Подобряват чистотата на въздуха в кв. Долно Езерово
Проектът ще се реализира в две фази
Община Бургас започва реализирането на проект за намаляване на замърсяването на атмосферния въздух с фини прахови частици в квартал "Долно Езерово". Той предвижда да бъдат подменени безплатно за домакинствата старите печки на дърва и въглища с уреди на екологично гориво.
Проектът беше представен пред жители на "Долно Езерово" от представители на администрацията, сред които зам.-кметът Весна Балтина, Маринета Николова - експерт в дирекция "Околна среда", Величка Великова от дирекция "Стратегическо развитие", териториалният директор Антоанета Манолова.
Проектът ще се реализира в две фази. В първата ще бъде проведено анкетно проучване сред жителите на "Долно Езерово" и ще се оформят на документите, с които те да кандидатстват за подмяна на отоплителните уреди.
По време на втората фаза ще се приемат заявления от желаещите да се включат в кампанията, ще бъдат сключвани договори с гражданите, след което ще се пристъпи към подмяна на отоплителните уреди с нови на екологично гориво.
Проектът ще допринесе за подобряване качеството на атмосферния въздух чрез намаляване емисиите на ФПЧ10 с източник битово отопление с твърдо гориво за територията цялата община.
При разработването на проекта Община Бургас е предвидила възможност всяко едно домакинство да има възможност да кандидатства за безплатна подмяна на старите печки с нови уреди.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
