Плувец от Бургас ще подобрява световния рекорд по най-дълго плуване в басейн
Дали ще успее, ще стане ясно на 22 август
Плувец от Бургас ще направи опит да подобри световния рекорд по най-дълго плуване в басейн. Цанко Цанков ще преплува 825 дължини в 50 метров басейн за 12 часа. Това е точно 41 километра и 200 метра.
Точно толкова е световният рекорд, поставен в Швейцария през 1996 г. от словенския плувец Мартин Стрел, а целта е да го подобря, каза той в „Тази сутрин“ по бТВ и допълни, че това е напълно възможно. Средното време, за което той взема една дължина е 30-35 секунди.
Няма регистриран опит за 12-часово плуване в 50-метров басейн в България, сподели спортистът, който вече седмица тренира средно по 4 часа дневно в Морската градина на Бургас.
Треньорката на плувеца Мария Чалъкова е убедена, че световният рекорд ще бъде подобрен от нейния възпитаник. Миналата година той преплува Бургаския залив при много по-трудни условия, припомни наставницата му.
14 часа е изкарал във водите на Черно море тогава Цанко, но смята, че предизвикателството в басейна не е по-лесно.
Дали българският плувец ще успее да подобри световния рекорд в басейн, ще стане ясно на 22 август.
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
Филип Буков, първото куче робот, звездите от „Един грам живот“ и още над 100 популярни лица идват на Teen Boom Fest
София търси нов главен архитект след половин година с временни назначения
Мартин Елвиса отново е ерген - раздели се с Йоана Илиева
След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих
Илин Димитров: Поставяме началото на национално партньорство в подкрепа на българското вино
Заемите на домакинствата скочиха с 21%, ипотеките вече са 18,7 млрд. евро
Защо замразеният хляб може да е по-добър от пресния
Шелдън от „Теория за големия взрив: Не бих се върнал за никакви пари
Кой е Владимир Янков - бизнесменът зад Загато, открит мъртъв в Банкя
Автобус проби мантинелата на "Цариградско шосе" в столицата, четирима са ранени

Стискам палци