Къщичка за птички ли? Вижте как опаковаха "подпорната стена" на Алепу
В момента съдбата на строежът е напълно неясна
Строежът на Алепу, за който инвеститорът и контролните органи твърдят, че е подпорна стена, е изцяло покрит и опакован Това показа проверка с дрон на колегите от Е-Burgas.com. Съоръжението в момента прилича на арт инсталация от Кристо, но не е ясно с каква цел е направено това.
В момента съдбата на строежът е напълно неясна. В неделя премиерът Бойко Борисов заяви категорично, че там хотел няма да се строи и че съоръжението ще бъде превърнато в къщичка за птици. По думите му дори се очакват санкции за инвеститора, ако проверката на прокуратурата установи нарушения.
В същото време обаче строежът към момента се води напълно законен и мина всички проверки на РДНСК и отговорните институции.
Наскоро в публичното пространство бяха показани и визуализации, които показват голям терасовиден хотелски комплекс. Според този план текущият строеж ще остане изцяло под земята, а хотелската част ще бъде над него.

Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Това е гарантирано защото гл. архитект е съпруг на външната министърка,
а Онуй със джипката, дето го нарече къщичка за птички, има обещани няколко апартаментчета в тази къщичка!
Но аз искам да попитам... Какво мислите за презастрояванването в големите градове? Какво мислите за "Възраждане" в Бургас, например, или за "Лазур"? Навряни кооперации една в друга, места за паркиране - никакви! Всичко това прилича на гето, но никой не протестира. Обърнете внимание на местата в които живеете целогодишно, а не само на местата на които плажувате три месеца в годината!