Къщичка за птички ли? Вижте как опаковаха "подпорната стена" на Алепу
В момента съдбата на строежът е напълно неясна
Строежът на Алепу, за който инвеститорът и контролните органи твърдят, че е подпорна стена, е изцяло покрит и опакован Това показа проверка с дрон на колегите от Е-Burgas.com. Съоръжението в момента прилича на арт инсталация от Кристо, но не е ясно с каква цел е направено това.
В момента съдбата на строежът е напълно неясна. В неделя премиерът Бойко Борисов заяви категорично, че там хотел няма да се строи и че съоръжението ще бъде превърнато в къщичка за птици. По думите му дори се очакват санкции за инвеститора, ако проверката на прокуратурата установи нарушения.
В същото време обаче строежът към момента се води напълно законен и мина всички проверки на РДНСК и отговорните институции.
Наскоро в публичното пространство бяха показани и визуализации, които показват голям терасовиден хотелски комплекс. Според този план текущият строеж ще остане изцяло под земята, а хотелската част ще бъде над него.

80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Това е гарантирано защото гл. архитект е съпруг на външната министърка,
а Онуй със джипката, дето го нарече къщичка за птички, има обещани няколко апартаментчета в тази къщичка!
Но аз искам да попитам... Какво мислите за презастрояванването в големите градове? Какво мислите за "Възраждане" в Бургас, например, или за "Лазур"? Навряни кооперации една в друга, места за паркиране - никакви! Всичко това прилича на гето, но никой не протестира. Обърнете внимание на местата в които живеете целогодишно, а не само на местата на които плажувате три месеца в годината!