Част от протеста срещу властта се насочи и към БНТ, сблъсъци пред Министерски съвет (допълнена)
Полицията бе на изпитание, след като днес се събра доста по-голям митинг срещу Борисов и Гешев
Полицията в София днес на моменти поизпусна контрола върху протеста срещу властта и прокуратурата. След като другият митинг - в подкрепа на правителството, се разотиде около 20:30 ч., основната демонстрация се насочи към Орлов мост. Част от хората обаче се отделиха в посока бул. „Дондуков”, където се намираха контрапротестиращите.
Това доведе до сблъсък с полицията. Останалите демонстранти стигнаха до Орлов мост, но и те се разделиха.
Една част от тях - около 200 човека, тръгнаха към БНТ, където скандираха против генералния директор на обществената телевизия Емил Кошлуков. Имаше и малък сблъсък между полицията и един от протестиращите. Някои от хората влязоха в конфликт с репортери на БНТ. Впоследствие демонстрантите се върнаха към основния митинг, който се насочи към Министерски съвет и продължи чак докъм полунощ. Там имаше 2-3 много сериозни сблъсъка между протестиращи и полицията след провокации на младежи. Органите на реда в един момент решиха да изтласкат демонстрантите по-далеч от правителствената сграда.
Разделянето на потоците на протестиращите бе необичайно и постави под въпрос възможността на органите на реда да контролират митинга.
В пика си демонстрацията против премиера Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев днес бе видимо по-многобройна от вчерашната и достигна вероятно между 6 и 10 хиляди човека.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Как кой бе, Да България, партията на интелигентните хора, дясна проевропейска партия, това е алтернативата. Съдебната реформа и върховенството на закона са на първо място в ЕС. Ето другата седмица ще се объжда в ЕП отпускането от следващия бюджет на ЕС да бъде обвързан с върховенството на закона в страните, т.е. ако липсва върховенство на закона ще видим средства през крив макарон или ще са ограничени. Къде е у нас това върховенство на закона.
Изопщо не е смешно. Трагично е. Протестират, ако не си разбрал, за оставка на правителството на Борисов и на Гешев, протестират срещу беззаконието и прокурорския произвол срещу президентската институция със скалъпените обвинения, протестират срущу корупцията по високите етажи на властта, протестират срещу това да се охраняват олигарсите от НСО, да ги пазят от конкурентите им и от "народната любов", протестират срещу лъжите и манипулациите на властта...
Знаеш ли го де е
Лошо стана вече да си в таз държава
Имаме си лаф за нашия град
От Кърджали съм ,чичо
Ченгета,приятели и Десислава от Бургас!
Дори и да си излекуван от коронавируса прави тромби в кръвоносната ситема и от там внезапна смърт!!!
Честито на печелившите Софиянци, само да не идват по черноморието!
Обичам Ви!
Пак ще се видим след няколко дни!