Цените на петрола се сринаха заради опасенията от втора вълна на COVID-19
Суровият брент се понижи с $0,83, или 2% и достигна до $40,19 за барел, докато американският необработен суров петрол падна до $37,69, което е понижение с $0,80 цента, или 2,1%
Цените на петрола се понижиха за втора поредна сесия заради увеличения брой на заболели от коронавирус в САЩ и в други страни, което може да доведе до ново затягане на мерките и да навреди на търсенето, съобщи Ройтерс.
Суровият брент се понижи с $0,83, или 2% и достигна до $40,19 за барел, докато американският необработен суров петрол падна до $37,69, което е понижение с $0,80 цента, или 2,1%. Очаква се сортът брент да завърши юни с трета поредна месечна печалба, след като основните световни производители удължиха споразумението за намаляване на запасите с 9,7 милиона барела на ден през юли, докато търсенето на петрол се подобри.
Заболелите от COVID-19 по света надхвърлиха 10 милиона вчера. На този фон и много огнища на заболяването се възобновиха, включително Китай, Нова Зеландия и Австралия, което кара правителствата отново да налагат ограничения.
Друг фактор, който ограничава вдигането на цените на "черното злато", са големите запаси от нефт и възобновяването на производството в САЩ. Въпреки че Организацията на страните износителки на петрол и съюзниците ѝ, включително Русия (ОПЕК+), положиха множество усилия да се намалят доставките и суровите запаси в САЩ, те достигнаха най-високите си нива.
12-годишно женско куче се хвърли върху мечка, за да защити стопаните си
Бабини хитрини за чист и подреден дом
Тракийски гювеч - стъпка по стъпка рецепта с богат домашен вкус
Как да почистим пердетата без усилие
Сутрешна кашлица - какво може да я причинява и кога да не я подценяваме
Качамак със сирене и масло като едно време
Как да разпознаем липсата на витамин D
Легенда: След провала в Зеница, Буфон с думи от дълбините на душата
Тези знаци крият болката си зад усмивка и рядко показват какво чувстват
Кавърма в гърне - домашна рецепта
Как да изчистим мивката до блясък
Крум Зарков с призив към всички партии: Да кажат за Сарафов, Русинова и Пепи Еврото
