Двама наши военни в Афганистан са с COVID-19, единият е интубиран
Двамата ще бъдат транспортирани с два полета до България
Двама български военнослужещи в Афганистан са доказани с новия коронавирус - офицер и старшина, каза пред журналисти началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, предаде БТА.
Единият от военнослужещите е интубиран, затова двамата не могат да бъдат транспортирани у нас с един полет. Днес ще бъде първият полет, а в събота ще се извърши и втори - за другия военнослужещ, който е в по-леко състояние.
Заедно с ръководството на мисията на НАТО "Решителна подкрепа" в азиатската страна е била координирана тяхната медицинска евакуация, която се осъществява по решение на това ръководство, съобщава vesti.bg.
България поема медицинската евакуация на военните ни, които са първи такива случаи в контингента ни в Афганистан, посочи адмирал Ефтимов, който участва в днешното заседание на парламентарната комисия по отбрана.
Пред членовете на комисията министърът на отбраната Красимир Каракачанов каза, че личното му намерение по отношение на военното разузнаване е да предложи сега изпълняващия длъжността ръководител на службата да стане титуляр.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
