Климатолог с хубава прогноза за Бургас: Очакват ни прекрасни дни
Четири месеца ще продължи лятото, предсказа проф. Георги Рачев
Очакват ни прекрасни дни в Бургас. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия климатологът проф. Георги Рачев.
„Можете спокойно да планирате почивка. В Западна България валежите ще са малко повече, но в Бургас ще е време само за море“, възкликна той.
Във Варна не мога да дам такава категорична прогноза, добави той.
„В средствата за масово поразяване, както казват моите студенти, се появиха различни коментари за коронавируса. Слънчевото време не предполага разпространение на заразата в околната среда. Навън вирусът изчезва за секунди“, коментира климатологът.
„Тези дни ще пускаме климатици. В следобедните часове хората, които не понасят жегите, ще се наложи да потърсят хлад. До 13 юли поне ще са топлите хубави дни. Времето ще е типично като за юли. В следобедните часове в Западна България може да се очакват дъждове“, добави той.
„Лятото ще прилича на предишните. Може да вали 2-3 дни и да се изпълнят месечните норми. 115 дни ще продължи лятото. Септември ще е топъл месец“, каза още проф. Рачев.
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления
Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат
Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки
Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток
Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват
Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима
