×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Новата агенция на ЕС срещу прането на пари може да заработи през 2028 г.
  • Разговорите в Абу Даби за край на войната в Украйна продължават
  • Венецуелското правителство освободи още затворници
  • Скандал в НС: Покушение ли е сънародниците ни зад граница да финансират предсрочните избори?
  • Продължава издирването на собственика на хижа "Петрохан" и още две лица
  • Инцидент край остров Хиос: Най-малко 15 мигранти са загинали
  • Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу
  • Българските заводи вдигат най-много цените
  • Благородните метали и петролът с понижение, медта също поевтинява
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Туристическият бранш си отдъхна! Лято 2020 не е отписано, днес плажовете бяха пълни


Туристическият бранш си отдъхна! Лято 2020 не е отписано, днес плажовете бяха пълни
Плажовете в Слънчев бряг вече са пълни, а този уикенд дава надежда на хотелиери и ресторантьори, че сезонът не е загубен
04 Юли 2020, Събота, 20:15 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимки: bgtourism.bg

40 хотела в Слънчев бряг вече отвориха

 

Плажовете по Южното Черноморие се пълни този уикенд. От туристическия бранш за пръв път са оптимисти за този летен сезон, като при някои дори свободните места в хотелите се изчерпват, съобщава БНТ.

На плажа в Слънчев бряг ивицата днес бе пълна с летовници. В най-големия ни курортен комплекс по Южното Черноморие вече са отворили близо 40 хотела.  Хотел в Слънчев бряг, който бе и сред първите отворили врати това лято, днес прие туристи от Унгария.

"За пръв път, откакто започнахме да работим, още от 15 май, виждаме надежда! Имахме в началото канселации до дупка, после имахме едно засилване, което отново се канселира, а сега, без да преувеличавам - един бум на резервации. Вече имам дати за края на юли, където нямам свободни стаи", каза хотелиерът Румен Мончев. 

За да се чувстват сигурни докато почиват на родното море, в хотела са взети железни мерки за сигурност - от входа до местата за хранене. Божидар Николов е шериф срещу COVID-19 в хотела.

Снимка: Бг туризъм

 "Слагат се маските, мерим температурите, отиват на рецепцията и след това има се показва маршрутът в заведението. Не е пропуснат нито един, да не му е обяснено, че в закрити помещения се носят маски", казва Николов. 

А именно заради строгите мерки, чуждите туристи харесват страната ни и се чувстват безопасно. "Надяваме се да останем шест дни. Ние харесваме Слънчев бряг. Тук е красиво. Всички мерки, които трябва да гарантират безопасност са взети", казва унгарската туристка Ана-Мари.

Много е добре и съм доволен, че съм тук. Взех си билет през декември, но идвам тук от 15 години - в Албена, Златни пясъци, Слънчев бряг. Харесвам обслужването много и хората", казва за свой ред румънският турист Джони. 

Кадър от Созопол - заведенията са пълни

 


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Докога продължават проливните дъждове у нас Докога продължават проливните дъждове у нас 05/02/2026, Четвъртък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ В България изхвърляме огромно количество храна В България изхвърляме огромно количество храна 05/02/2026, Четвъртък 20:40 1
Тервел ИЛИЕВ В дома на варненец са открити 5 вида наркотици В дома на варненец са открити 5 вида наркотици 05/02/2026, Четвъртък 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата Тази красавица може да е звездата на Олимпиадата 05/02/2026, Четвъртък 19:00 0
21
Коментара по темата
21.
До 19
05.07.2020 13:15:33
0
5
Нали и аз това казвам? Малко уикенд "разходкаджии" за 2 дни и собственици на апартаменти в "Черно море", Влас и Слънчев бряг - Запад. А пък аз толкова местни хора по заведенията през лятото никога не съм виждала. Всички работехме и нямахме време да седим по масите.
Това ли е туризъм? Е, дано се размърда нещо, но за сега е пусто от понеделник до петък.
20.
Коментар
05.07.2020 10:59:42
0
12
Два дена има хора по курортите и после пет няма никой. От това ли си отдъхнаха хотелиерите
19.
До 15 номер
05.07.2020 09:38:40
6
3
Може да си от несебър но май само у вас си седиш земи се разходи малко точно за равда ще ти говоря заведенята тези дни бяха на максимум пълни плажа е на 70% от капацитета си ,то несебър принципно си е слабо няма какво да предложи освен града квартала е нищо... Равда винаги е било по силно имат толкова завединия че в несебър без града нямат толкова магазини....Несебър нямат и леглова база като цяло 10 хотела на кръст и няколко къщи за гости даващи на цени на 5 звезден хотел одавна изгониха туристите и без вирус наеми на магазините по витошката като се едно са на витошка в софия но все пак за това време не зле добре че е черно море ,много мога да говоря по темата но ти знаеш ;)
18.
Стефан
05.07.2020 07:52:09
0
16
С мутри туризъм не се прави
17.
Каква тежка
05.07.2020 06:32:52
1
9
Странджанско византийска драмв
16.
Отворили близо 40 хотела
05.07.2020 00:46:36
3
23
Че това не са дори 10 % от всички хотели в Слънчев бряг. И не казвате каква е заетостта в тези хотели, нали?
Фалшивият ви оптимизъм убива и малката надежда, която е останала на зависещите от туризма.
15.
До Закос
05.07.2020 00:37:01
1
37
Аз съм от Несебър. Говориш глупости!
Има малко хора по плажовете в събота и неделя и това е. Градът е празен, повечето магазини - затворени, защото нямат дори минимален оборот за осигуровки, общински такси и наеми. Отгоре на всичко НАП обикалят и проверяват на босия цървулите. В събота и неделя по крайбрежната алея има разхождащи се хора и това е. За Равда - не ми говори въобще! Че дошли малко мутри и чалгари по вилите и апартаментите си за уикенда - голям келепир! Само проблеми с тях.
14.
До 8
05.07.2020 00:14:17
0
23
Българите са ми най-смешни като вземат да си мерят колите и да се коментират на кой колко му струва колата...просташко и питекантропско...по цял свят никой не гледа колата, тя просто не значи нищо...
13.
Да ви ПИКАЯ НА ГЪРЦИЯТА
04.07.2020 23:43:42
6
23
Значи всички, които се прибираха довчера от чужбина и щяха да ви заразяват с вируса бяха ПРЕДАТЕЛИ?!! А сега за един безплатен чадър и шепа калмари ще дремете по 6 часа на границата, само и само да кажем че сме били навън!! Вие тогава какви сте бе, ЦЪРВУЛИ??
12.
Тикви
04.07.2020 23:34:42
13
14
Ее колко разочаровани дребни душички има.Нещо няма да фалираме)).Айде пълнете чантите от Лидл и марш към Гърция.
11.
Стела
04.07.2020 23:07:35
5
27
Плажовете са пълни основно в с местни ,безработни хора . Приходящите са за двата почивни дни.
10.
Ко
04.07.2020 22:29:42
0
31
а пишете и у понеделник как е хавата по плажовете
9.
До Ваня
04.07.2020 22:17:44
9
20
Мести си щайгата с домати и торбите с Кауфланд към Гърция, мести и стола до печката да приготвиш обяд,вечеря и закуска.Приятна почивка
8.
Закос
04.07.2020 21:40:26
29
12
По мой наблюдения от община несебър мога да кажа че бедните заминаха да почиват в гърция а по заможните са тук на нашето черноморие в Слънчев бряг Равда Несебър св Влас над 80% от колите кйто дойдоха са за над 70-80 бона ... а като гледам снимките от кулата и репортожите само бараки....Верно е за дега само петък събота и неделя но по добре според мен три дена почивка от колкото три дена патуване чакане по опашке протоколи тестове ......
7.
Ваня
04.07.2020 21:29:02
18
15
Местя за туристическия бранш, ние отиваме в Гърция.
6.
Кюлче в чекмедже
04.07.2020 21:21:51
1
29
Тиквата е утре в Поморие да открие път за преминаващите транзитно румънски туристи
5.
Апффф
04.07.2020 21:19:37
2
18
Кви са тез мангали ве
4.
Турист-културист
04.07.2020 21:16:20
1
38
Хайде пуснете и едно кадро от понеделник?
3.
Мръхтуни умрели
04.07.2020 21:11:02
11
28
Ае стига обиждахте хората ве. Ваште шорти все едно са със златен кант! Един коментар винаги казва повече за коментиращия, отколкото за коментирания. Бахти сърдитите чички дето сте, кво беше тва вашто тежко детство...
2.
ilko
04.07.2020 20:55:42
6
30
на снимките само селяни с кореми и с шорти и тениски за по 2 лева. ужас
1.
Снеж
04.07.2020 20:34:33
5
63
Пълни глупости! Тази паплач която идва е основно петък и събота, и търси за без пари. Поне не пишете глупости, чужденци няма, а тез за 1 ден не са туристи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас „Всичко е музика“ събира трио DÉJÀ VU и Симфониета Враца на сцената в Бургас Концерт спектакълът ще прозвучи на 27 февруари в Културен дом НХК с диригент Цанислав Петков Нови версии за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене Нови версии за тройното убийство: Тримата рейнджъри разстреляни докато са на колене МВР мълчи и за това дали се издирват автомобили, свързани с престъплението КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно КЕВР ще сваля електромери, за да замерва дали отчитат правилно Ще се анализира и дали количеството електроенергия, закупено от дружествата, съответства на фактурираната към клиентите Бургаски депутат ще сезира Конституционния съд заради промените в Изборния кодекс Бургаски депутат ще сезира Конституционния съд заради промените в Изборния кодекс Той опроверга думите на Драгомир Стойнев от БСП, че не трябвало да финансираме някого, който не си плащал данъците в България Атанас Зафиров сложил край на сектантството в БСП, готов е да се оттегли Атанас Зафиров сложил край на сектантството в БСП, готов е да се оттегли Ако Конгресът ми прекрати правомощията, няма да се кандидатирам отново за председател, сподели той Динамиката на автентичния стил и манията по втората употреба, която ни обединява в това да сме си ние Динамиката на автентичния стил и манията по втората употреба, която ни обединява в това да сме си ние От бабиния гардероб до бутиковите витрини, как пазаруването на употребявани дрехи вече не е нужда, а философия отвъд модата  Министерството на туризма представя България на едно от най-големите  изложения в Турция и региона Министерството на туризма представя България на едно от най-големите изложения в Турция и региона Страната показва целогодишния си туристически потенциал на EMITT 2026 Британският премиер се извини за назначението на Питър Манделсън след нови разкрития за връзки с Епстийн Британският премиер се извини за назначението на Питър Манделсън след нови разкрития за връзки с Епстийн Киър Стармър пое политическа отговорност и увери, че ще работи за справедливост за жертвите на сексуално насилие  Вино, любов и история в етнографския музей по случай Трифон Зарезан и Свети Валентин Вино, любов и история в етнографския музей по случай Трифон Зарезан и Свети Валентин От 9 до 14 февруари влюбените двойки ще получават чаша червено вино с билета си за Етнографската експозиция Мощно гори плажният бар "Лагуна" в Слънчев бряг, под дъжда (ВИДЕО) Мощно гори плажният бар "Лагуна" в Слънчев бряг, под дъжда (ВИДЕО) На Централния плаж до дискотека "Лазур" е истински екшън в момента
Костадинов предяви териториални претенции към Русия Костадинов предяви териториални претенции към Русия Той изреди българските държави по света: Татарстан, Кабардино-Балкария, Чувашия, все руски републики Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве Община Царево стартира проект за грижа за детското здраве С над 230 хил. лв. безвъзмездно финансиране се обновява медицинският център и се оборудват педиатрични кабинети Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Мелания Тръмп води усилени преговори с екипа на Путин за връщането на украински деца Към днешна дата 15 деца са успешно върнати в Украйна, откакто тя започна застъпничеството си, включително седем през декември. Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Българин получи присъда в Белгия за измама на проститутка, случаят е квалифициран като изнасилване Апелативният съд в Антверпен приема, че заблуждението при плащане води до липса на съгласие за полов акт Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Бруклин Бекъм се разочарова от баща си - премахна татуировката на ръката си, посветена на Дейвид Надписът „татко“ вече не присъства на тялото му на фона на задълбочаващия се семеен конфликт Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития Бургас на туристическа борса №1 у нас, акцент са големите спортни събития На щанда ще бъде показан нов виртуален асистент в помощ на туристите за откриване на интересна локация или събитие в зоната на община Бургас, с опция за разширение за цялата област Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Русия твърди, че може да превърне гълъбите в киборги, ще ги праща на разузнаване на фронта Малки електроди се вмъкват през черепите на птиците и се свързват със стимулатор, монтиран на главите им, което позволява на операторите да ги направляват наляво или надясно чрез дистанционно управление 32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  32-годишен е задържан за хвърлянето на граната в дома на Здравко Чолич в Белград  Единият заподозрян е арестуван, а втори се издирва след експлозията в дома на известния певецю Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Наследството на Карл Лагерфелд предизвика война, само котката "Шупет" е в безопасност Завещанието на легендарния немски дизайнер е оспорено от неизвестен ищец Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Прокуратурата претърси 8 адреса заради скритата камера в АГ кабинет Министерство на здравеопазването вчера потвърди, че при проверка е установено наличието на камера в кабинета
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Двама мъже си говорят:
- Когато искам с*кс, само свирвам и тя идва...
- А, когато тя иска?
- Идва и ме пита "Свирна ли, или така ми се стори?"
Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много ергени мечтаят за красива, умна и грижовна съпруга. Много женени мъже мечтаят за същото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори