Двама наши военни в Афганистан са с COVID-19, единият е интубиран
Двамата ще бъдат транспортирани с два полета до България
Двама български военнослужещи в Афганистан са доказани с новия коронавирус - офицер и старшина, каза пред журналисти началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, предаде БТА.
Единият от военнослужещите е интубиран, затова двамата не могат да бъдат транспортирани у нас с един полет. Днес ще бъде първият полет, а в събота ще се извърши и втори - за другия военнослужещ, който е в по-леко състояние.
Заедно с ръководството на мисията на НАТО "Решителна подкрепа" в азиатската страна е била координирана тяхната медицинска евакуация, която се осъществява по решение на това ръководство, съобщава vesti.bg.
България поема медицинската евакуация на военните ни, които са първи такива случаи в контингента ни в Афганистан, посочи адмирал Ефтимов, който участва в днешното заседание на парламентарната комисия по отбрана.
Пред членовете на комисията министърът на отбраната Красимир Каракачанов каза, че личното му намерение по отношение на военното разузнаване е да предложи сега изпълняващия длъжността ръководител на службата да стане титуляр.
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
