Потоп в Средец: Мощна буря и градушка с големина на тенис топка удариха града
Наводнени са улици, къщи, разрушени са посеви и покриви
Мощна лятна буря удари Средец тази вечер. Това съобщиха читатели на Флагман.бг, които ни изпратиха и ексклузивни кадри. Над града се е излял невиждан дъжд, паднала е и градушка с големина на тенис топка, уточняват местните.
"Дъждът не продължи много дълго, но се изля голямо количество, улиците са под вода. Особено в района на кръговото при входа на Средец. Шахтите там се превърнаха в гейзери, откъдето извира вода. Преминаването с автомобили е почти невъзможно заради високото ниво на водата", съобщават нашите читатели.
Те алармират, че градушката е нанесла огромни щети. Повредени са посевите и насажденията, коли, разрушени са покриви на къщи.
Буря е ударила не само в града, но в много голяма част от общината, която се намира в Странджа, в района на Божура също.
Освен нанесените щети обаче, дъждът е подпомогнал пожарникарите при потушаването на пожара, който вилнееше тази вечер в завода за пластмаса в Средец.
Вижте ексклузивни кадри от бурята, както и от пожара:
Митничари откриха над 16 000 евро и златни изделия, скрити в бельото на жена
Почивката е лукс: Гърция се нареди сред най-скъпите дестинации в Средиземноморието
Вицето на Йотова се пази в тайна, Иво Христов очаква победа на вота
28 жертви след труса в Япония, още търсят оцелели
Гасене на пожар завърши с трагедия: Седем загинаха при падането на хеликоптер в Аржентина
Юли си отива без облаци и дъжд, август започва с 37 градуса
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд
Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб
Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания
Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара
Двама нападнаха и ограбиха 18-годишни край параклис в Созопол
Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона
