Къщичка за птички ли? Вижте как опаковаха "подпорната стена" на Алепу
В момента съдбата на строежът е напълно неясна
Строежът на Алепу, за който инвеститорът и контролните органи твърдят, че е подпорна стена, е изцяло покрит и опакован Това показа проверка с дрон на колегите от Е-Burgas.com. Съоръжението в момента прилича на арт инсталация от Кристо, но не е ясно с каква цел е направено това.
В момента съдбата на строежът е напълно неясна. В неделя премиерът Бойко Борисов заяви категорично, че там хотел няма да се строи и че съоръжението ще бъде превърнато в къщичка за птици. По думите му дори се очакват санкции за инвеститора, ако проверката на прокуратурата установи нарушения.
В същото време обаче строежът към момента се води напълно законен и мина всички проверки на РДНСК и отговорните институции.
Наскоро в публичното пространство бяха показани и визуализации, които показват голям терасовиден хотелски комплекс. Според този план текущият строеж ще остане изцяло под земята, а хотелската част ще бъде над него.

Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Това е гарантирано защото гл. архитект е съпруг на външната министърка,
а Онуй със джипката, дето го нарече къщичка за птички, има обещани няколко апартаментчета в тази къщичка!
Но аз искам да попитам... Какво мислите за презастрояванването в големите градове? Какво мислите за "Възраждане" в Бургас, например, или за "Лазур"? Навряни кооперации една в друга, места за паркиране - никакви! Всичко това прилича на гето, но никой не протестира. Обърнете внимание на местата в които живеете целогодишно, а не само на местата на които плажувате три месеца в годината!