Полицаи излязоха на протест навръх професионалния си празник
Настояват за смяна на ръководството на дирекция „Правно-нормативна дейност”
Полицаи излязоха на протест навръх професионалния си празник – 5 юли, предаде БГНЕС. Служителите на реда се събраха в градинката до сградата на МВР, за да изразят недоволството си от работата на своите колеги от дирекция „Правно-нормативна дейност”. Според Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР) полицаите продължават да са потърпевши от невъзможността на дирекцията да предложи на ръководството на министерството решение на проблеми, които засягат пряко професионалните им и икономически интереси.
„Служителите на терен, които реално работят и дават резултатите на това министерство, стават заложници на правни норми, които пречат за социалния диалог. Пречат за това служителите да получават това, което всъщност са си изработили”, коментира пред агенцията заместник председателят на СФСМВР Вергил Христов.
„С Дирекция „Правно-нормативна дейност" имаме различия за това как те да поднасят на министъра информацията”, коментира още той и определи част от становищата на дирекцията като „подвеждащи и манипулативни”, което пък не позволявало политическото ръководство на министерството да взема правилните решения.
Протестът на полицаите е ясно насочен – те настояват за смяна на ръководството в дирекцията, която сега се оглавява от Росица Грудева.
„Имаме и искане за това да се промени нормативната база по отношение на едни часове, които се полагат като извънреден труд, над определените лимити. Има много колеги, които реално полагат извънреден труд над тези лимити, който не се заплаща и не се компенсира. Остава във въздуха, което не е редно. Като синдикална организация мислим, че социалните права трябва да са защитени и да се спазват законите”, коментира още Вергил Христов.
Той подчерта, че диалогът с министъра на вътрешните работи е активен, а той е запознат с исканията полицаите. Ако не се стигне до решение на проблема, протестите ще продължат.
Почина футболната легенда Кевин Кигън
Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза
Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна
Апелативният съд пусна под домашен арест тираджията от смъртоносното меле на „Тракия“
Бившият бургаски депутат Златомира Мострова влезе в ръководството на НКЖИ
Работиш цяла година на 4 часа, признават ти само шест месеца стаж?
„Партията на хлебарките“ разтърси Индия
Весела Лечева стана баба 10 дни след смъртта на сина си Мартин
Мъж блъсна с кола бившата си съпруга и счупи двете ѝ ръце
Арестуваха търговец в Златни пясъци, продал алкохол на непълнолетно момиче
Исторически триумф в Токио: СК „Бушидо“ - Несебър се завърна с три купи
До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи
