×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Яна Маринова за трудните години на детството: Нямах даже две стотинки за мекица!


05 Юли 2020, Неделя, 14:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Родителите й се развеждат, когато е съвсем малка

Яна Маринова e имала трудно детство, което калило характера й. Коравото момиче, каквото се научила да бъде, неведнъж е споделяло за мрачните моменти в миналото си. Тези дни Яна направи препратка към тях в контекста на темата как да не загърбваш мечтите си с оправдания и как се правят успешни проекти в България. Актрисата, която на 17 август ще празнува 42-рия си рожден ден, може дълго да говори за това, предвид успеха на филмите „Привличане” и „Диви и щастливи”, в който си партнира с Луиза Григорова-Макариев. Яна не приема доводите, които често биват използвани за оправдания, като например, че „държавата потиска”.

„Дава пари за филми, които не се гледат. Аз не се оплаквам, да ходя да протестирам, а правя филми, които се гледат. Като искаш да се бориш, направи го по-хубаво. Покажи как се случва… Докато обясняваш какво ще направиш, времето е минало, лети… И е безумно това как някой постоянно обяснява: „Ама ти не знаеш какво е?”. Точно аз ли не знам какво е?! Нямах даже две стотинки за мекица. Две! Защото майка ми в крайна сметка се разболя. Две стотинки. Е, така стоях и ги гледах. И до ден днешен като съм гладна и освирепявам и всичките ми приятели знаят и ходят и ми носят храна...”, сподели Яна при последната си медийна изява.

Родителите й се развеждат, когато е съвсем малка.

Отгледана е от майка си и баба си. Дължи им много. Не само възпитанието си, а непримиримия си, свободолюбив дух, вярата в себе си, че всичко е възможно, стига да го иска достатъчно и да се потруди. Като дете Яна била дива – досущ като момче. Баба й взимала джинси от завод „8 март”, тогава се давали по един чифт. Бъдещата актриса ги носела цяла зима, а лятото вече били изтъркани на коленете, заради което били преправяни на къси панталони. Майка й, която била учител по български език и литература, а още и социолог, психолог, както е изтъквала Яна, се стараела да й даде най-добър старт в живота и да й покаже света на изкуството. Препоръчвала й каква литература да чете. Изхарчвала голяма част от заплата си, за да купи билети за театри, оперети.

„Тя не можеше да живее свито. Искаше да ми покаже как се живее... Тя ми казваше: „Не искам някой да вземе да те качи в хубава кола, да те заведе на скъп ресторант и да вземеш да се омъжиш за него”. Това, което правят повечето красиви жени в днешно време. Не осъзнавате ли, че малко трябва да изтраете?! 10-15-20 години и на 40 ще сте толкова уверени и страхотни жени, че няма да имате нужда от никакъв мъж, който не ви подхожда... Само защото има пари”, казва Яна Маринова.

Тя е запомни от майка си, че „не мога” не съществува. „Какво? Има ли такава дума?”, отвръщала, когато дъщеря й казвала, че не може. Затова днес Яна вярва, че може всичко. Това е нейната философия. И смята, че повече хора трябва да си повярват, особено днес, когато можеш да работиш всичко. Ако си добър в това, което правиш, ще успееш. „Всеки е добър в нещо, само трябва да се потруди”, убедена е Яна.

Колоритната актриса завършва спортното училище „Славия”, а после получава висше икономическо образование в УНСС. Преди да се ориентира към актьорската професия, Яна работи като управител на ресторант. Признавала е, че тогава била „недоволна млада жена”. Не знаела какви усилия трябва да положи, за да се чувства удовлетворена професионално. Търсела, но на грешното място. „Опитвах се да открия себе си като героинята си Бо в „Диви и щастливи”. Просто тя иска да живее живота си на макс и да стане шампионка по мотокрос, а пък чисти къщи. И Янчето така”, споделяла е актрисата за периода, в който работела като управител на ресторант, а пък имала интерес към телевизията и киното. На 25 години се усетила, че няма да постигне мечтите си, ако не тръгне към тях.

„Казах си: „Ок, гледам телевизия, има някакви много зле изглеждащи хора, много зле подготвени, с много лоша дикция, с много бавен ум, които се опитват да бъдат на екран”. И отидох в няколко телевизии и им казах: „Вижте, аз мога да съм водеща”. Те ми казаха: „Какво говориш?! За това се учи!”. „За кое се учи? Не виждате ли, че вашите не стават за нищо!” Изгониха ме подобаващо. Отворих няколко списания, ок ще стане манекенка... Янчето стана манекенка в Пловдив. Бензинът ми е 65 лева, спечелих от ревюто 35 лева”, разказва Яна за първите си стъпки на модния подиум.
Тя добре си спомня въпросното ревю, защото другите манекенки били доста свенливи и не искали да облекат една прозрачна рокля. Яна се съгласила. Излязла на подиума, за първи път при това, роклята прозирала, но това никак не я смущавало. Когато пък всички започнали да й ръкопляскат, вирнала глава. Още тогава усетила, че като е пред публика, винаги се стреми да се представи добре. Дължи дисциплината си и спортния си хъс на леката атлетика, която тренира дълги години, а преди това е трупала опи и като гимнастичка в залата на Нешка Робева. Стартира кариерата си в киното като каскадьорка и участва в редица родни и чужди продукции.

Скоро харизмата й е забелязана и получава предложения да участва в родни продукции. Първата си роля получава през 2004 г. Яна играе Калина в сериала „Хотел България”. Следващата й запомняща се поява е през 2009 г. в поредицата „Забранена любов”, където влиза в образа на Ева Захариева. Тогава открива и салсата. Имала нужда разчупи това, което й се случвало, а именно проблемите, които срещала с ролите си. „Понеже съм се научила да съм кораво момиче и да не плача в трудни моменти”, сподели Яна и допълни, че в сериала „Забранена любов” й било трудно да се разплаче в някои от сцените. Запитала се  какво отпуска духа и тялото, ще й помогне да обърне внимание на чувствата си, да махне „обвивката”. Тогава се досетила, че когато била малка и танцувала, майка й все й казвала да разчупи раменете, да се отпусне. „Много дължа на тази готина жена, която ме е създала...”, сподели Яна преди дни. Салсата й дала възможност да се освободи психически, да си спомни за чувствителната си страна. И успява.

Следват успешните й роли в сериалите „Стъклен дом”, „Фамилията”, „Връзки”, както и във филмите „Живи легенди”, а после „11А”, „Привличане” и Диви и щастливи”, в чието реализиране участва дейно. Яна има отношение към всеки етап в работата. Актрисата, която е магистър  „Театър и Общество“ в НБУ, прилага наученото и във филмовия институт в Лос Анджелис. Тя е уверена и смело заявява позицията си по всяка тема. Направи го отново преди: „За шоубизнес е много странно да обясняват академично, неакадемично... Не пиша „Лолита”, симфония... Правим филми за забавление”, отсича Яна. Тази теза актрисата вкарва във филма „Привличане”. Един от преподавателите й в САЩ й казал да пише за нещата, които я „тровят”, но да им сложи образи. И тя сътворила героинята на Койна Русева в „Привличане”, която е събирателен образ на всички, които Яна слушала от дете какво е възможно и какво – не. „Майка ми е казала, че такава дума „не мога” няма... Докато ги говорят тези неща, някой друг ги прави”, заявява Яна с усмивка.

По филмите „Привличане” и „Диви и щастливи”, в който си партнира с Луиза Григорова-Макариев, Яна работи с колегата си Александър Сано и режисьорът Мартин Макариев. Наскоро актрисата, която в края на май откри първото автокино, при това за българско филми, сподели, че през ноември й предстои да се заеме с нов проект. Яна Маринова не разкри подробности за предстоящите снимки на поредния филм, но остави впечатлението, че пак ще работи с Александър Сано и Мартин Макариев, пише Уикенд.


В категории: Лайфстайл


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Пекинската опера за първи път в България, омагьоса публиката Пекинската опера за първи път в България, омагьоса публиката Артистите на Китайския национален театър представиха древно оперно изкуство, което говори чрез символи, движение и музика Спелеолог за Ивайло Калушев: Може да се крие месеци в пещера Спелеолог за Ивайло Калушев: Може да се крие месеци в пещера В школата му вземали само момчета от 10 до 15 години без телефони, които не ходят на училище    Мистериозна смърт в Странджа! Намериха труп на мъж в кладенец Мистериозна смърт в Странджа! Намериха труп на мъж в кладенец Тялото на Тодор Жеков е открито в с. Индже войвода тази сутрин Мелник отново се превърна в столица на виното с фестивала „Златен грозд“ Мелник отново се превърна в столица на виното с фестивала „Златен грозд“ Над 100 самодейци, местни винари и гости от цялата страна дадоха старт на 14-ото издание на празника Атанас Зафиров подаде оставка, за да спре разпада на БСП Атанас Зафиров подаде оставка, за да спре разпада на БСП На конгреса социалистите останаха без председател, а досегашният лидер обяви, че остава да помага за излизане от кризата Кукери гонят духове в „Меден рудник“ и блокираха ключово кръстовище Кукери гонят духове в „Меден рудник“ и блокираха ключово кръстовище Наложи се районът в близост до Терминала в най-големия бургаски жилищен комплекс да бъде отцепен Руски удар порази приют за кучета, 13 са загинали Руски удар порази приют за кучета, 13 са загинали Още 7 животни са ранени Ще поскъпне ли лятната почивка след влизането ни в еврозоната Ще поскъпне ли лятната почивка след влизането ни в еврозоната Браншът прогнозира стабилни цени и по-голяма прозрачност при сравняването с Гърция и Турция Повредена клетка на Vivacom остави без Интернет телевизия жителите на Маринка Повредена клетка на Vivacom остави без Интернет телевизия жителите на Маринка От снощи местните се оплакват, че има смущения в сигнала на оператора  Българите се връщат от чужбина, тук им харесва повече Българите се връщат от чужбина, тук им харесва повече Само от Великобритания за последната година са се прибрали над 11 000 нашенци
Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини Откриха Зимната Олимпиада в Милано с шоу от музика и светлини България с двама знаменосци и 20 състезатели, големите надежди са Зографски, Попов и Янков Бебетата на Бъзби, които не пораснаха Бебетата на Бъзби, които не пораснаха От този свят си отиват Роджър Бърн (28), Еди Коулман (21), Марк Джоунс (24), Дейвид Пег (22), Томи Тейлър (26), Джеф Бент (25), Лиъм Уелън (22). От щаба на тима загиват още Уолтър Крикмер, Томи Къри и Бърт Уолей. Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево Първото идентифицирано лице в разследването, започнало през ноември 2025 г., е бивш шофьор на камион, живеещ близо до северния град Порденоне Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването Greenpeace протестира срещу спонсорите на Зимните олимпийски игри в Милано Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?" Клиентите са възмутени от случващото се и често реагират с ирония, разказа Йоана Вълчанова Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Мъж загина в Северна Гърция, след като колата му бе отнесена от придошла река Проливните дъждове предизвикаха наводнения свлачища и сериозни щети в няколко района Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва Генерал-лейтенант Владимир Алексеев е прострелян и настанен в болница нападателят е избягал "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва "Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва Размерът на плащането е определен от трибунал на Професионалната футболна компенсационна комисия (PFCC) и не подлежи на допълнителни преговори между двата клуба Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Шпионски скандал в Гърция: офицер от ВВС изнасял класифицирана информация за Китай Разследването тръгва по сигнал на ЦРУ, офицерът е имал достъп до тайни на НАТО Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Ад в Мароко: Проливни дъждове евакуираха близо 150 000 души Нестабилните метеорологични условия в Мароко ще продължат да засягат няколко части на страната
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Да пием за приятелите, които не са сред нас...
- Давай по-бързо, че идват!
Виц на деня Виц на деня Прибирам се снощи от кръчмата и гледам мъж в леглото. Хващам го... бой, бой... Подхващам и жената... гледам не е мойта...
- Абе, комшу, заключвайте ги тия врати бе!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Шефът толкова дълго и яростно се караше на свой служител, че той по инерция изтърси:
- Да скъпа.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори