Поставят предпазни пътни съоръжения на велоалеята към несебърското село Кошарица
Новото съоръжение е двупосочно, с комбинирано движение за колоездачи и пешеходци, като общата му дължина е малко над два километра
На финал е започналото през миналия септември изграждане на велоалеята, свързваща селищно образувание „Чолакова чешма“ и Слънчев бряг. След разширението на водостоците последва трасиране, полагането на асфалтовия слой и хоризонталната пътна маркировка на съоръжението.
В момента се извършват дейности по обезопасяване на трасето чрез монтиране на пътни мантинели и ограничителни парапети в района на водостоците, за да се подсигури безопасността на участниците в движението както по пътното платно, така и по велоалеята.
Новото съоръжение е двупосочно, с комбинирано движение за колоездачи и пешеходци, като общата му дължина е малко над два километра.
Изграждането на обекта е във връзка с инвестиционните намерения на Община Несебър за осигуряване на удобна и безопасна за движение алея между СО „Чолакова чешма“ и курортен комплекс „Слънчев бряг“.
Изграждането на пътното съоръжение е в отговор на разрастването на жилищното строителство в района, довело до нарастващ поток от пешеходци и хора, търсещи алтернативен начин на придвижване.
Община Несебър планира и втори етап от изграждането на велоалеята, свързващ СО „Чолакова чешма“ и Кошарица. С осъществяването на двата обекта велоалеята ще свърже к.к „Слънчев бряг“ и селото.
Издирват 12-годишната пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства
Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта
Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели
Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание
Шампион и грегар: Как "Погацар" стана най-великият помагач в спорта
20-годишен пиян зад волана превърна паркинг в лунапарк с "блъскащи се колички"
Мъж се пребори с акула в плитчините на океана и спаси годеницата си
Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино
Нелепа трагедия отне живота на 35-годишна майка и бизнес дама
Шампион по силов трибой се удави в Майорка, в последния си миг геройски спаси любимата си
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота

Поздрави на кошарица и успех на кумета