видях на лидери на различни политически партии, липсваше ДПС. За първи път липсваше. И може би това е начин да бъде върнато там, където винаги е било – в тройни или двойни коалиции.“
Борисов добави: „Аз пак повтарям – когато нещо добро са направили (ДПС), когато сме искали официално съдействие и те са ни подкрепили, ние съответно сме благодарили. Включително и с Каракачанов – когато мина сделката за F-16 Block 70, те ни подкрепиха в парламента. Никой не може да обяви, че (Каракачанов) е малък националист, патриот или какъвто и да било. Тогава?“
След това вече дойде и отговорът на въпроса на „Флагман“ по същество: „Мисля, че и сега са далече от какъвто и да е контрол. А пък медиите са им няколко процента. Самият факт – както виждате отразяването, медийната среда...“
Краят на отговора на Борисов пък бе следният: „Но вие ме подсетихте за нещо много важно. Още стоят плакати, Бог да я прости, и тогава МВР работи перфектно с германските служби и задържахме убиеца на журналистката в Русе. Още това стои като тема, че се е случило, и ние всички скърбим. Прави ли ви обаче впечатление, че потрошеният и пребит Слави Ангелов, на който задържахме биячите и са още в ареста, отсъства от всички медии? Прави ли ви впечатление? Един безспорен разследващ криминален журналист. Пребит като куче. И тогава МВР и прокуратурата няколко месеца работиха, информираха ме за това, което правят МВР, и казаха, че трябва да сме търпеливи. Бяхме търпеливи, задържахме извършителите, работи се по поръчителите. Но тишината по този случай в медиите мен ме притеснява. Да, заловили сме ги извършителите, поръчителят обаче явно е такъв, който може и най-опозиционните медии... да извади темата от тях. Прави впечатление. Може би греша. Но ми прави впечатление, понеже ме върнахте към тази тема. Благодаря!“
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Пиш, Лиз, Новата на домус ага , малък процент ли са....