Къщичка за птички ли? Вижте как опаковаха "подпорната стена" на Алепу
В момента съдбата на строежът е напълно неясна
Строежът на Алепу, за който инвеститорът и контролните органи твърдят, че е подпорна стена, е изцяло покрит и опакован Това показа проверка с дрон на колегите от Е-Burgas.com. Съоръжението в момента прилича на арт инсталация от Кристо, но не е ясно с каква цел е направено това.
В момента съдбата на строежът е напълно неясна. В неделя премиерът Бойко Борисов заяви категорично, че там хотел няма да се строи и че съоръжението ще бъде превърнато в къщичка за птици. По думите му дори се очакват санкции за инвеститора, ако проверката на прокуратурата установи нарушения.
В същото време обаче строежът към момента се води напълно законен и мина всички проверки на РДНСК и отговорните институции.
Наскоро в публичното пространство бяха показани и визуализации, които показват голям терасовиден хотелски комплекс. Според този план текущият строеж ще остане изцяло под земята, а хотелската част ще бъде над него.

Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Това е гарантирано защото гл. архитект е съпруг на външната министърка,
а Онуй със джипката, дето го нарече къщичка за птички, има обещани няколко апартаментчета в тази къщичка!
Но аз искам да попитам... Какво мислите за презастрояванването в големите градове? Какво мислите за "Възраждане" в Бургас, например, или за "Лазур"? Навряни кооперации една в друга, места за паркиране - никакви! Всичко това прилича на гето, но никой не протестира. Обърнете внимание на местата в които живеете целогодишно, а не само на местата на които плажувате три месеца в годината!