Гърците сами се прецакаха! Българи и румънци не искат да хвърлят гориво за още 200 км, за да минат през "Кулата"
От понеделник единственият начин да влезем на гръцка територия е да минем през ГКПП „Кулата”
Българи, румънци и сърби масово се отказват от почивките си в Гърция. Това пише сайтът voria.gr. Най-засегнати са хотелиерите на островите Тасос и Самотраки и те се опасяват, че редовните им гости това лято ще изберат други страни за отпуските си. Причината за отмяната на резервациите е решението на гръцките власти да оставят да работи до 15 юли само един граничен пункт на българо-гръцката граница, този при Кулата-Промахон, уточнява "Монитор".
Президентът на Асоциацията на професионалистите в Самотраки Янис Глиниас призова за отваряне на граничния пункт Маказа-Нимфея и там да се монтира същата техника, каквато има и на Кулата-Промахон.
„В противен случай ще имаме отлив от туристи към други райони и евентуално към други страни“, предупреждава браншовикът, цитиран от гръцкия сайт. Той подчертава неудобството, което изпитват румънците и част от българите решили да отидат на Самотраки, защото ще трябва да обикалят над 200 км, за да стигнат до Кулата. Хотелиерите от двата острова в Бяло море смятат, че е проявена небрежност относно функционирането на граничните пунктове. Те и големият брой граждани от България и другите й съседни балкански страни, които в минали години всяко лято са идвали там на почивка.
Търсенето засега от страна на западноевропейците е анемично, отчитат от туристическия бранш в Северна Гърция. Заради коронавируса засега хотелите в Тасос са пълни само на 20%, заради резервации направени още през февруари. Сега вече хората предпочитат да правят резервации в последната минута.
Лошото време отложи емблематичния плувен маратон от остров Света Анастасия: Ето кога ще се проведе
Огромен екшън на границата с Румъния
Млад шофьор прегази пешеходец
Отстраненият от Зеленски Федоров с изненадващо предложение
МОК зарадва Джани Инфантино
Внезапно почина редактор на Нова телевизия
Мъртво пиян шофьор се заби в канавка
Тъжна вест: Работник загина на "Камп Ноу"
Почина голяма легенда на "Холивуд", Джим Кери потъна в скръб
Спипаха българин, издирван от съда в Мюнхен
Оставен без надзор котлон подпали апартамент с три малки деца
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" акостира в Несебър
