×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Предлагат акад. Юлиан Ревалски да бъде удостоен с орден „Стара планина“ - първа степен
  • Върховният главнокомандващ на Обединените въоръжени сили на НАТО в Европа генерал Алексъс Гринкевич пристига на посещение в България
  • Природният газ поскъпва с близо 6%, КЕВР взима окончателно решение за цената на тока и парното
  • Правителството внася Бюджет 2026
  • Повечето българи виждат полза от членството на нашата страна Европейския съюз, сочи проучване
  • Тръмп декларира над 1,4 милиарда долара доходи от криптопроекти
  • Военните самолети и цистерни напуснаха Летище Васил Левски, обяви премиерът Радев
  • Ирландия пое ротационното председателство на ЕС
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Валери Симеонов: Доган вероятно още е недосегаем, сараят му е незаконен - питайте Гешев


Валери Симеонов: Доган вероятно още е недосегаем, сараят му е незаконен - питайте Гешев
Винаги съм бил категорично против охраната на Пеевски и Доган от НСО, обяви Валери Симеонов
09 Юли 2020, Четвъртък, 13:24 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Депутати от НФСБ подали до прокуратурата сигнали за нередности в строителството още през 2015 г., но проверката била "затлачена"

Морският сарай на Ахмед Доган края нос Чукалята е незаконен. Това обяви лидерът на НФСБ Валери Симеонов на пресконференция в парламента.

„До момента имаше недосегаеми фигури в българската държава. Една такава е Ахмед Доган“, коментира той.

По повод скандала преди два дни, при който гардове на НСО блъскаха политици, опитващи да стъпят на държавния бряг до сарая, Симеонов каза: „Приветствам поведението на г-н Христо Иванов. Да, такова трябва да е поведението на всеки човек, който държи за законността в държавата. Няма нито да му се подигравам, нито да му се присмея. Но ние това сме го правили още 2014 г., когато започна строежът (на сарая на Доган – б.а).“

По думите на лидера на НФСБ медийното пространство в България е изключително деформирано.

На въпрос трябва ли да бъдат охранявани Ахмед Доган и Делян Пеевски, Валери Симеонов отговори: „Аз винаги съм бил категорично против охраната на тези двама човека“.

А след питане – защо мисли така, лидерът на НФСБ каза: „По причина че те не могат да бъдат охранявани от държавна служба, след като не отговарят на законовите изисквания за охрана... Освен това създават едно усещане в обществото за привилегированост, за недосегаемост и т.н. Който има нужда от охрана, може да се обърне към частна охрана, може да си назначи такава и т.н. А те не са хора без възможности, знаете. Нито единият е беден, нито другият. Но защо е моето крайно, бих казал пристрастно, отношение към охраната на тези лица? Просто защото съм потърпевш. Просто съм потърпевш. 2008 г. тези хубавци, четири човека, биха мой екип на телевизия „Скат“ в град Созопол, на 1 май, пред заведението „Лазурен бряг“, заради това, че искаха да вземат интервю от Ахмед Доган. На 1 май 2008 г!  След това строшиха камерата на „Скат“ - доста скъпа камера. Ето оттам започна всичко“.

След това имало куп закононарушения в парк „Росенец“, свързани с изграждането на обекти на Ахмед Доган.

„Сараят е незаконно построен“, категоричен е Валери Симеонов.

„Валентин Касабов и Христиан Митев през 2015 г. в качеството си народни представители направиха това, което направи Христо Иванов и никой не ги отрази, естествено, защото те са някъде от Бургас. Но те отидоха, поискаха да влязат, бяха възпрепятствани, подадоха съответните сигнали до прокуратурата и на 3 декември 2015 г. бариерата беше премахната – по нашите сигнали, по нашето настояване и по нашите действия. Впоследствие отново поискахме и сезирахме прокуратурата, която започна щателна проверка и на строежа, и на всичко и до момента нямаме отговор. Така че тук трябва да се обърнете към г-н Гешев – главния прокурор, и да го запитате би ли проверил какво е станало и защо се затлачи проверката, която започна още 2015 г. по сигнал на телевизия „Скат“ и народните представители Валентин Касабов и Христиан Митев, защото ние не получихме нито отговори, нищо! Както не получихме подкрепа от цялата медийна общност на София.“

Валери Симеонов обясни, че в 100-метровата ивица в зона „А“ от брега е забранено да се строи на височина над 7,5 м.

„Въпросният сарай на Доган се намира в тази зона и той е висок 12 метра. Второ, там има една огромна, незаконна оранжерия, която е разпростряна на около декар. За всичко това сме подали сигнали до общината и до РДНСК, и до прокуратурата още 2014 г. И до момента – нищо. Отделно, има други изградени обекти със съмнителна законност и всичко това е трябвало да се провери и да се предприемат необходимите мерки... Освен всичко друго, там има и пречиствателна станция, изградена, за да обслужва сараите, което също сме го протестирали, инфраструктура и т.н. И въпреки че през декември 2015 г. успяхме да премахнем бариерата, впоследствие тя пак се появи“, коментира Валери Симеонов.

И изграденият вълнолом също трябвало да се провери. Но най-важен бил сараят.

По документи там трябвало да има водна спортна база, а не хотел, както изглеждала резиденцията на Доган

На въпрос на „Флагман“ смята ли, че прокуратурата е сложила чадър над Доган и Пеевски, Валери Симеонов отговори: „Естествено, до момента като институция прокуратурата не си е вършила работата. Сега, в този състав на прокуратурата – не мога да ви дам отговор, да давам оценка на новия главен прокурор. Ще видим какво ще направи и какво няма да направи и тогава ще ви дам оценка. Сега как да дам оценка?! Да кажа – „вероятно ще направи нещо“ или „вероятно нищо няма да направи“. И вие ще го пляснете като заглавие. Няма смисъл от това.“

Преди това, на друг въпрос на „Флагман“ - все още ли е недосегаем Доган, Симеонов отговори: „Вероятно да.“

А след допълващо питане - защо мисли така, лидерът на НФСБ обясни: „Защото НСО охранява, не допуска достъпа до крайбрежната ивица, независимо дали е плаж или са камънаци. Къде е мястото на НСО в случая? Къде е мястото и на директно отговарящия за НСО президент? Защо не се установи до момента кои са лицата, имената им. Да се каже ясно, че те нарушават закона; че превишават многократно своите правомощия, както го правят вече десетилетия?“

На въпрос аналогичен ли е случаят по отношение на недосегаемостта и за Делян Пеевски, Валери Симеонов отговори: „Нямам информация за Делян Пеевски. Но лично аз съм искал проверка още 2018 г. за основанието, на което Ахмед Доган е охраняван. Забравихте ли вече? Забравихте!“

Като вицепремиер през 2018 г. Симеонов се заинтересувал защо държавата охранява Доган. Тогава получил секретни доклади.

Имало информация за заплаха към почетния председател на ДПС, идваща от чужда държава.

Тогава обаче президентът Румен Радев не подкрепил Валери Симеонов. И така държавната охрана за Доган останала и до днес. Радев пък сега се активирал заради предизборния период.

От НФСБ обясниха, че не са убедени, че МВР и ДАНС настояват да се охранява Ахмед Доган (както твърди президентът).

В тричленната комисия, която взима решение по въпроса, няма особено мнение от шефа на НСО, коментира от своя страна зам.-председателят на НФСБ Борис Ячев.

След констатация на „Флагман“, че отговорността на МВР и ДАНС не може да се изключи, Валери Симеонов заяви: „Естествено, това е колективен орган. Отговорността лежи и върху тях. Но когато решенията се предопределят от председателя на комисията, все пак мисля, че колкото и да е равномерно разпределена отговорността, някой е по-отговорен.“

От НФСБ са категорични, че ключово е мнението на началника на НСО, който е на подчинение на президента. Затова и Румен Радев не трябвало да бяга от отговорност.

До една седмица щяло да има и съответно законодателно предложение. То ще вменява на шефа на НСО лична отговорност кой и как да бъде охраняван. Така щяло да се избегне прикриване зад колективната отговорност.

По думите на Валери Симеонов, президентът проявявал вопиюща некомпетентност по темата с охраняваните лица.

На въпрос на „Флагман“ - има ли право държавният глава да определя кой да бъде пазен от НСО, лидерът на НФСБ отговори: „Не е редно той да казва кой да бъде охраняван и кой да не бъде охраняван. Това си е работа на комисията, в която обаче водещата фигура е началникът на НСО. Той свиква комисията, той е човекът, който подготвя решенията и дневния ред. Така че отговорността е на началника на НСО за вземането на решения по отношение на охраната, но прекият контрол и отговорност остават на президента.“

Валери Симеонов даде пример как вчера държавният глава е поискал свикване на тричленната комисия по въпроса за охраната на Доган и Пеевски, и тя веднага се събрала.

„И след това някой да ни обяснява, че президентът нямал правомощия. Самите факти и самото ежедневие показват, че това не е така“, отсече Симеонов.

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Полицай спаси 14-годишно момче от удавяне Полицай спаси 14-годишно момче от удавяне 01/07/2026, Сряда 18:10 0
21
Коментара по темата
21.
Просто питам
09.07.2020 22:41:19
1
5
Ама нима до сега вие не знаехте г-н Симеонов? Не знаехте че Доган и онова пълничкото момченце се охраняват от НСО и за това се плаща с народни пари?Ами кои общински гласуваха да им се даде път?Ааа ама вие до сега защо не го направихте на въпрос .дали има някаква причина? А навярно се опитвате да яхнете народното недоволство.
20.
*********
09.07.2020 19:52:37
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
19.
*********
09.07.2020 19:27:38
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
18.
до 17
09.07.2020 17:41:13
0
9
много правилен коментар това е самата истина
17.
Мара Мичковица
09.07.2020 17:23:29
1
26
Валерката да обясни защо общинските му съветници гласуваха ЗА подаряване на общинския път на Доган. Наистина ли мисли гласоподавателите си за толкова тъпи?
16.
*********
09.07.2020 16:51:43
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
до 13 кому е правото ?????????????????
09.07.2020 16:19:43
2
23
ХАХА ЕДИНСТВЕНОТО ПРАВО НА НФСБ ДА СА ИБРИКЧИИ //МИЕЩИ ГЪЗА НА БЕЯ СЛЕД КАТОСЕ Е ИЗСРАЛ/////ТЕ ГЛАСУВАХА ЗА ДА БЪДЕ ДАДЕНА СВЕЩЕННА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ !!!!!!!!!!!!!!!!ТОЧКА !!!!!!!!!АЙ СИКТИР БЕ ПРЕДАТЕЛИ НА БЪЛГАРИТЕ ГЛАСУВАЛИ ЗА ВАС
14.
Xxxxx
09.07.2020 16:09:37
0
20
За книгата на Гинес ни е държавата
13.
фърт
09.07.2020 15:28:08
4
16
валка много си прав но селския каскет дали му стиска да предприеме стъпки срещу доганя а?
12.
до Черкезбахчасарайкьой
09.07.2020 14:54:11
0
24
Тами ли била базата?
Оттам ли стоварват и тровят децата?
Вай! Вай! Вай!
11.
до 11 чечо ЧЕНГЕТО
09.07.2020 14:39:07
1
32
Стига с тези ченгеджииски номера да изместваш темата//ВНИМАНИЕТО//!!!!!А ТЯ Е ЗАЩО ПАТРеОТИТЕ ГО ИГРАЯТ ИБРИКЧИИ А СЕГА ПИТАЙТЕ ГЕШЕВ !!!!!!!ТОВА ЧЕ ГЛАСУВАХА ДА БЪДЕ ДАДЕНА СВЕЩЕННА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ НА //яна на чужда вяра///НЯМА КАК ДА БЪДЕ ЗАБРАВЕНО ОТ ГРАЖДАНИТЕ
10.
"""по делата им ще ГИ познаете"
09.07.2020 14:31:27
1
38
СЕГА БИЛО ПРАВИЛНО АААААААААААААААА БЕ ФУРНАДЖИИСКА ЛОПАТО !!!!!!!А КАТО ГЛАСУВАХТЕ///НФСБ в общинския парламент ///ДА ДАДЕТЕ СВЕЩЕННА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ НА ДОГАН ПАК БЕШЕ ПРАВИЛНО!!!!!!!!!!!!!ХАХА ТИ НАС НА ИДИОТИ ЛИ ЩЕ НИ ПРАВИШ!!!!!!!!
9.
НФСБ ИБРИКЧИИ НА АГАТА
09.07.2020 14:22:14
1
44
АЛО """ПАТРеОТИ""""ЩО ДАДОХТЕ ПЪТЯ ///СВЕЩЕННА БЪЛГАРСКА ЗЕМЯ НА МАФИЯТА БЕ?????????????????????ЩО БЕ ПОДЛОГИ ГЛАСУВАХТЕ ЗА ТОВА !!!!НА СЛЕДВАЩИТЕ ИЗБОРИ ВЛАСТ ПРЕЗ КРИВ МАКАРОН
8.
Никой
09.07.2020 14:15:44
0
45
Ега ти държавата ! Народе!!!
7.
Черкезбахчасарайкьой
09.07.2020 14:06:26
1
57
Сега къде ще крият НСО тоновете с ТУРСКИ хероин трябва да местят базата
6.
#КОЙ
09.07.2020 13:59:32
0
54
Като го слуша човек миже да си помисли, че това е политик в опозиция, но този човек е в управляеащата коалиция!!! В крайна сметка, #КОЙ ни управлява????
5.
uhhh
09.07.2020 13:56:26
0
31
Aде де, ама не смее да го провери!
4.
Прокуратурата в БГ
09.07.2020 13:50:35
0
49
Няма правомощия върху незаконното строителство и ти , като Ревизоро, чакаш някой друг да ти свърши работата! ПатрЕоти!!!
3.
Аз
09.07.2020 13:50:30
1
49
Как няма да се пази като ГЕРБ е ДПС
2.
Питахме
09.07.2020 13:48:38
1
45
Твоят човек от РДНСК Милен Ненчев, ама той каза, че всичко е наред!
1.
Ха
09.07.2020 13:44:07
1
51
ББ е казал охрана да има и има,Гешев не го барайте ной е човек на Пеевски! Грешката е правилна!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Александър Пулев: Предотвратихме затварянето на рафинерията, бомбата е заложена от хората на Борисов Александър Пулев: Предотвратихме затварянето на рафинерията, бомбата е заложена от хората на Борисов Вчера успяхме да я обезопасим, срещата ни с представители на „Литаско“ е решителна стъпка в подкрепа на националния интерес, каза министърът на икономиката Идва най-мощната магнитна буря от месеци, фронталният сблъсък е на 2 юли Идва най-мощната магнитна буря от месеци, фронталният сблъсък е на 2 юли Изригване от най-висок клас на Слънцето изпрати плазмен облак право по линията към Земята, геомагнитните смущения ще продължат над денонощие Първо пуснат на свобода, после в ареста: Задържат за 72 часа Иван Сивов от инцидента в Ахелой Първо пуснат на свобода, после в ареста: Задържат за 72 часа Иван Сивов от инцидента в Ахелой Грозят го до 2 години лишаване от свобода 94% от българските ученици ползват изкуствен интелект, повечето се учат сами 94% от българските ученици ползват изкуствен интелект, повечето се учат сами Мащабно изследване на образователното министерство показва, че технологиите вече са част от ежедневието на децата, докато експертите настояват за спешна подготовка на учителите Грозни обиди я държат далеч от стадиона: Защо Алисия категорично отказва да стъпва на мач Грозни обиди я държат далеч от стадиона: Защо Алисия категорично отказва да стъпва на мач Попфолк звездата проговори за пошлите коментари от родители на млади футболисти и сподели за старата болка от разбитото си семейство с Валери Божинов След 10 г. "Когато котката я няма" се завръща тази вечер на сцената на ДТ "Адриана Будевска" След 10 г. "Когато котката я няма" се завръща тази вечер на сцената на ДТ "Адриана Будевска" Постановката започва в 19 часа и гарантира смях до сълзи ЕК променя данъчните правила: Ето как бизнесът в Европа ще спести 8 милиарда евро ЕК променя данъчните правила: Ето как бизнесът в Европа ще спести 8 милиарда евро Двете нови предложения „Омнибус“ и ДАС обещават да сложат край на излишната бюрокрация и да улеснят трансграничните плащания в ЕС Пуснаха от ареста Иван Сивов след инцидента с водния атракцион в Ахелой Пуснаха от ареста Иван Сивов след инцидента с водния атракцион в Ахелой 55-годишният Иван Сивов, който беше задържан след тежкия инцидент с воден атракцион в Ахелой, е освободен от ареста , научи Флагман.БГ. Малко след 12:30 ч. е изтекла 24-часовата му мярка за задържане. Към момента спрямо него няма повдигнато обвинение. Инцидентът стана вчера в морето край Ахелой. Пострадаха трима младежи от Израел, които се качили на т.нар. „банан“ – надуваема атракция, теглена от джет. Извънредно! Пак инцидент с воден атракцион: Надуваем „диван“ се заби в скалите край Ахелой, турист бере душа в реанимацията По първоначална информация при прибиране към бреговата ивица мъжът, управлявал джета, изпуснал контрол над атракцията след десен завой. Надуваемото съоръжение се отклонило и се ударило в камъните на близкия вълнолом. Двама от младежите са се разминали с охлузвания по тялото. Най-тежко е състоянието на 17-годишния им приятел, който е ударил главата си в камъните. Той е настанен в реанимацията на бургаската болница с тежка травма и опасност за живота. Иван Сивов е управител на водната база, от която е използвана атракцията. След инцидента той беше задържан за срок до 24 часа, докато се изясняват обстоятелствата около случая. Арестуваха известния бургаски бизнесмен Иван Сивов след тежкия инцидент с джет в Ахелой Проверките на „Морска администрация“ са установили, че водната база не е сертифицирана и не притежава необходимите документи за извършване на водно-развлекателна дейност. Според първоначалните данни обектът е функционирал в нарушение на нормативните изисквания за безопасност. След малко брифинг ще даде районния прокурор Мария Маркова. Очаквайте подробности! Трагедия! Почина един от водачите от ПТП-то край с. Крушевец Трагедия! Почина един от водачите от ПТП-то край с. Крушевец 51-годишният мъж от Крушевец е издъхнал в болница „Бургасмед“, въпреки че първоначално е бил транспортиран в контактно състояние 4 зодии винаги излизат победители от най-тежките изпитания 4 зодии винаги излизат победители от най-тежките изпитания Астролозите посочват кои знаци притежават необяснима вътрешна сила да се възраждат след всеки удар на съдбата и кои са техните най-мощни оръжия
Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Спешно изтеглят продукти на „Нутела“ в Европа заради метални частици Хранителният гигант „Фереро“ призовава потребителите незабавно да изхвърлят засегнатите партиди кексчета, България за момента не е в черния списък Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела Хуманитарна катастрофа след два последователни брутални труса, спасители вадят живи деца след дни в капана на бетона Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Масово убийство заради спор за дете: Шест трупа след стрелба в социален център Брутална касапница в германския град Щаде вдигна полицията под тревога, спецчасти и хеликоптери блокираха района, стрелецът е в ареста Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Владимир Кличко: Младите минават през ада, но ще направят Украйна и България по-силни Русия на Путин няма бъдеще, каза той Българската русофилия започна миграция към Китай Българската русофилия започна миграция към Китай Очевидно разочарован от Русия, един от ярките представители на общността, проф. Иво Христов, вече обгрижва следващата империя Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Първият "бременен мъж“ в света Томас Бийти разказва историята си Дъщеря му навършва 18 години и вече се сблъсква с истината на транс тийнейджърите Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Светът на киното скърби: Почина една от най-обичаните легенди, вдъхновила поколения Британската култура изгуби една от най-ярките си и обичани икони Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Масова евакуация! Огромен пожар изпепели известен круизен кораб, полицията на крак Благодарение на бързата и професионална реакция на спасителните служби, към момента няма данни за пострадали или ранени Цената на петрола се срина след месеци на блокада Цената на петрола се срина след месеци на блокада Според оценки на Bloomberg, износът на петрол от страните от Персийския залив е достигнал 75% от нивото си отпреди войната. Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Мащабен план на Цанко Цанков: Инвестира над 800 хил. евро, за да превърне басейна във „Ветрен“ в целогодишен център Световният рекордьор излезе с конкретна визия часове преди сесията на Общинския съвет в Бургас – предлага безплатно плуване за деца и хора с увреждания
Георги Димитров, кмет на община Карнобат Георги Димитров, кмет на община Карнобат Когато започнеш да омръзваш сам на себе си, значи си омръзнал и на другите Виц на деня Виц на деня - Знаеш ли, по какво се различава пердето от тоалетната хартия?
- Не!
- Ах, мръснико, значи ти си бил.
Виц на деня Виц на деня Майка към детето си:
- Ако не си изядеш кашата, ще извикам Баба Яга!
- Мамо, стига! Нали не мислиш, че тя ще я яде?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Песимиста го хапят комарите, а при оптимиста смучат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори