Лекар сезира Етичната комисия на БЛС за неверни твърдения на доц. Мангъров
Реакцията й е отговор на обвинения на инфекциониста за източване на НЗОК
Д-р Сибила Маринова, началник на Отделението по анестезиология и интензивно лечение в МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“-Велико Търново, сезира Етичната комисия на Българския лекарски съюз за разпространяването на "неистини в публичното пространство" от доц. Атанас Мангъров, пише Offnews.bg.
Реакцията й е отговор на публикация на инфекциониста във фейсбук, в който той твърди, че хоспитализациите в болниците ще нарастват, защото клиничната пътека за лечение на коронавирус е станала 1200 лв.
Д-р Маринова публикува сигнала в личния си профил:

"Уважаеми колеги,
От месеци един господин, когото не мога да нарека лекар, говори неистини в публичното пространство, обижда колегите си, работещи на първа линия в борбата с COVID-19 и ги обвинява в измами и източване на НЗОК.
Атанас Мангъров първо каза, че няма болни от коронавирус, после каза, че те се самоизлекуват, с което се опита да заличи лишенията и часовете труд в предпазни костюми на всички медици. Дните, прекарани в болниците без да виждат близките си, жертвите, които коронавирусът взе сред нашите колеги и стотиците заразени при изпълнение на професионалния си дълг лекари, медицински сестри и санитари. Открито призовава обществото да не спазва закона и правилата.
В наглостта си Атанас Мангъров стигна и по-далеч: написа и каза, че заразените и хоспитализациите нарастват, защото цената на пътеката е станала 1200 лв, с което директно обвини колегите си, че мамят и източват НЗОК.
Смятам, че нашето съсловие не трябва нито секунда повече да толерира поведението на Атанас Мангъров, което, не за първи път, е изключително неколегиално, неетично и абсолютно недопустимо!"
Междувременно в организираната петиция с искане доц. Мангъров да бъде санкциониран от Етичната комисия, са се подписали над 200 медици.
Сабаленка се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия
БНБ отчита спад в руските инвестиции в имоти
Яхт клуб "Порт Бургас" стана съосновател на международна спортна верига
Сложете 1 дафинов лист в чорапа си и вече няма да да харчите пари в аптеката
Димитър Николов по повод Бабинден: Вашият труд е мисия, изпълнена с отговорност, а резултатът от него е най-ценното
В Царево пазят традициите живи! Пресъздадоха ритуала "Бабуване" по повод Бабинден
Огромни пари пристигат внезапно: 5 зодии ще решат финансови проблеми през 2026 г.
Челен удар с кола на Столичната община затрудни трафика в центъра на София
Какво още трябва да стане, за да проумеем? Българският модел се разпада
Протест срещу изграждане на кариера временно блокираха пътя София - Варна
След адските катастрофи в Испания: Експерт предупреди за критична жп-инфраструктура в България
Премахването на мита отваря ли нови възможности за български износители към Южна Америка

Аз само истини виждам.