23 са контактните лица на кмета на Русе, всички са под карантина
Никой от тях няма симптоми
23 са установените до момента контактни лица от първа линия на заразения с коронавирус кмет на община Русе Пенчо Милков. Това заяви директорът на РЗИ-Русе д-р Маргарита Николова, съобщи Дарик.
Всички са под карантина, като на този етап никой от тях няма симптоми. Днес сградата на Общината е затворена за дезинфекция със заповед на директора на РЗИ. Дадени са инструкции на служителите да си следят здравословното състояние, да си мерят температурата и при най-малките симптоми да бъдат отстранени от работа.
Припомняме, че вчера беше потвърдена положителната проба за коронавирус на кмета на Русе Пенчо Милков. Той е приет в специализираната белодробна болница „Д-р Димитър Граматиков“ с обща отпадналост, умора, висока температура и суха кашлица.
По думите на управителя на болницата д-р Светослав Дачев, той е бил с клинична картина на пневмония, която е доказана от направената рентгенова снимка. Тъй като Областният управител на Русе Галин Григоров е имал контакт с кмета, той се е самоизолирал за 14 дни.
Установени са 6 негови контактни лица, които са под домашна карантина, като на този етап нямат никаква симптоматика.
Главният прокурор на САЩ: Стрелецът от Вашингтон e искал да се прицели в президента
Насар с пламенни думи на българска земя
Мъж загина на място, пометен от автомобил
Бащата на Макс Верстапен с тежка катастрофа
Квалификантът, изхвърлил Гришо в Мадрид, с нова гръмка победа
Солиден български тим изпада във "В" група
Хрупкави пържени картофи: лесна рецепта
Кои зодии привличат парите най-лесно
Изумителен световен рекорд в маратона, 30-годишен слезе под 2 часа за 42 километра
Нова вълна от магнитни бури ни мъчи през следващите дни
Нова мода сред родните звезди
