НДК съкращава 30% от служителите си
Националният дворец на културата ще съкрати 30 процента от персонала си, предава БНР.
От НДК, под чиято шапка е и Фестивалният комплекс във Варна, отчитат огромни загуби поради липсата на събития, които бяха спрени заради ограничителните мерки.
НДК е 100% държавно търговско дружество, което обаче не е на бюджетна издръжка и оперира изцяло на пазарен принцип. От началото на годината до 15 юни има спад на приходите с повече от 1 500 000 лв. в сравнение със същия период на 2019 г.. Под натиска на настоящата тежка ситуация и непредвидимо за момента бъдеще на събитийния културен и конгресен сектор ръководството на Двореца пристъпва към вътрешно преструктуриране и оптимизация, пише в позицията на НДК.
Тази оптимизация се равнява на 30 на сто съкращения. Щатният състав наброява около 300 души.
От НДК твърдят, че театър "Азарян", ДНК-пространството за съвременен танц и пърформънс, литературен клуб "Перото", Националният център за книгата и кино "Люмиер" ще запазят дейността си, но ще функционират с намален състав.
Сливенският митрополит Арсений ще възглави богослужението в първата неделя на Великия пост в Бургас
Министърът на здравеопазването освободи директора на Изпълнителна агенция „Медицински надзор“
Малката потребителска кошница достига 59,48 евро
Украински банкер загина след падане от прозорец в Италия, синът вкарал баща си в капана
Изтриха "Копейкин" във фейсбук
Залейте кубче мая с малко мед и после ще сте ми благодарни цял живот за този трик
Млада жена преживя истински ужас! Рецидивист я нападна, опита се да я изнасили, а после разби колата й
Ретроградният Меркурий ни връща назад към недовършеното
Торта шест чаши се бърка за 10 минути и се пече за 40: Мека, сочна, перфектна за всеки повод!
Най-голямото несебърско училище отбеляза тържествено своя патронен празник
Български роман, написан без главни букви и точки, номиниран за „Букър“
