Доставките на ремдесивир за Европа ще се увеличат, но от есента
Ръководителят на германското звено на компанията Gilead цената на продукта от 2340 долара за пациент в богатите държави, изтъквайки високите разходи
Gilead Sciences Inc планира от есента да увеличи доставките на лекарството ремдесивир за Германия и Европа, като ще прецени как да разпредели количествата за всяка държава въз основа на броя на заразените с коронавирус, заяви ръководителят на германското звено на фармацевтична компания, цитиран от Ройтерс.
Бетина Бауер, управляващ директор на Gilead за Германия, споделя пред местното списание WirtschaftsWoche, че американската компания може да увеличи своето месечно производство на ремдесивир от 190 000 до 2 милиона дози през декември.
Бауер посочва, че Gilead е в преговори с германското правителство за увеличаване на доставките, предава investor.bg.
Компанията се сблъска със сериозни критики, тъй като вече преразпредели за следващите три месеца почти всичките свои налични количества на ремдесивир за САЩ, което предизвика безпокойство относно наличието на лекарството на други места.
Германия разполага само няколкостотин дози ремдесивир и настоява Gilead да увеличи производството на лекарството, което е единственото, получило условно разрешение за употреба от Европейския съюз (ЕС) за употреба от пациенти, диагностицирани с COVID-19.
Бауер изтъква, че към момента в Германия наличността на лекарството е по-голяма от неговото търсене.
Тя защити цената на продукта от 2340 долара за пациент за по-богатите държави, като заяви, че увеличаването на производството на фона на пандемията ще струва около 1 млрд. долара годишно на компанията.
17-годишен нападна двама полицаи, единият е със счупен пръст
България е първа в ЕС по производствена инфлация за трети пореден месец
Емона отваря дворовете си за изкуство: Фестивалът "АртЕмона" започва на 6 август
Банков рекорд у нас: 1,1 милиарда евро печалба за половин година и силен ръст на чуждите инвестиции
Триумф за яхт клуб "Черноморец Бургас" на Държавното първенство в Приморско
Андрей Гюров поиска от Радев отговори за агитките пред хотела с еврейски деца
Япония избира втора столица за защита от бедствия - Осака води сред кандидатите
България оглави ЕС по ръст на промишлените цени с 18,2%
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер
Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка
Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция

Ама хак име е.....сега освен паметник на Рейгън направете и паметник на тъпотата си..