НЧ „Месемврия – 2015 в Несебър представи творчеството на писателката Ивелина Радионова и поета Наско Енев
В своеобразен поетичен диалог двамата представиха творби от своите стихосбирки, различни по природа, но обединени от всеобщия копнеж към любов и щастие
Жители и гости на стария град в Несебър се срещнаха с писателката Ивелина Радионова и поета Наско Енев – Римпо. Срещата се проведе в двора на средновековния храм „Св. Стефан“ от Х век по покана на НЧ „Месемврия – 2015“ и с любезното съдействие на Музей „Старинен Несебър“
Събитието сложи началото на дейността на НЧ „Месемврия – 2015“ след няколкомесечно прекъсване, породено от извънредната ситуация в страната и стана част от летния културен живот в града. Ивелина Радионова е носител на множество награди от литературни конкурси у нас и е автор на повестите „Алтъна“ и „Обич“, с които става известна, на сборниците с разкази „Йова разказва“, „Писано с огън“ и „Цвете за теб“, както и на стихосбирките „България в сърцето ми“, „В тебе аз ще остана“, „Все ти пиша, Любов“, „Вълшебство за Коледа“, „Златни нишки“ и „България навеки“.
Някои от нейните стихове са превърнати в песни. Понастоящем работи и твори в родното си място Провадия. Наско Енев – Римпо е от Варна и е автор на стихосбирките „За любов: песимистично и с надежда“, „Сънувам слънчогледи“ и „Обещание – спазено“. В своеобразен поетичен диалог двамата представиха творби от своите стихосбирки, различни по природа, но обединени от всеобщия копнеж към любов и щастие, на споделена обич към хората и към думите. Ивелина прочете и откъси от свои разкази и представи на несебърската публика повестта „Алтъна“.
В зародилата се топла атмосфера на разговор с гостите, сред които и младежката група за фолклорни танци „Незабравка“ към СУ „Любен Каравелов“ – Несебър, писателите зарадваха почитателите си, като отделиха време за автографи и лично послание до всеки от присъстващите.

Пиенето на кафе влияе на нивото на кръвната захар, намалете го
Северна Македония отказа помощта на България за електроснабдяване
Започна сезонът на сухата кожа: какво съветват козметолозите
Латвия тресна забрана на Русия, влиза в сила след Нова година
Проходите Шипка и Хаинбоаз побеляха, вали обилно сняг
Почина легендата в хвърлянето на чук Анатолий Бондарчук на 85 години
Президентът Румен Радев честити Рождество Христово на българите
Папа Лъв XIV отслужи първата си литургия за Рождество Христово
Пеевски: Честито Рождество! Пожелавам ви мир, сигурност и успех
Над 20 красиви имена черпят на Рождество Христово
Силни снеговалежи за осем области на Коледа, обявен е оранжев код
Сашо Кадиев изненада рожденика в ефир
