×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Жълт код за силен вятър е обявен за Бургаска област
  • Зеленски и Тръмп ще обсъдят американския план за прекратяване на войната
  • Бюджет 2026: Парламентът продължава разглеждането на първо четене на законопроекта
  • Гъста мъгла и намалена видимост в част от страната, карайте внимателно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отпускат до 10 000 лева на 24 000 фирми безвъзмездно


Отпускат до 10 000 лева на 24 000 фирми безвъзмездно
Ще направим всичко възможно програмите да не се озоват в чекмеджета на властта, каза депутатът Румен Гечев
29 Юни 2020, Понеделник, 09:02 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Дано тези 173 млн. лева да не се отклонят към крупни олигархични структури, каза Румен Гечев от БСП 

24 000 български фирми ще получат безвъзмездна помощ от 3 до 10 хиляди  лева в следващите дни до края месеца. Изплащането ще става по ред на постъпване на документацията. Грантовете са за общо 173 милиона лева, отпуснати от българското правителство. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът Александър Иванов от ГЕРБ.

Колегата му от БСП Румен Гечев обаче изтъкна, че до момента са подадени 27 000 молби по действащи програми за борба с последиците с коронавируса. „От тях са утвърдени 880 фирми от българското правителство. До момента обаче те не са получили нито един лев. Ще направим всичко възможно тези програми да не се озоват в чекмеджета на властта“, заяви социалистът. 

Правителството да се взема в ръце и вместо да си гледа в чекмеджетата, да работи за българския народ, добави той.

Дано не стане само така като с Българската банка за развитие, където значителна част от средствата се отклоняват към крупни олигархични структури, заяви Гечев.

Това са лъжи, прекъсна го Иванов. 

„70 млн. лева бяха отклонение за фирмата с бухалките. Последните скандали са с Първа инвестиционна банка. Сделката още не е финализирана, тъй като правителството се притеснява“, заяви червеният депутат. 

Той призна, че другарите му от ПГ на БСП са подкрепили управляващите за актуализацията на бюджета, защото промените са в положителна посока. 

„БСП винаги е подкрепяла инициативи, които са в полза на България и затова нямахме в този случаи разминавания с колегите от управляващата коалиция“, заяви Гечев.

„Подкрепихме ги, защото поемането на тази гаранции – около 300 млн. лева, дава потенциална възможност на правителството и съответните фирми, ако подготвят добри проекти, те да са конкурентно способни, т.е. даваме банкови гаранции, с което получаваме значително повече средства от ЕС“, добави той.

Парите обаче ще са разпределяни на конкурсна основа и затова казахме на управляващите, че ще оказваме натиск и контрол, уточни социалистът. 

„Наложи се актуализация на бюджета, за да може България да участва в Паневропейския фонд и този от програмата SURE, това са фондове, които да подпомогнат със справяне с последствията на коронавируса най-вече в програми, които ще се формират с помагане на заетостта и ликвидност на българските компании“, каза още Александър Иванов.


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Флагман.БГ Ръстът в цената на хляба е неизбежен Ръстът в цената на хляба е неизбежен 21/11/2025, Петък 12:50 1
Флагман.БГ Почина световен шампион на Германия Почина световен шампион на Германия 21/11/2025, Петък 12:30 0
10
Коментара по темата
10.
боко
29.06.2020 17:19:00
1
1
познайте къде ще отидат и при кой . .
9.
Симеон
29.06.2020 15:43:18
1
4
Вместо другаря Румен Гечев да е в затвора, защото докато беше финансов министър в правителството на Жан Виденов фалираха 18 български банки, той отново е депутат и даже си позволява да ни дава съвети и да ни поучава?!? Странна българска действителност!
8.
Филип
29.06.2020 14:09:34
2
7
Най-проваленият министър и говорител на Васил Божков пак се е изказал неподготвен. Никога няма да спра да се учудвам докъде може да стигне наслостта на червените хора.
7.
реал
29.06.2020 11:47:36
4
8
тези управляващи ще изпият до последната капчица кръв на народа до сега кой каква помощ е видял помощ раздават само на големите риби
6.
Не подценявайте съперника
29.06.2020 11:45:48
4
6
Как може на професор като Румен Гечев от Герб да пускат такива младоци като Александър Иванов? Че той няма никакъв шанс да се представи достойно, нито е на знанията на Гечев, нито на опита му като икономист, да не говорим пък за житейският опит.
5.
Виденовият министър Гечев
29.06.2020 10:31:03
5
19
Само за 10 месеца при Виденов и Гечев, държавата стигна до фалит на 19 банки, зърнена криза и долар по 3 000 лева. А кажете в коя страна по света, такъв човек ще е на свобода, пак в политиката и ще раздава акъл и критики?
Естествено в Булгаристан.
4.
Моите 5 стотинки
29.06.2020 10:24:58
5
14
Всичко каквото се отпуска финансово вече е разпределено и се знае къде ще отиде. Обзалагам се че минимум 1/3 от сумите се лутат по разни фирми само на документи, докато пристигнат в някоя офшорна зона
3.
горките
29.06.2020 09:50:23
12
11
БСП-ри,пак нищо няма да влезе в тяхното чекмедже,а този измислен професор го помня,когато беше финансов министър,заплатата ми беше 6$.
2.
Запознат
29.06.2020 09:47:51
9
9
БРАВО ГЕЧЕВ!!!
1.
Гарантирано от ГЕРБ
29.06.2020 09:38:22
4
21
Майката на арестуваната ”касиерка” на ГДБОП е шефка на ГЕРБ-Оборище
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нов онлайн капан ужили семейство - поръча си двигател, а пристигна детска играчка Нов онлайн капан ужили семейство - поръча си двигател, а пристигна детска играчка Вместо комплект за сглобяване на двигател, инженерът получил пластмасова играчка – измамният сайт все още е активен и примамва жертви България купува спешно 7 радара за 195 млн. евро - заради НАТО и F-16 България купува спешно 7 радара за 195 млн. евро - заради НАТО и F-16 Първото плащане от 90 млн. евро ще е от парите, които страната ни получи като компенсация за военната помощ за Украйна Как да постъпим, ако имаме по-големи суми в брой Как да постъпим, ако имаме по-големи суми в брой От институциите препоръчват гражданите да започнат превалутирането по-рано, за да се избегнат струпвания Имаш неплатен фиш или глоба? Забрави за технически преглед от май 2026 г. Имаш неплатен фиш или глоба? Забрави за технически преглед от май 2026 г. Новата мярка е репресивна, незаконна и противоконституционна , смята о мбудсманът Велислава Делчева Българският бизнес влиза в 2026 г. със сдържан оптимизъм въпреки нарастващите разходи и липсата на кадри Българският бизнес влиза в 2026 г. със сдържан оптимизъм въпреки нарастващите разходи и липсата на кадри Българският бизнес със сдържани, но позитивни нагласи за икономическото развитие през 2026 г. Ето я колата, която ще се прави в България Ето я колата, която ще се прави в България Новата ORA 5 идва с ДВГ, HEV и BEV, като електрическата версия ще е родна сглобка От Дамаск до Бургас-колоритната история на медните съдове От Дамаск до Бургас-колоритната история на медните съдове Пътуваща изложба разкрива богатството на българското медникарство на 26 ноември 2025 г. от 16:30  Мачът на „Парк де Пренс“ беше велик за България, това коментира футболната легенда Златко Янков Мачът на „Парк де Пренс“ беше велик за България, това коментира футболната легенда Златко Янков Футболистът разказа за подготовката, борбения дух и разликите между днешния и тогавашния футбол Очаквайте сигурно поскъпване на кафето „робуста“ Очаквайте сигурно поскъпване на кафето „робуста“ Най-големият производител на този сорт - Виетнам, преживява една от най-мрачните си години Филип Морис България добавя нова категория бездимни продукти към своето портфолио Филип Морис България добавя нова категория бездимни продукти към своето портфолио Никотиновите паучове ZYN влизат на пазара у нас като част от мисията на компанията за бъдеще без дим в страната
Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Задържаха 42 тона български доматен сос в Бриндизи с "италиански" етикет Пратката е била в два камиона, идващи от България Почина световен шампион на Германия Почина световен шампион на Германия Само за първия си сезон крилото отбеляза 13 попадения и помогна на Дюселдорф да се изкачи в Бундеслигата ЕК чертае есенната икономическа прогноза: България расте, но инфлацията се завръща през 2027 г. ЕК чертае есенната икономическа прогноза: България расте, но инфлацията се завръща през 2027 г. Реалният БВП върви нагоре, безработицата остава под 4%, а еврото и европейските фондове дават рамо — но новата въглеродна директива може да удари цените на енергията Снощи Бургас спа спокойно, за разлика от София, Варна и Пловдив Снощи Бургас спа спокойно, за разлика от София, Варна и Пловдив В четвъртия по големина град на държавата не трепна дори едно знаменце, не се разнесе нито един призив, нито една самотна фигура не дръзна да застане на площада. Тишина не на мира, а на изчезналия политически пулс Силно земетресение люшна 2 страни Силно земетресение люшна 2 страни Паника в Дака САЩ обявиха санкции срещу българска гражданка САЩ обявиха санкции срещу българска гражданка Наложена й е забрана да влиза в Щатите и да прави бизнес с американски фирми заради петролното ембарго срещу Иран   Ето всички точки от плана за мир на Тръмп - означават ли крах за Зеленски Ето всички точки от плана за мир на Тръмп - означават ли крах за Зеленски Правителството в Киев трябва да се откаже от амбициите си за НАТО. В кратък срок се предвиждат избори в Украйна Президент участвал в човешките сафарита в Сараево? Президент участвал в човешките сафарита в Сараево? Обвинението срещу сръбския президент беше повторено от сръбския адвокат Чедомир Стойкович, който оказва натиск върху магистратите в Белград да започнат разследване Русия дава на Индия технологии за изтребители от пето поколение Русия дава на Индия технологии за изтребители от пето поколение Всички индийски искания са напълно приемливи, обявиха от Кремъл Кая Калас: Без нас никой мирен план на Тръмп и Путин няма да проработи Кая Калас: Без нас никой мирен план на Тръмп и Путин няма да проработи Не сме чули никакви отстъпки от Русия, каза естонката
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня Олигарх хванал златната рибка и с досада я метнал обратно във водата. Тя изплувала и казала:
- Ами трите желания?
- Добре, кажи си ги..
Виц на деня Виц на деня Жена се прибира вкъщи и ентусиазирано започва да обяснява на съпруга си:
- Скъпи, днес три пъти минах на червено и никой не ме глоби.
- Много хубаво, и какво?
- Ами нищо. С икономисаните пари си купих ето тези обувки.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Митнически служители са заловили пратка олио, скрита в пакети с кокаин!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори