×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разследват Боил Банов заради строеж на небостъргач на метри от паметник на културата


Разследват Боил Банов заради строеж на небостъргач на метри от паметник на културата
Едни хора нарушават закона и като имат пари и политически протекции, смятат, че са недосегаеми, но това време свърши, каза главният прокурор Иван Гешев
10 Юли 2020, Петък, 08:40 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Мафията не е в прокуратурата, а в политиката и прошка няма да има, заяви главният прокурор Иван Гешев

Боил Банов става клиент на прокуратурата заради изграждането на небостъргач на метри от паметник на културата. Очаквам и ГЕРБ да организира протест, защото Върховната административна прокуратура ще назначи проверка на министърана културата и ще сезира специализираната прокуратура за данни за извършени престъпления. Това каза в интервю за Нова телевизия главният прокурор Иван Гешев. 

„Документите за небостъргача са издадени от Министерството на културата. Върховната административна прокуратура е преценила, че е извършено нарушение. Очаквайте всичко, което е в интерес на българските граждани и е в рамките на закона“, добави той.

Президентът се е объркал – мафията не е в прокуратурата, а е в политиката. Ние не съобразяваме действията си с политическите последствия и ще продължим това, независимо от коя страна идват атаките. Какво говорят политиците, не ме интересува, каза Иван Гешев. 

"Изявлението на президента е тъжно, защото той би трябвало да обединява нацията и не е признак за държавнически подход да атакува съдебната власт, която е една от стълбовете на всяка една правова държава, а ние сме такава и сме член на ЕС", добави той.

„По делото за Военна окръжна прокуратура се работи от месец май, а за търговия с влияние разрешенията за претърсване са от неделя. По другото дело са от вторник. Разпространяват се откровени лъжи с цел да се компроментира прокуратурата, а вероятно и постигане на политически дивиденти, но съм свикнал с това и не ме интересува“, заяви главният прокурор. 

"Единственото, с което ще се съобразяваме, докато съм главен прокурор, са доказателствата, законът и вътрешните убеждения на магистратите", подчерта той.

"Бяхме безпрецедентно открити към обществото. Всеки може да прецени дали е нормално да получиш неподписано съдебно решение от Върховен съд седем дни преди да бъде да бъде публикувано. Дали е нормално да лобираш за чужд гражданин, за който от ДАНС смятат, че представлява заплаха за националната сигурност, да получи гражданство? Дали е нормално да изпращаш договор за брат си за 5000 лева на месец за консултантска дейност? Дели е нормално да му оказваш помощ, използвайки позицията си в президентството като съветник по правни въпроси и антикорупция“, попита Гешев. 

„Не мога да отговарям за това, че един съветник по сигурност на разпит първоначално заявява, че е получил по нерегламентиран начин от агенция „Разузнаване“ информация, представляваща държавна тайна и я предоставя на президента. След това пред съдия казва, че се е объркал и не я е дал тази информация, а вади от чантата си четири документа с гриф по Закона за защита на класифицираната информация и казва, че си ги е намерил в касата. Аз не съм виновен за това“, добави той.

„Едни хора обаче нарушават закона и като имат пари и политически протекции смятат, че са недосегаеми. Това време обаче свърши. Докато съм главен прокурор, няма да има прошка. Не се страхуваме, не се срамуваме и държим българските граждани да знаят истината. Това е начинът да променим нещата към нещо по-хубаво“, добави той.

Той обвини президента Румен Радев, че се обединил с наследниците на Иван Костов, които атакували прокуратурата и вървял по техния път. 

"Това е пътят на тези, които приватизираха, нарязаха заводите, откраднаха създаденото през годините от българския народ и затова сме най-бедни в ЕС. Ако Радев смята, че това е правилно, не мога да се намеся в неговата преценка“, коментира главният прокурор. 

„Последните месеци българската прокуратура не прави компромис с никого и работи безпрецедентно независимо дали става въпрос за най-богатите хора, дали е за Черепа. Това, което става, е реакция от работа на прокуратурата“, подчерта той.

"Обвиняемият Пламен Бобоков трябва да отговори на въпросите какво правят на територията на цялата страна тези стотици тонове опасни оловни отпадъци. Има складове до Кремиковци и до Плевен. Тези отпадъци са лесно запалими и излъчват неприятна миризма. Те отделят токсични вещества, които замърсяват природата, въздуха. Това не може да става в страна в ЕС", заяви Гешев. 

"Станало е, защото е по-лесно да дадеш на някоя фирма, която се води на някой социалнослаб, а после да кажеш, че тя не разполага с капацитет, но не носиш никаква отговорност и да заразяваш българската земя, да тровиш децата и да печелиш по 2-3 млн. лева на година", добави той.

„Аз заставам на страната на българските грждани, които искат справедливост и искат затворите да не са пълни със социално слаби, а тези, които окрадоха българската държава и си мислят, че са недосегаеми. Не знам дали ще останат зад решетките. Това е работа на съда“, заяви главният прокурор.  

„Няма да си подам оставката заради това, че си върша работата. Анархолибералните медии се опитват да изкарат действията ни преврат“, добави той.

„Време е тази страница на кражби да се затвори! Трябва да възстановим страната си“, каза обвинителят.

„Не ме притеснява нищо. Ако процедира по същия начин управляващата партия както президентът, тогава очаквам техни симпатизанти да излязат на улицата. Това не ни интересува. Ние ще си свършим работата“, каза още Гешев. 


В категории: Темида


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда 14/03/2026, Събота 16:21 0
Тервел ИЛИЕВ В Куба ври, гражданската война е в ход В Куба ври, гражданската война е в ход 14/03/2026, Събота 14:41 9
6
Коментара по темата
6.
Разсъхна се
10.07.2020 12:42:01
0
2
Боил Банов имаше много издънки и трески за дялане. Пазеха го за моменти като този, в който ще го пуснат по пързалката, за да може Борисов отново да оцелее. Само дето тоя път няма да е като предзния, работата оттече. Надявам се следващият главен прокурор да е от нивото на Филчев, а не лица като Гешев, който има съмнителна адвокатска кариера
5.
И какво?
10.07.2020 09:46:25
3
10
Какво по точно му разследват?
"Охо сториш небостъргат ли? А за нас няма ли поне едно етажче. Сега ще те оправим с едно измислено обвинение"
4.
Още
10.07.2020 09:35:38
0
9
От Ало Банов съм, трябваше да стане тази работа
3.
2
10.07.2020 09:25:16
4
9
Вие собственик ли сте? Ако сте, щяхте да знаете, че Хеликона не е паметник!
2.
А така
10.07.2020 09:22:50
6
13
А нещо за строежa на мястото на нашия Хеликон, каза ли?!
1.
Адолф
10.07.2020 09:07:42
9
19
Айде холам, тиквата ти нареди да се жертва алкохолика Банов, та да се замажат очите на хората. Тига постановки. Бяхте толкова открити предхората, та сега им е ясно колко сте независими. И точно ти да говориш за хората от Кръга на Костов, ограбили България си е форма на идиотизъм. Нали ти като прокурор сключвашеспоразумения по делата именно с тези хора! Сваляй каскета и пеш към централния софийски, без охрана, че да усетиш народната любов и признатеност по пътя!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Явор Божанков обясни защо Асен Василев не го иска в листите на ПП-ДБ Божанков заяви, че няма да критикува лидера на ПП Асен Василев, защото е убеден, че няма друга формация, която да представлява демократичната общност Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда Повратна точка за тези 5 зодии през уикенда На място на протакането и вечното отлагане, се появяват мотивация, увереност и желание за действие ГЕРБ-СДС регистрира листата си за Втори МИР Бургас. Отново ще сме победители, обявиха от формацията ГЕРБ-СДС регистрира листата си за Втори МИР Бургас. Отново ще сме победители, обявиха от формацията В листата има и много млади хора от Gen Z, които имат идеи за България и региона, каза областният лидер Иван Алексиев Орбан: Европа няма да преодолее енергийната криза без руски петрол Орбан: Европа няма да преодолее енергийната криза без руски петрол Да се премахнат санкциите, зове унгарският премиер Ани Цолова взема 350 евро, за да ви научи да говорите пред публика Ани Цолова взема 350 евро, за да ви научи да говорите пред публика Школата носи името "Говори, за да те видят!“ и е насочена към професионалисти от различни сфери, както и към млади хора в началото на кариерата им Над 1 млн. българи ги мързи да работят Над 1 млн. българи ги мързи да работят Това са над една четвърт от хората, които са в трудоспособната възраст 15-64 години Резервациите практически спряха, твърди хотелиер от Банско Резервациите практически спряха, твърди хотелиер от Банско Освен израелски туристи, в последните дни се наблюдават анулации и от посетители от Северна Македония Бойко Борисов с изненадващо посещение в Айтос, пое ангажимент за обходния път Бойко Борисов с изненадващо посещение в Айтос, пое ангажимент за обходния път След по-малко от час ГЕРБ ще регистрира в РИК-Бургас листата с кандидатите за народни представители за предстоящите на 19 април избори Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части аранцията на едно устройство няма нищо общо с неговата работа, посочи говорителката на ЦИК Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Форумът дава директен достъп до 16 университета и десетки образователни програми, помага на бъдещите студенти да изберат ВУЗ след 12 клас
Юлиан Вергов избухна срещу измамници, които мамят фенове с името му Юлиан Вергов избухна срещу измамници, които мамят фенове с името му Фалшиви профили с негови снимки влизат в лични разговори, предлагат билети и искат пари за уж спешни проекти Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иран е отхвърлил две предложения на Тръмп за примирие Иранският външен министър Абас Арагчи също заяви, че едностранна декларация от Тръмп, че САЩ са спечелили войната, няма да сложи край на конфликта САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери САЩ предлагат награда до 10 милиона долара за информация за иранските лидери Вече 2 седмици продължава военната кампания на САЩ и Израел срещу Иран, като в началото на нападението загина аятолах Али Хаменей и други високопоставени служители на властта в Техеран В Куба ври, гражданската война е в ход В Куба ври, гражданската война е в ход В Морон, провинция Сиего де Авила, демонстранти нахлуха в регионалната централа Комунистическата партия Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Двама тийнейджъри загинаха при брутална катастрофа Трети е в тежко състояние Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Слави в бедните му години, когато продаваше мартеници Това са най-бедните години на младежа от Плевен Борисов: "Лукойл" има запаси до април Борисов: "Лукойл" има запаси до април "Има правителство, което се държи не като служебно, а като избрано като с пълно мозинство и си позволява поголовно да уволнява", смята лидерът на ГЕРБ Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Написани били 70 фиша за различни нарушения, докато тълпата се разотиде Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори