Притча за щастието
Всеки търси щастие и за всеки то е различно измеримо. Често, човек не намира път, който да отведе към неговото щастие. Споделяме една притча за щастието, която да ви помогне да намерите вашия път към него.
Денят бил като всеки друг. Всеки гонел своите задачи. В една бизнес сграда се провеждал поредният семинар. На него присъствали 50 души. Лекторът на семинара решил да пораздвижи групата като организира групова дейност и раздал на всеки по един балон и маркер.
Идеята била всеки да надуе своя балон и да напише името си на него. След като всички си написали имената, балоните били събрани на едно място. Втората част от груповата задача гласяла всеки да се опита да намери своя балон в рамките на пет минути.
Времето било твърде малко за хората, които не спирали да се бутат и да си пречат един на друг. След като изтекли петте минути, никой не успял да намери балона си. Тогава лекторът променил играта и казал на групата всеки да избере по един балон и да го даде на човека чието име е написано на него. Така в рамките на няколко минути всеки имал своя балон.
Извод:
В живота всеки търси отчаяно щастието около себе си, но не знае къде да го намери. Щастието на човек се крие в щастието на хората, които са около него. Ако дарите хората около вас с щастие, ще откриете и вашето, пише az-jenata.bg.
Истината за връзката между Киара и Краси след финала на "Ергенът: Любов в рая"
Грипът удари Европа по-рано от обичайното с нов щам
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването
Форбс отличи младия рефер и финансист Геро Писков в престижната класация "30 под 30"
Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти
Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си
5 често срещани родителски грешки по празниците и как да ги избегнем
Мали кипи: Мустафа Сангаре от Левски не е повикан за Купата на Африка
Може ли да печем замразени пържоли на скара: какво да знаем преди да опитаме
Последното Новолуние на 2025 носи неочаквано чудо за тези 5 зодии
Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни
Директорът на 138-мо училище: Не съм слагал камерите в тоалетните
