Русенец загина в катастрофа с автобус на „Хемус“
42-годишен мъж е загинал при катастрофа между лек автомобил и автобус с румънска регистрация на автомагистрала „Хемус“ край пътен възел „Каспичан“, съобщиха от ОДМВР - Шумен.
В 17.23 часа в оперативната дежурна част на ОДМВР е получени сигнал за възникнал тежък пътен инцидент на автомагистралата край бензиностанция до пътния възел за град Каспичан, в посока към град Шумен. По първоначални данни са се ударили лек автомобил „Рено“ и автобус „Сетра“ с румънска регистрация.
На място са изпратени екипи на сектор „Пътна полиция“ към ОДМВР - Шумен и на Районно управление на МВР - Нови пазар, на РДПБЗН - Шумен, РСПБЗН - Нови пазар и РСПБЗН - Шумен, както и на Центъра за спешна медицинска помощ.
Установено е, че е загинал 42-годишен мъж от Русе, който е управлявал лекия автомобил. В колата с него са пътували 36-годишната му съпруга и 10-годишното им момче, които са откарани в МБАЛ - Шумен.
Водачът на автобуса е изпробван с техническо средство за употреба на алкохол и наркотични вещества, като не е отчетено наличие на такива. Извършва се оглед на мястото на катастрофата. Образувано е досъдебно производство. Причините за възникване на пътния инцидент се изясняват.
Георги Иванов с тежки думи за рефера Кабаков
Внезапно почина кандидат-депутат
Издирват в цяла България Димитър, животът му е в опасност
Още три големи имена идват за „Мача на Надеждата“ на „Лазур“
Домашен козунак за Великден - лесна рецепта с пухкави конци
Силен период започва за 4 зодии
12-годишно момче издъхна след нападение в библиотека
Вратар удари съдия по главата
Как да почистите микровълновата за минути
Геомагнитна буря се задава утре
Георги Рачев с важна прогноза за времето по Великден
Голям късмет за тази зодия на 10-и април
