Задържаха двама за източване на банкови карти във Варна
Мъжете са задържани за срок от 24 часа
От Областната дирекция на МВР във Варна съобщиха, че по разследване на подаден сигнал за кражби от платежни инструменти, в пратка, изпращана от 47-годишен варненец, са установени две скимиращи устройства, които са били готови за работа, устройство за кражба на данни от банкови карти и приспособление за изтегляне на средства от тях, съобщи БНР.
Претърсен е домът на 46-годишен мъж, добре известен на органите на реда. Там са намерени и иззети множество карти с памет, флаш памет, платки, микрокамери и специални пластини, неистински документ за самоличност, печати и други предмети, отнасящи се към изготвянето на скимиращите устройства.
Под надзора на Окръжна прокуратура – Варна продължава работата по доказване и документиране на извършеното престъпление.
Двамата мъже са задържани за срок от 24 часа.
Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик
Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано
Президентът Илияна Йотова: Радев постави точна диагноза
Билгин направил два неуспешни опита за убийство
БК "Черноморец" Бургас фалира
Бедствие в Киев: Спрян ток и минус 24 градуса
Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+)
Отбелязва 144 години от рождението на символа на българското изкуство
Маколи Кълкин потъна в скръб: Обичам те, ще се видим по-късно
Цените обърнаха посоката - турци пазаруват в Гърция, а гърци в България
51 души са спасени от блокиран кабинков лифт край турския град Бурса
Скална маса е паднала Кресненското дефиле и ограничава движението
