×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мерките срещу COVID-19 безсмислени, защото 1,5 млн. българи няма да ги спазват


Мерките срещу COVID-19 безсмислени, защото 1,5 млн. българи няма да ги спазват
Засега здравната система държи, но ако са над 300 се заразяват с COVID-19 на ден, ще започне да се претоварва, каза проф. Николай Витанов
09 Юли 2020, Четвъртък, 08:08 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ще се върнем към ниските нива, ако тези хора, които смятат коронавируса за безобидно грипче, си променят позицията, каза проф. Витанов

Мерките срещу COVID-19 безсмислени, защото 1,5 млн. българи няма да ги спазват. Това намекна ръководителят на екипа за анализи към Националния оперативен щаб проф. Николай Витанов. 

Тези хора вярват, че това е безобидно грипче, не спазват мерките и ето го резултата, добави той.

„Всичко все още не сме изпуснали. 10 000 е най-малкото петцифрено число, а точната цифра на тези, които ще бъдат заразени до есента няма да ви кажа, за да не ме обвинят, че плаша хората“, заяви професорът. 

„Искате ли да ви разкажа една история? Имало едно време един доктор. Дошла епидемия. Той си казал каква възможност, за да си вдигна клиентелата. Изкарал теория, че нищо няма, а това е безобидно заболяване. Защо го слушат?“, попита той.

„Натоварихме болниците. В ситуацията на Сърбия сме. Болниците ще започнат да имат проблеми. Иронията е, че хората трябва да го научат от собствения си опит, че вирусът не е грипче. От едно безразличие към мерките, има промяна в големите градове“, каза пък Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията. 

Връщане назад и намаляване на заразените може да има само, ако тези 1,5 млн. души си променят мнението, добави проф. Витанов. 

„Тези хора искат да си живеят живота. Те се страхуват само Гърция да не затвори границата“, коментира Безлов. 

„Дори и да се върнат мерките, тези 1,5 млн. българи няма да ги спазват. Засега здравната система държи, но ако са над 300 болните на ден, ще започне да се претоварва“, каза още  ръководителят на екипа за анализи към Националния оперативен щаб. 


В категории: COVID-19


27
Коментара
27
Коментара по темата
27.
Перко с пагони и черни ръкавици,наведен пред Херо
10.07.2020 03:43:35
0
1
От Щаба си правим стъкмистиките както желаем - преди месец една "минимална част от народа" не спазваше,сега станаха милион и половина.Ако наш Витанов ги смята както досега кривите на заболели и умрели най-вече - ясно е,че няма общо с реалността.Но пък ние,понеже грам не се интересуваме от политика и не чакаме господин Борисов да ни звънне и да дава указания,изведнъж взехме да намираме "огнища" по 100,200 и днес вече 330.И не казваме,че е заради повечето тестове (преди 3 месеца твърдяхме,че няма възможност за подобно масово тестване,сега вадим по 4500 на ден),нито кой е грешен,кой верен,колко от пробите пишем и дали въобще това са новозаразени или просто положителни проби.Сега ще пробваме и 10 000 теста да "праснем" и да открием и 500 заразени.А дали това има значение или трябва да се гледа процента,колко са в болница и колко почиват - това не се пита! Продължавате ли да излизате и да крещите "Гешев и Борисов за позор - оставка и затвор" и да излизат още записи и снимки с Премиера ще се заразявате все повече и повече и яко ще измрете! Ма яко ви казвам! Чувалите за трупове няма да ни стигнат! Стойте си вкъщи и в никакъв случай не искайте оставка! Все пак нас ни е назначил Премиера! Няма ли го той - няма ни и нас! И всички ще пукнете!
26.
Капацитет
09.07.2020 19:27:56
0
1
"Професора"като спре да употребява,тогава да изказва компетентно мнение
25.
Лост
09.07.2020 11:59:46
3
4
Ами да започват да правят по 40000теста тогава. Ще се окаже, че имаме 2000заразени, а починалите пак са 5-6.И в един момент 50%положителни и кого ще плашите тогава?
24.
Хахах
09.07.2020 11:39:34
3
7
Видя се колко е вярен теста дава положителни проби на коза и куче..До тук с тая глупости.
23.
Демо
09.07.2020 10:54:19
2
12
Случаи спрямо тестове в %:

06.07.20 – 63/923 = 6.8%;

07.07.20 – 174/2775= 6.3%;

08.07.20 – 188/3467 = 5.4%

09.07.2020: 240/4286=5,6%.

В интензивните сектори са 29, в болниците – 498.

Хоспитализираните ще нарастват, защото пътеката стана 1200 лв.
22.
до 135
09.07.2020 10:46:34
3
10
Само трябва да се отбележи, че заразен, не означава болен и тогава тия проценти стават още по-нищожни. Бих казал, че не повече от 20% от заразените карат някаква форма на Ковид. От болните пък сигурно 10% са със серизни симптоми. Та от тия 240 заразени днес сигурно 2-3 ще са със серизона симптоматика. Когато математиката говори, даже и манипулаторите мълчат... щото не знаят какво да кажат
21.
Всеки се изхожда по темата
09.07.2020 10:39:18
3
13
Какво излезе сега? Хората били виновни, че мислили Ковид за безобидно грипче? Първо са погледнете всичките капацитети каква я свършихте и какви действия предприехте, как ни лъгахте и манипулирахте и тогава обвинявайте хората. Хората биха приели някакъв реален процент смъртност дори, само да не умират от глад. Защото накрая ще излезе, че от Ковид е можело да умрат 1000 човека, а от глад, стрес и т.н. породени от загуба на работа са умрели 10000, а други 100000 са получили сериозни заболявания заради стрес
20.
Maтематика за социолози на ГЕРБ
09.07.2020 10:08:11
5
14
Пандерастите полудяха от злоба...абе живейте си живота,все ще се мре от нещо,ама няма да е от Ковид-19...Тия стъкмистики си ги заврете някъде на влажно и тъмно,смъртността за март-април-май е 30% надолу,заради спрените планови операции,касапите нямаха работа и се самосаразяваха с грип за пари...Лекували-нали нямало лечение за тоя грип
19.
Бай Дечо до 19
09.07.2020 10:07:28
6
18
Виж сега насранко страхлив!! Вярвай си каквото и на когото искаш! Фактите обаче са следните- промяната в цифрите се дължи единствено и само на повечето тестове!! Достоверността на които е обаче изключително съмнителна( пример- заразеното хлебно дърво в Танзания), но това е отделна тема! Има обаче едно твърдо число, което така и не се променя с броя на заразените, а това са починалите!! Знаеш защо ПРЪДЛЬО? Защото смъртността е ниска, идентична с сезонните грипове, а официалните данни са даже и за по-ниска с сравнение с 2019!! Мислиш ли, че това математиче с брадичката горе щеше да се разхожда като МИНДОВАТА по студиата всеки ден, ако върлуваше чума?!! Щеше да е със скафандър и нямаше да го видиш 2 години!! И какво се случи, въпреки неспазването на мерките? Ще ти кажа- НИЩО ОСОБЕНО!! Няма и да се случи, така че си крий насраният задник колкото искаш и не се прави на професор по форумите!!!
18.
135
09.07.2020 10:03:26
4
10
Случаи / PCR тестове в %
06.07.2020 - 63/923- 6,8 %
07.07.2020 - 174/2775 - 6,3 %
08.07.2020 - 188/3467 - 5,4 %
09.07.2020 - 240/4286 - 5,59 %

Никакви рекорди и пр. Но нали трябва да се плашат хората с цифри.Дори на Западна Европа не и беше хубаво вначалото като обявявахме по 30-40 случая , защото така представяхме за рай . Сега обяваваме по 200 и вече сме лоши.А и тогава и сега съотношението в проценти си е било едно и също .Но важни са схемите ;)
17.
Do 19
09.07.2020 09:48:40
8
6
Добре казано! Вече до гуша ни дойдоха тези мрънкащо, все лъгани идиоти!
16.
18
09.07.2020 09:38:38
15
10
Малоумници прости! До кога ще вярвате на идиотите, че това е присто грип! Целият свят ще ни затвори, заради вас!
15.
вижте
09.07.2020 09:28:04
4
2
това видео смъртни случаи корона срещу други болести !!!!!!!!!
https://youtu.be/Mr8Dp1Xwox0
14.
55
09.07.2020 09:24:16
4
5
Покрай тази Корона много специалисти се намериха и всичко за пари
13.
до11
09.07.2020 09:22:19
12
11
няма друга болест/вирус по заразна от короната. болниците няма смогват. те са го написали горе ама Ганьо не може да чете
12.
Бот
09.07.2020 09:18:33
4
17
Страшен математик, невероятен анализатор, неземен статистик!
Защо не казва кога бяха тези ниски нива? Не беше ли когато правиха по 200-300 теста? Защо не обявяват бройката средно на 1000 теста примерно. Каква статистика може да е 60-70 на 1000 и 240 на 4500 теста.
Иначе за мерките е прав донякъде, трябва да се спазват някакви, ама чак да затварят всичко поради СТЪКмистиката им.
11.
*********
09.07.2020 09:16:00
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
10.
Ш
09.07.2020 09:14:53
13
18
С тая маска най-много да се разболеете още повече от отслабване на имунната система.. хора тъпи ли сте или да? Здрав човек носи маска на 40 градусова жега аре стига глупости и не ми обеснявайте , че можеш да заразяваш без да знаеш това го знам! Едно е факт няма грип няма сърдечни заболявания няма нищо само тъпата ви корона и промиване на мозъци по телевизията! Болести ще има и е имало и преди корона и след корона ! Осъзнайте се хора това нещо е най-успешното оръжие измислено до сега и е най-мазната измама на 21 век.. всеки един разболял се го пишат ковид и вие вярвате аре лек ДЕН
9.
Вярвай на каквото си искаш,Ганьо
09.07.2020 09:07:22
9
11
Прави си сметките,смятай там и злобей!!
Но една маска поне можеш да си сложиш,ръцете можеш да си дезинфекцираш,нали? Нито е толкова тежка маската,нито ще те направи по-грозен и тъп отколкото си! Става въпрос не за ТЕБ ,в цял свят има пандемия! Тия анализи за държавата ги напиши по някоя друга тема.И кво си мислиш,че лъжат целия свят ли!? Ганьооо Ганьооо
8.
9
09.07.2020 09:06:06
8
17
Тъпанари прости, само ВОЕННО ПОЛОЖЕНИЕ ще ви оправи пияниъе, дрогирани и прости мозъци! И ако заболеят и умрат ваши близки, егоизмът ви дали ще понамалее?
7.
и така номер 5
09.07.2020 09:00:48
11
9
Явно имаш комплекси,че си грозен,прост и не мязаш много-много на мъж ..или наистина си грозен и прост педал! И какво е твоето решение, Ганьо?? Да ходим без маски и въобще никакви предпазни средства ,защото (нещо за пръдня и гащи говориш) ?? Това ли е?И толкова си си сигурен,че реши да го напишеш тука!! Ами -не ! Благодаря за решението! Това с противогаза ли ти е най-оригиналната мисъл??
Да взема на теб ли да повярвам в крайна сметка...
6.
КороноТъпак
09.07.2020 08:53:59
10
28
Математик се изказва за медицина. Пожарникар учи английски. Милиционер с апартамент прави втора партия. Друг милиционер с каскет гони кокошки по селата. Дебелак отговаря за спортуването. Глупак оправя правосъдието. Чалга певец ще ни спасява. Летец ще ни приземява. ИЗВОД : Неизтребима е нация оставена на такъв естествен подбор ! Идиот до идиота мила моя майнольо .. и аз начело. п.п. ЧЕСТИТ НИ РЕКОРД 4300 ТЕСТА ! И ежедневните 5-6% вирусоносители при 30% шанс за грешка на PCR тестовете.
5.
третия FC ли си кво си
09.07.2020 08:53:28
12
6
На български не умееш ли да пишеш,ве мангал! Проста,неграмотна...циганска мишка!! Аре марш в насраната ти дупка!Тука пишат събрани в конкурс по малоумие,неграмотност,злоба.Най-некадърната част от обществото-като оня първия,дето чака майка си!
Не разбрахте ли,че от такива като вас няма полза нито за обществото,нито за държавата(то пък нямало държава...) нито за вас самите! Тъпи ,злобни селяндури!Или нямате живи родители и деца,или ако имате ги мразите повече от себе си!!
Дано пукнете всички Ганьовци и Ганки, на които само АЗ ви е в главата.
4.
do 4
09.07.2020 08:48:04
16
17
Слагай противогаза и се крий под леглото, умен и красив джендър...5 месеца как вярваш че можеш да спреш пръдня с гащите си,толкова можеш да спреш и грипа с маска
3.
Ганьо пак не вярва!!
09.07.2020 08:44:10
15
18
Пак го лъжат НЕГО!! Пак ГО манипулират!
Толкова е прост,че е готов да сее зараза и смърт,защото ГО лъжат.Ганьооо Ганьооо
2.
Fc
09.07.2020 08:36:49
16
7
Kakuv e tos nqkakuv matematik, lekar li e po tasi specialnost... Ne... izrudi gadni vsichkite sa na Boiko mishki
1.
чакам
09.07.2020 08:18:08
19
9
коронатъпаците за техният пореден малоумен отзив,. ,да ми оправят настроението.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори